Anasayfa Kripto para Haber Venezuela’daki Hiper Enflasyon Kripto Para Dünyasında İlginç Gelişmelere Neden Oluyor

Venezuela’daki Hiper Enflasyon Kripto Para Dünyasında İlginç Gelişmelere Neden Oluyor

Venezuela’daki Hiper Enflasyon Kripto Para Dünyasında İlginç Gelişmelere Neden Oluyor
0
koinmedya_googlenews

Venezuela’daki hiper enflasyon kripto para dünyasında ilginç gelişmelere yol açıyor. Ülkede, Bolivara rakip olarak Bitcoin’in kabul edilmesinde büyük ilerlemeler var. Bu Petro’yu ükede yaygınlaştırmak isteyen Maduro’nun pek işine gelmeyecek gibi.


Venezuela’daki Hiper Enflasyon Kripto Para İlişkisi

Venezuela’daki hiper enflasyon kripto para sektöründe ilginç gelişmelere yol açıyor. Ülkede halkın gittikçe fakirleşmesi kriz yaşatmaya devam ederken, hükümetin maliye politikası etrafındaki senaryolar, dayatılan fiyat kullanımı ve kripto paranın rolü ilginç olaylara gebe gibi gözüküyor.

Venezuela’daki hiper enflasyon kripto para
Venezuela’daki hiper enflasyon kripto para sektörüni etkiliyor

Ayrıca bakınız: Hiper Enflasyonun Yok Ettiği 6 Para Birimi ve Hiper Enflasyon Bitcoin İlişkisi!

koinmedya_brave

Hiper enflasyon sorunu yaşayan ülkede, %600.000 enflasyon artışından kurtulmak için alternatif yollar arayan insanların Bitcoin kullanımını benimsemesiyle ve bu durumun gittikçe artmasıyla herşey farklı bir hal almaya başladı.

Ayrıca bakınız: 1 Satoshi 5 Venezuella Bolivarından Daha Değerli

Artış hızının yıl sonuna kadar % 1.000.000 (bir milyon)’u bulması bekleniyor! Altına eşdeğer mükemmel bir değer yatırımı olarak kabul edilen Bitcoin Venezuela vatandaşlarına, değersiz olan Bolivar yerine çok daha az dalgalanmaya müsait olan küresel bir para kullanma imkanı veriyor.

Ayrıca bakınız: Kullanıcısız, Yatırımcısız ve de Petrolsüz Kripto Para Birimi Petro!

Batı dünyası, Bitcoin’in dalgalanan fiyatından şikayetciyken, Venezuelalılar enflasyondan kaçmak için Bitcoin’e akın ediyor. Bu durum da Bitcoin’in dijital bir varlık olarak değerini arttıran güçlü bir destek anlamına geliyor..

Venezuela’daki hiper enflasyon kripto para  Venezuela’daki Hiper Enflasyon Kripto Para Dünyasında İlginç Gelişmelere Neden Oluyor
Venezuela’daki hiper enflasyon kripto para sektörünü alternatif kılıyor

Ancak insanlar Bitcoinin sınırlarının da farkındalar. Yılın başlarında her işlemde ortalama 55 dolar olan madencilik ücreti önemli ölçüde azalırken, Venezuela vatandaşları daha çok kullanım imkanı sunan bir kripto parayı tercih ettiler.

Geçen hafta boyunca DASH kullanım miktarında büyük bir patlama yaşandı. Özellikle Dash, umutsuzca devletten bağımsız işlem odaklı ihaleye ihtiyaç duyan Venezuela’nın kripto kullanan vatandaşları için tercih edilen bir seçenek haline geldi.

Daha önce EWN  tarafından yapılan habere göre, DASH  ülkede her ay 200 yeni ticari kullanım ile karşılaşıyor. Ticari bir kafaya sahip olan insanlar Bitcoin ve Ethereum gibi rakiplerinin karşısında DASH’in  oldukça indirimli işlem ücretinden faydalanmak istiyorlar. Bitcoin kripto pazarının aslan payına sahip olmaya devam etmesine rağmen DASH, NANO ve diğer işlem odaklı Kriptolar, geleneksel paraya alternatif olarak daha hızlı ve daha çabuk işlemleriyle yaygınlaşmaya başlıyorlar.

Hükümetin kötü maliye politikası, aşırı enflasyon ve bürokratik kontrol tarih boyunca olmadığı kadar yıkıma uğrattı ülkeyi! Bu durum ile Venezuela sakat para sistemi yüzünden bunu yaşayan ve uluslararası dikkatleri üzerine çeken son ülkede olmayacak.

Venezuela’daki hiper enflasyon kripto para sektörünün cazibesini arttırıyor

Kripto paraya ortalama yatırım yapan her kişinin bir kar elde etme potansiyeli var. Ancak, kripto para dünyası ile ilgilenenler, devlet parasından kaçarken, asıl gücün blockchain teknolojisinin anonim ve güvenli yapısı değil fakat  uygulamaya konan merkeziyetsiz çerçevesi olduğunun farkındalar.

Venezuela geleneksel yönelimler ve etkisiz fiyat durumuna kripto para dünyasının nasıl bir tepki verdiğini gösteren gerçek bir örnek. Piyasa ucuz ve hızlı işlemler için kriptoları öne çıkararak öngörülebilir bir tepki verirken aynı zamanda kripto paraları yerden yere vuran ekonomistler ve diğer akademik çevrelere karşı da gerçek değerini göstermiş oluyor. Bitcoin fiziksel bir mülk olmasa bile yine de aileler için kazançlarını saklayabilecekleri ve değersiz bolivara karşı alışverişlerinde kullanabilecekleri bir değer.

Venezuela’daki hiper enflasyon kripto para dünyasında etkisini arttıyor. Ayrıca, Venezuela, olası hiper enlasyon yaşayacak ülkelerin ve halkların davranışlarını saptayabilmemiz için bize güzel bir örnek teşkil ediyor. Kripto paralardan gelişen piyasa ve toplumun bundan nasıl faydalandığını görmeye devam edeceğiz.

Etiketler:
X