Home Ethereum Ethereum Haber Ethereum can yakmaya devam ediyor, çalışanların yüzde 13’ünün işine son verildi

Ethereum can yakmaya devam ediyor, çalışanların yüzde 13’ünün işine son verildi

Ethereum can yakmaya devam ediyor, çalışanların yüzde 13’ünün işine son verildi

brave
0

Forbes, Ethereum can yakmaya devam ettiğini ve 150 den fazla daha çalışanını, yüzde 13’ünü, işten çıkaracağını söyledi. Şirketin bu durumu daha ne kadar sürecek?

Ethereum can yakmaya devam ediyor!

Dün, Forbes , Joe Lubin‘in iş stratejisini ve 50’den fazla girişime ve kendi firması ConsenSys tarafından desteklenen yaklaşık 1200 çalışanın finansmanına devam etme yeteneğini sorgulayan bir makale yayınladı. Bugün, ConsenSys , çalışanlarının yüzde 13’ünü çıkaracağını söyledi .

İşten çıkarmalar, çoğunun Crypto Kış olarak adlandırdığı dönemin tam ortasına geliyor, ancak bu kesintilerden Ether’in fiyatının sorumlu olup olmadığı belirli değil . Fakat, aynı zamanda Ethereum topluluğundaki birçok işletme ve kuruluşun finanse edilmesinin doğrudan Etherin fiyatına bağlı olduğu da doğrudur.

Bir noktada, Lubin’in kripto patlamasında 5 milyar dolara ulaştığı tahmin ediliyordu; bu da ConsenSys’de bazılarının, fonlamanın öngörülebilir bir gelecekte sınırsız devam edeceğine inanmasına neden oldu. Şuan Eter’in fiyatı eski fiyatının  onda birinden daha az. Çünkü Lubin’in varlıklarını ne zaman ya da ne kadara sattığı bilinmediği için, Lubin’in zenginliğini ve ConsenSys’in cebinin derinliğini ölçmek zordur.

ConsenSys’da işler neden kötüye gidiyor?

Ama para tek sorun değil. Forbes , ConsenSys’in  yapısını “tuhaf işletim yapısı” şeklinde adlandırdı ve ardından bazı sert eleştiriler yaptı. Forbes,  eski ve mevcut çalışanların Lubin’in otoriter yönetimden uzak olduğu  iddiasını desteklemeye istinaden, “ConsenSys’ta  “geleneksel yapının yokluğu” ve çalışanlarını hesap verebilir tutmadaki başarısızlığı nihayetinde şirket için finansmanından daha büyük endişe oluşturmaktadır” dedi.

İşten çıkarmaların duyurulmasından çok önce bile, Lubin ConsenSys’in iş stratejisinin bir miktar revize edilmesi gerektiğini söyledi. Lubin, yakın bir zamanda BREAKER dergisine, “bir görünmek için yeter; havalı bir şey yapmak için yeter; bir sıçrama yapmak için yeter”  dedi.

Şimdi, daha hesaplı davranmanın zamanı geldi. Ve bu da Lubin’in ConsenSys 2.0 diye adlandırdığı yeni stratejisinin ardındaki itici fikir olarak görünüyor.

Lubin’in ConsenSys çalışanlarına gönderdiği bir mektupta, BREAKER’dan alıntılandığı gibi “ConsenSys 1.0, karmaşık mühendislik, matematik ve yaratıcı felsefi argümanları kullanarak, Ay’ın varlığını kanıtlayan cihazlı bir laboratuvar kurduk.” dedi.   “Şimdi oraya ulaşmak için aerodinamik bir rokete ihtiyacımız var, çünkü gerçek kanıt, eninde sonunda, Ay’a iniştedir.” şeklinde devam etti.

Ancak zamanlamanın gözden kaçırılması zordur. Sezgisel yaklaşım ve kullanılabilir, kaliteli ve popüler ürünlerin yapılması, büyük çapta işten çıkarmalar ve bütçe kesintileri gerektirmez. Ancak, kesintiler muhtemelen ConsenSys 2.0’dan yapılacak.

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave