Home Bitcoin Erken dönem Bitcoin yatırımcıları rahat, peki neden?

Erken dönem Bitcoin yatırımcıları rahat, peki neden?

Erken dönem Bitcoin yatırımcıları rahat, peki neden?

brave
0

Erken dönem Bitcoin yatırımcıları herşeyin düzeleceğini düşünüyor. Neden diye sorduğumuzda aldığımız cevap, biz bunu daha önce görmüştük oluyor.

Erken dönem Bitcoin yatırımcıları endişeli değil

Bu konuda bir hedge fonu yatırımcısı, evangelistlerin bir noktayı kaçırdığını düşünüyor: Riski kabullenmek!

Kripto sektöründe uzun dönem yer alan bir yatırımcı, bugün yaşadığımız gibi bir kaç büyük düzeltme hareketiyle zaten karşılaştı. Risk perspektifinden bakarsak, evet kripto paraya yatırım yapmak oldukça riskli. Ancak risk ile rızk kelimesi arasında tek farklılık tek harf.

İşte o tek harflik farklılık, doğru zamanda girip doğru zamanda piyasadan çıkmayı temsil ediyor. Ancak bu kez Bitcoin düzeltmesini diğer düzeltmelerden farklı kılan en büyük unsur, daha geniş kitlelerce ve devletler üzerinde bahse konu olmasıdır.

Bugünki düşüşle birlikte Bitcoin en yüksek değerinden 250 milyar dolar kaybetmesi sektörün ne denli riskli olduğunu gösteriyor.  Öte yandan kriptolardaki toplam piyasa erimesi 700 milyar dolar. 2018 yılı kriptoların resmen irtihal yılı oldu..

Ancak 2011 yılında Bitcoin 30 dolardan 3 dolara düşerek %90 değer yitirmişti. 2012 yılında ise 7 dolardan 4 dolara düşmüştü. Anlatmak istediğimiz, çoğu ilk defa bu fiyat hareketini tecrübe ediyor.

Ayrıca şu yazılarımız ilginizi çekebilir:

Bitcoin; Tarihi çöküşler ve muhteşem dönüşler

Endişelenmeyin! Er ya da geç, Bitcoin dünyanın tek para birimi olacak!

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave