Home Altcoin Ripple XRP xRapid Hizmetinin İki Önemli Özelliği

Ripple XRP xRapid Hizmetinin İki Önemli Özelliği

Ripple XRP xRapid Hizmetinin İki Önemli Özelliği

0
“sportsbet”

Ripple XRP xRapid Hizmetinin iki önemli özelliği şühseiz hız ve ucuzluk. Bu yeni sistemin geleneksel bankacılık işlemlerini derinden etkilemesi ve kripto paraların küresel kabulünü hızlandırması bekleniyor.


Ripple XRP xRapid Hizmetinin İki Büyük Avantajı

RippleNet kısa zaman önce xRapid isimli hizmetini hayata geçirdi. Uluslararası para transferlerinde yeni bir çığır açması beklenen xRapid  hizmetinin iki önemli özelliği var. RippleNet ağının kendi para birimi olan XRP kullanarak çok hızlı bir talebe bağlı likidite  sunuyor olması bunlardan ilki. Fakat bundan daha önemli olan şey ise, kripto paraların gerçek dünyada yaygın bir şekilde kullanımının en önemli örneğini oluşturuyor olması.

Hızlı ve Ucuz Uluslararası Ödemeler

Catalyst Corporate Federal Credit Union, Cuallix, ve MercuryFX gibi finans firmalarının kullandığı xRapid teknolojisi sayesinde, uluslararası para transferleri çok hızlı ve ucuz bir şekilde yapılabiliyor.

Ripple XRP bir blog post yayınlayarak bu gelişmeyi duyurmuştu. Firma yaptığı açıklamada bu sistemin kullanıcılar için temel olarak iki avantajı olduğunu belirtmişti. Bunlardan birincisi transfer işleminin çok ucuza mal olması. Bunun temel sebebi ise firmaların nostro account olarak adlandırılan hesaplara sahip olmak zorunda olmamaları. Nostro hesap, yerel bir bankanın yabancı bir banka nezdinde uluslararası ödemelerini yapmak için bulundurması gereken döviz hesabı demek. Böyle bir yükümlülük olmadığı için transfer maliyetleri otomatik olarak çok aşağılara çekiliyor.

Ripple XRP xRapid hizmetinin ikinci büyük avantaj ise blockchain teknolojisi kullanılarak yapılan transfer işleminde işlemin bir iki dakika içerisinde gerçekleşiyor olması. Transferin yapıldığı yerdeki firma parayı XRP tokenleri olarak aldığı için transfer işlemi çok hızlı gerçekleşebiliyor. Daha sonra firma bunu bulunduğu yerdeki lokal para birimine çevirebiliyor.

Günlük Hayatta Kullanım

xRapid servisinin hizmete başlaması sadece Ripple XRP için değil bütün Kripto para dünyası için gerçekten çok önemli bir dönüm noktası. Pek çok insanın kripto paralar hakkında şüpheleri olduğu ve bunların gerçek hayatta kullanımlarının olmadığını düşündüğü bir ortamda, xRapid servisinin bu başarısı algıları değiştirdi. xRapid Kripto paraların gerçek dünyada kullanılabileceğini gösteren çok önemli bir örnek. xRapid sayesinde Kripto paralar sadece spekülatif bir yatırım aracı olmaktan kurtulmuş oldular.

Ripple XRP yöneticisi Asheesh Birla bu konuda CNBC’ye şunları söyledi:

“ Herkesin kripto paralar ve bunların günlük kullanımı hakkında şüphelerinin olduğu bir ortamda bu hizmeti sunmaktan gerçekten çok heyecan duyuyoruz. Biz bu işe çok önem veriyoruz ve müşterilerimiz içinde çok faydalı olduğunu düşünüyoruz. Zira bu sayede dijital olan herşeyin transferi çok kolaylaşıyor”.

Ripple XRP xRapid hizmetini yaygınlaştırmak için bankaları ve finans sistemlerini hedef almış durumda. Özellikle gelişmekte olan piyasalardaki bankalar ve finans sistemleri Kripto para ürünlerinin potansiyel müşterileri olarak görülüyor. Asheesh Birla, bu konudaki görüşlerini şöyle ifade ediyor:

Dijital ürünler söz konusu olduğunda bu ülkeler çok daha fazla ileriye dönük ve teşvik edici düzenlemelere sahip. Dolayısıyla biz bu ülkelere  odaklanıyoruz. Geleneksel bankacılık sistemine tam olarak entegrasyonun da bu ülkelerde gerçekleşeceğini düşünüyoruz.

xRapid teknolojisinin başarısı o ülkede Kripto para ile ilgili yasal düzenlemelerle de çok yakından ilgili. Örneğin Hindistan’da hala Kripto para bankacılık işlemlerinde kullanılması resmi olarak yasak. Dolayısıyla xRapid servisinin kullanılması mümkün değil. Fakat Hindistan dışında 40’a yakın ülkede şu an bu hizmet başarılı bir şekilde kullanılıyor.

Ripple XRP xRapid Hizmetinin sektöre nasıl katkı yapacağını hep beraber izleyeceğiz.

Kaynak için tıklayınız

Ayrıca bakınız: Ripple XRapid Kullanımını Resmen Başlattı

 

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
cryptopazar_koinmedya
0
0
0