Home Altcoin 100 dolarda tutunamayan Ethereum’un yeni hedefi belli oldu

100 dolarda tutunamayan Ethereum’un yeni hedefi belli oldu

100 dolarda tutunamayan Ethereum’un yeni hedefi belli oldu

brave
0

Ethereum’un yeni hedefi ne olacak? 100 dolarda tutunamayarak çift haneli rakamlara düşen ETH fiyatını bundan sonra ne bekliyor?


Neredeyse bütün kripto para birimleri halen devam eden ayı piyasası baskısı altında ezilmiş durumda. Bitcoin ve altcoinler adeta kabus yaşıyor. Önümüzdeki günlerde nasıl gelişmeler olacağı ise hepimizin merak konusu.

Ethereum için de göstergeler gerçekten kötü durumda. Önce Coinmarketcap sıralamalarında uzun süredir koruduğu ikinciliği XRP’ye kaptırdı. Şimdi ise değeri 100 dolar destek seviyesini kırarak çift hanelere indi.

Son 24 saatte USD paritesinde yaklaşık %15 oranında değer kaybeden ETH fiyatı yazı yazıldığı esnada 87.30 dolar seviyelerinde görülüyor. Hold eden yatırımcıların ve spekülatörlerin istemeyeceği bir görünüm olsa da bu tablonun yakın zamanda değişmesi için ise elle tutulur bir neden yok.

Bitcoin’in %100’e yakın bir oranda değer kaybettiği ve altcoinlerin tabiri caizse can çekiştiği bir ortamda Ethereum için de bu durum elbette kaçınılmazdı.

Ethereum için dün olumlu sayılacak bir gelişme yaşansa da ETH fiyatının bir süre daha üç haneli rakamlarda tutunabilmesi için bu haber yeterli olmadı. Bitwise Bitcoin ve Ethereum odakli iki yeni likit fon sağlayacağını duyurdu. Ağırlığın çoğu Bitcoin’e verilecek olsa da şirketin Ethereum’dan da vazgeçmemiş olması önemliydi. Fakat Ethereum fiyatı yine de iki haneli rakamlara düştü.

Öte yandan Ethereum teknolojisinin geleceği de tartışılır duruma geldi. ICO oluşturmaktan başka bir geleceği olacak mı merak konusu. Ethereum’un akıllı sözleşmeleri binlerce amaç için kullanılabilir ancak hiç şüphesiz ICO’lar bunlar içinde en çok göze çarpanı.

SEC’in son dönemde ICO’ları incelemeye aldığını ve bazı ICO’lara cezalar verdiğini biliyoruz. Bu durumda Ethereum teknolojisinin yeni kullanım alanları oluşturup oluşturmayacağını zamanla göreceğiz.

Bakınız: SEC Ethereum ve ICO’ları uçuracak!

Bakınız: ICO düzenlemek isteyenlere SEC’ten haber var!

Ethereum’un yeni hedefi

ETH fiyatının 100 doların altına düşmesi Ethereum’un değeri konusunda yaşanacak olumsuzlukların başlangıcı olabilir. Çünkü fiyatın tekrar 100 dolar seviyesine çıkmasını sağlayacak bir yol şu an için görünmüyor. Tabi bütün piyasayı yeşile boyayacak bir Bitcoin boğa koşusu yaşamazsak.

Bakınız: Bireysel yatırımcılar Bitcoin satarken kurumsal yatırımcılar topluyor!

Kripto piyasası bu seviyelerden bir geri dönüş yapmadığı takdirde Ethereum’un yeni hedefi önümüzdeki günlerde veya haftalarda 80 dolar ve daha altı olabilir. Bunun yüksek bir olasılık olduğunun altını çizmekte yarar var.

Ethereum’un geleceği hakkında var olan tartışmalara şimdi de fiyatın aşağı yönlü baskısı eklendi. Bakalım önümüzdeki günler Ethereum için nasıl geçecek?

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave