Home Binance BNB Tokenlerini Ödeme Aracı Haline Getirmeyi Planlıyor

Binance BNB Tokenlerini Ödeme Aracı Haline Getirmeyi Planlıyor

Binance BNB Tokenlerini Ödeme Aracı Haline Getirmeyi Planlıyor

brave
0

Binance BNB Tokenlerini ödeme araca olarak kullanmak istiyor. Yani nasıl günümüzde türk lirası veya dolar perakende sektöründe kullanılıyorsa, BNB de aynı oranda yangınlaşmak istiyor. Peki bu nasıl mümkün olacak ?


Binance BNB Tokenlerini Ödeme Aracı Haline Getirmek İstiyor

 

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, Ceo’su Changpeng Zhao yönetiminde gelişime doymuyor. Zhao’nun şimdiki hedefi BNB’yi akan hayatın içine monte etmek ve insanların günlük hatalarında BNB kullanmalarını sağlamak.

Popüler kripto para borsası Binance’ın kurucusu Changpeng Zhao, Binance Coin’i (BNB) bir ödeme aracı dönüştürmeyi planladığını söyledi.

Changpeng Zhao’nun kripto konferansındaki söylemleri:

”BNB kesinlikle ümit vaad ediyor. BNB, perakende kullanıcılar için tercih edilen varık haline gelebilir. BNB bağımsız bir blockchain ürünüdür. ve bir gün kullanıcılar için mal ve hizmet satın alma da tercih edileceğine inanıyorum.”

Changpeng Zhao:

 “Şu anda, BNB hala ERC 20 protokolüne göre düzenlenmiştir, bu da nispeten pahalı (ETH ile aynı) ağ transfer ücretlerine neden olmaktadır. Ancak biz şuanda kendi ağımız olan Binance Chain üzerinde çalışıyoruz. Binance Chain hazır olduğunda, ağ ücretleri çok daha ucuz olacaktır. Ayrıca çıkaak bu ağımız çok daha hızlı olacaktr.”

Binance Coins, normalde BNB’nin kullanıcı sayısını arttırmak için tasarlanmış bir kampanya koinidir. Şöyle ki eğer Bİnance de işlem yapıyorsanız ve hesabınızda da BNB bulundurursanız, yaptığınız diğer bütün işlemlerde, işlem ücretinde %50 tasarruf sağlarsınız. Ancak BNB ilk çıktığında %50 olan bu oran, içinde bulunduğumuz günlerde %25’e indirildi. Ama yine de diğer borsalara göre daha hesaplı. Tabi bu oran indiriminde, Binance şirketinin BNB leri alttan toplama politikası da önem arz ediyor.

Ayrıca BNB yöneticileri, zamanında piyasaya bol keseden sürdükleri BNB koinleri yavaş yavaş toplayıp imha etmeye başladılar. Sonuçta birşey ne kadar fazlaysa değeri o kadar düşüktür.

Binance Coin Kullanımı

Binance’in perakende sektöründe daha geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşması fikri, Avustralya’ merkezli bir şirket olan TravelbyBit‘in teşviğiyle meydana geldi. Şirket özellikle turizm alanında Avustralya parası yerine BNB kullanımına geçilmesinin çok da verimli olacağı inancıda. Ve bunun Avustralya turizmini de, daha iyi noktalara getireceğini düşünüyor.

Ayrıca Binance Coin TravelbyBit’ın ilk projesi de değil. Daha önceden iki kripto para şirketiyle de aynı ilişkiyi kurdular ve verim aldılar. Bunlar Pundi X (NPXS) ve Monako’ydu.

Sonuç Olarak

Yapılan bu ortaklığın iki taraf içinde verimli olacağı düşüncesindeyiz. Bu şekilde BNB sadece Binance borsasına özel bir koin olmaktan çıkıp global düzeye ulaşacaktır. Bakalım önümüzdeki günler BNB’ye ve bizlere neler getirecek.

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave