Home Bitcoin Nasdaq ve Fidelity’den kripto borsası ErisX’e stratejik yatırım

Nasdaq ve Fidelity’den kripto borsası ErisX’e stratejik yatırım

Nasdaq ve Fidelity’den kripto borsası ErisX’e stratejik yatırım

brave
0

Nasdaq ve Fidelity’den kripto borsası ErisX’e önemli miktarda bir yatırım gerçekleştirildi. Yapılan yatırımın toplam miktarı 27.5 milyon dolar.


Nasdaq ve Fidelity’den kripto borsası ErisX’e Yatırım

Finans endüstrisi devleri Nasdaq ve Fidelity kripto para piyasasında kalıcı olmalarını sağlayacak yatırımlara devam ediyorlar. Bunun son örneği ise Wall Street destekli Kripto para borsası ErisX’e yaptıkları yatırım oldu.

Chicago merkezli ErisX Borsası, Nasdaq Ventures ve Fidelity Investments öncülüğünde bir grup yatırımcıdan 27.5 milyon dolar tutarında yatırım aldıklarını açıkladı. Fakat bu kurumların yaptığı yatırımların oranları açıklanmadı.

ErisX CEO’su Thomas Chippas, yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

“Lider firmalardan giderek artarak gelen finansal yatırımlar sayesinde, ErisX, piyasada en güçlü, güvenli ve düzenlenmiş dijital ürünleri gerek kurumsal gerekse bireysel yatırımcılara sunmaya devam edecek. Bu son aldığımız yatırımlar ile modern bir platform oluşturup ekibimizi daha çok geliştirmeyi hedefliyoruz.”

ErisX Borsasına yatırım yapan firmalar arasında Kripto Madencilik devi Bitmain ve Ethereum geliştirme platformu ConsenSys’de bulunuyor. Bitmain firmasından Jihan Wu, pekçok müşterilerinin Amerikan yasaları ile tam olarak uyumlu çalışan bir borsa ihtiyacı duyduğunu ve bunun ErisX ile karşılanacağını belirtiyor. Ayrıca, bu stratejik ortaklığın yatırımcıları için çok faydalı olmasını beklediklerini ifade ediyor.

Borsada ilk planda Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH), and Litecoin(LTC) ürünleri yer alacak. ErisX Borsası Amerika’da 50 eyaletten Kripto para alanında faaliyet göstermek için lisans almayı hedefliyor. Eğer bu gerçekleşirse bütün Amerika’da Kripto para yatırımcıları dolar veya herhangi bir geleneksel para ile Kripto para alım satımı yapabilecekler.

ErisX Borsası daha önce TD Ameritrade, CBOE, ve VirtuFinancial gibi önemli firmalardan yatırım almıştı. Halihazırda şu anki durumu ile ErisX Borsası, “ “düzenlenmemiş” yani tabi olduğu kurallar tam net olmayan borsalara çok güzel bir alternatif olarak yatırımcılara sunuluyor. Bu arada Nasdaq ve Fidelity’nin kendi Kripto para ürünlerini piyasaya sunmak için çok yoğun bir çalışma içerisinde olduğunu da belirtmek gerek.

Bütün bu gelişmeler, kripto para piyasası ne kadar düşük seviyelerde olursa olsun kurumsal yatırımcı ilgisinin halen devam ettiğini gösteriyor.

Kaynak için tıklayınız

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave