Home Kriptopara Haber Blockchain Teknolojisine ilgi Duyan Büyük Firmaların Oranı Sizce Yüzde Kaçtır?

Blockchain Teknolojisine ilgi Duyan Büyük Firmaların Oranı Sizce Yüzde Kaçtır?

Blockchain Teknolojisine ilgi Duyan Büyük Firmaların Oranı Sizce Yüzde Kaçtır?

0

Yakın zamanda açıklanan bir rapora göre, Blockchain teknolojisine ilgi duyan büyük firmların oranı %65’ten daha fazla. Firmalar artık kendi teknolojilerini dahi üretmeye başladılar.


Blockchain Teknolojisine İlgi Duyan Büyük Firmaların Sayısı Giderek Artıyor

Juniper  Research tarafından 11 Eylül tarihinde açıklanan bir araştırma  raporuna göre, araştırmaya katılan ve 10 binden fazla çalışanı olan büyük firmaların yüzde 65’inden fazlası yakın zaman içerisinde  blockchain teknolojisini  kullanmayı düşünüyor. Bu firmalardan yaklaşık %25’inin kendi blockchain uygulamalarını ya geliştirme veya deneme aşamasında olduğunu belirtiliyor. İlginç bir şekilde bütün bu ankete katılanların neredeyse yarısı, merkeziyetsiz uygulamalar için (dApps) artık bir kurumsal standart haline gelen Ethereum (ETH)  kullanmayı düşünüyor.

Araştırma ayrıca Blockchain Teknolojisine ilgi duyan ve bu alana 100.000 dolardan daha fazla yatırım yapan şirketlerin, gelecek sene de aynı yatırımı yapmayı düşündüklerini ve zaman içerisinde bu yatırımı artırmayı planladıklarını ortaya koyuyor. Her ne kadar bütün raporlar olumlu olsa da, firmalar bu teknolojiye geçiş sürecinin kolay olmayacağının farkında olmalıdır. Bir yandan Blockchain teknolojisini uygulamaya çalışırken,  bir yandan da yeninin yanında eski sistemi de bir müddet daha devam ettirmek zorundalar.

IBM, blockchain teknolojisini kullanma oranında bu yüzde 65’lik  blockchain teknolojisi ile ilgi duyan  şirketler arasında ilk sırada yer alıyor. Bu büyük firmanın geçtiğimiz yıllarda blockchain alındığında pek çok farklı ortaklıklar yaptığı  düşünülünce, böyle bir sonucun sürpriz olmadığı aşikar. IBM ayrıca kurumsal kullanım için kendi blokchainini de üretmiş durumda.

Büyük kurumların bu yeni teknolojiye adaptasyonunun  giderek hızlanacağı tahmin ediliyor.

Kaynak için tıklayınız

Ayrıca bakınız: Blok Zincir Teknolojisi (Blockchain) Ekonomileri Nasıl Tamamen Değiştirecek? Bilgi Bankası-1

 

Paylaşarak destek ol !!!
error
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial