Home Altcoin Ripple Kendi Hesabındaki 3 Milyar XRP’yi Serbest Bıraktı

Ripple Kendi Hesabındaki 3 Milyar XRP’yi Serbest Bıraktı

Ripple Kendi Hesabındaki 3 Milyar XRP’yi Serbest Bıraktı

brave
0

Ripple’ın Piyasa Stratejisti Cory Johnson,  yazdığı yakın tarihli bir raporda Ripple’ın bu yılın üçüncü çeyreğinde güvenli hesaptan 3 milyar XRP’yi serbest bıraktığını iddia etti.


Ripple Güvenlik  Hesabına Neden İhtiyaç Duyuyor?

Ripple blogunda da yayınlanan raporda Johnson, şirketin 2018’in üçüncü çeyreği boyunca yaptığı yolculuğu tüm yönleriyle anlatmaya çalışmış. Yazıdaki güvenlik hesabı ile ilgili olan bölüm, birçok okuyucunun özellikle dikkatini çekmiş. Johnson yazısında, güvenlik hesabının şirket içindeki işlevi ve bu hesapla ilgili şimdiye kadar yapılan işlemler hakkında detaylı bilgi veriyor. Dilerseniz bahsettiği detayların özetine bir bakalım.

Ripple, 2017’nin son çeyreğinde yaklaşık 55 milyar XRP’yi kullanıma kapatıp emanet hesapta güvence altına almış. Bu tedbirin sonraki dönemlerde piyasada yaşanabilecek olan XRP tedariğindeki sıkıntıya karşı alındığı belirtiliyor.

3 Ayda 3 Milyar XRP Serbest Bırakıldı

Güvenli hesapta erişimine engellenen 55 milyar değerindeki XRP sebebiyle Ripple, piyasada bulunun toplam parasının sadece %13’ü kullanılabiliyordu. Ancak Ripple’ın satışları o dönemde o kadar iyiydi ki %13’lük miktar, toplam satıştan elde edilen karın yanında devede kulak gibi kalıyordu.

Gel gelelim bu sene evdeki hesap çarşıya uymadı. Kripto piyasasındaki genel düşüş elbette Ripple’ı da derinden etkiledi. Ripple bu senenin son çeyreğinde o kadar zorlandı ki zor günler için güvenli hesapta tuttuğu 3 milyar XRP’yi 3 bölüm halinde serbest bıraktı.

Bununla beraber 2,6 milyar XRP’nin devreye sokulduğu yeni emanet sözleşmeleri oluşturuldu. Güvenli hesaba geri dönmeyen 400 milyon XRP ise ekosistemi desteklemeye yardımcı olmak için çeşitli şekillerde kullanıldı.

İkinci Çeyrek Raporu’nda Ne Gibi Bilgiler Var?

Ripple, bunda önce de yılın ikinci çeyreği için benzer bir rapor yayınlamıştı. O raporda da güvenli hesap ile alakalı benzer bir yaklaşım sergilendiği gözden kaçmıyor. Ayrıca ikinci çeyrekte XRP ekosistemine giren yeni projelerden de bahsediliyor. Hatırlayacağınız üzere bunlardan bir tanesi Coili idi. Coil Projesi,  sanatçıların ürettikleri veya elde ettikleri varlıkları XRP aracılığıyla yönetmelerini sağlayan bir mikro ödeme girişimidir. Sanatçılar, Coil’i kullanarak para da kazanabiliyorlar.

Ripple 2. Çeyrek raporunda, o dönemde yapılan projelerin hepsinin Xpring tarafından desteklendiği belirtiliyor. Xpring projesinin, XRP ekosistemini ilerletmek isteyen yeni girişimleri desteklemek için ürettiği bir girişim olduğu raporda belirtiliyor.

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave