Home Altcoin Şok Haber: Ripple Swift Ortaklığı Yalan Olabilir

Şok Haber: Ripple Swift Ortaklığı Yalan Olabilir

Şok Haber: Ripple Swift Ortaklığı Yalan Olabilir


0

Ripple Swift ortaklığı yalan olabilir zira SIBOs Konferansı’nın ilk gününde yaşananlar ortaklık bekleyenleri üzecek türden.


Ripple Swift Ortaklığı Yalan Olabilir Mi?

Bu ay başında, Ripple’ın Swift tarafından sponsorluğu yapılan ve katılımcıların yeni geliştirdikleri finansal ürünleri tanıttıkları SIBOs Konferansı’na katılacağı açıklanmıştı. Ripple’ın bu etkinliğe katılımı pek çok kişi tarafından muhtemel bir Ripple Swift ortaklığı için bir işaret olarak algılanmıştı.

Fakat toplantının ilk gününde yaşananlar bu konuda çıkan haberleri kısmen de olsa yalanlar mahiyette. Zira Ripple ve Swift yöneticilerinin konferans esnasında söyledikleri ve sonrasında attıkları tweetler muhtemel bir ortaklık hakkında ne düşündüklerini ortaya koyuyor. Toplantı esnasında Swift yöneticilerinden birisi, şu ifadeyi kullandı: “ Dağıtık kayıt defteri ( yani yalın ifadesiyle blockchain tabanlı ödeme sistemleri) çok umut verici, fakat bunun genel kullanıma sunulması için önümüzde daha uzun yıllar var”

Ripple Küresel Stratejik Hesaplar Başkanı Marcus Treacher ise, her ne kadar Ripple Swift ortaklığına yönelik iddiaları direkt olarak reddetmese de, bu sözlere şu tweet karşılık verdi:

Yani şunu söylüyor:

Swift yetkilileri “dağıtık kayıt defteri DLT teknolojisi çok umut verici, fakat bunun genel kullanıma sunulması için önümüzde daha uzun yıllar var” dese de, müşterimiz olan 6 kıtadan 40 ayrı ülkeden 100 farklı Finans Kurumu uluslararası ödemelerde Ripple’ı tercih ederek bunun aksini söylüyor”

Ripple Küresel Stratejik Hesaplar Başkanı Marcus Treacher ise, her ne kadar Ripple Swift ortaklığına yönelik iddiaları direkt olarak reddetmese de Ripple ve Swift’in birbiriyle yarış halinde olduğunu düşünüyor ve ortaklığın muhtemel olmadığına inanıyor.

Ripple Swift’in Yerine Geçmek İstiyor

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse şu ana kadar hep küresel ödeme sistemini temelinden değiştirmeyi hedeflediklerini ifade etti. Marcus Treacher ‘ın açıklamaları ile bu söylemler bir arada düşünülünce ortaklık ihtimali giderek azalıyor gibi.

Fakat bütün bu gelişmeler Twitter kullanıcılarını ve Ripple topluluğunun iki grup arasındaki muhtemel bir ortaklık konusunda yorum yapmaktan alıkoyamıyor. Zira bu gelişme her iki grubunda olmasını çok istediği bir olay.

Yapılan açıklamalara bakılırsa Ripple Swift ortaklığı için biraz daha zaman gerekecek. Ama görünüşe göre konferans esnasında Ripple bir miktar daha müşteri kazanmayı başaracak. Zaten artık neredeyse her gün yeni bir Ripple ortaklık haberi gelmeye başladı.

Gelişmeleri takip etmeye devam edeceğiz.

Kaynak için tıklayınız

Ayrıca bakınız:

Ripple XRP SWIFT Ortaklığı Neden Gündemden Düşmüyor?

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
tags: