Home Altcoin SWİFT Ripple baskısından kurtulmaya çalışıyor!

SWİFT Ripple baskısından kurtulmaya çalışıyor!

SWİFT Ripple baskısından kurtulmaya çalışıyor!

brave
0

SWİFT Ripple baskısının nefesini ensesinde hissediyor. Ancak Ripple’ın bütün girişim ve kurduğu ortaklıklara rağmen şimdilik SWİFT’in tahtını sarstığı söylenemez.


SWİFT Ripple baskısını tepesinde hissediyor!

Dünya İnterbank Finansal Telekomünikasyon Derneği, SWIFT nihayet Elektronik Blockchain tabanlı Ödeme Sistemini başlattı. Bu yeni sistem, şirket tarafından ödemelerdeki tüm gecikme sorunlarıyla ilgili kullanılacaktır.

Ripple için bakınız: Uzmanlar Ripple’ın xRapid ürününe karşı şüphe duymaya başladı!!!

Ayrıca, şirket platformunda çalışan bankaların ve diğer finansal kuruluşların, birbirlerinin API’larına kolayca erişebilmelerini, hesapları doğrulayabilmelerini ve ödemeleri daha hızlı gerçekleştirebilmelerini de sağlıyor. Bulutta içerisindeki ortak ledger üzerinden verilere erişip bunları düzenleyebilecekler.

Finansal mesajlaşma hizmeti sağlayıcısı, bu adımı, ödeme işlemlerindeki gecikme sorunları ile karşı karşıya olan platformun sayısız katılımcısının taleplerine cevap olarak attı.

Bankalar ve diğer ödeme işlemcileri gibi SWIFT ağının çok sayıdaki kullanıcısı, pilot uygulamadan sonra yeni sisteme büyük ilgi gösterdi. Benzer bir platformu başlatan yaklaşık 15 banka piyasada hâlihazırda şu an faaliyet göstermektedir. Bu bankalar arasında JPMorgan da var.

Ripple için bakınız: Ripple topluluğu Craig’in sözleri karşısında çılgına döndü!

Birkaç ay önce, kripto para piyasasında SWIFT ve Ripple Inc’in bir araya gelme planları olduğu spekülasyonları dolaşmaktaydı. Ancak söz konusu hareket ile finansal mesajlaşma şirket, böyle bir ilginin söz konusu olmadığı anlaşıldı.

Belguim tabanlı işleme şirketi, herhangi bir fintech şirketi ile bağlantılı olmaya istekli görünmüyor. Yeni başlatılan ödeme sistemi, diğer fintech şirketlerinin ağlarının desteği olmadan çalışacak.

Bu, resmi olarak ağlarındaki tüm katılımcıların gözünü boyama girişimi olabilir, ancak ödeme işleme sorunlarından kaçınmak için Ripple platformuna geçişi yaptı. Şirket şuan, diğer ​​finansal teknoloji girişimi şirketlerine kaptırdığı her işi geri alabilecek konuma gelmeyi hedefliyor.

SWIFT, ödeme işlemlerinde otorite olmuş durumda. Dolayısıyla da bu yeni sistemin piyasaya sürülmesi, finansal teknoloji endüstrisindeki büyük çaplı rekabetin çok üzerinde ölçeklenmesine olanak sağlayacağı belirtilmektedir. Ancak SWİFT, ödeme işleme pazarını devralmayı başaran, herhangi bir fintech şirketine hakimiyet alanını kaptırmaya henüz hazır değil. Bu yüzden SWİFT Ripple baskısına rağmen para transferi alanında ilan etmiş olduğu krallığını hala koruyor.

SWIFT, ortaya çıkan Blockchain tabanlı finansal teknoloji şirketleri tarafından tehdit edilen diğer ödeme işleme ağları için bir çıta belirliyor olabilir. Bunlar, kendi Blockchain tabanlı işleme sistemini başlatırken SWIFT’in adımlarını takip edeceklerdir.

Ripple için bakınız: Ripple CEO’su Brad Garlinghouse : ”Uzun vadede en iyi kazandıran para XRP olacak!”
Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave