Home Altcoin Altcoin Haber Augur Coin Mainnet Tarihi Yaklaşıyor. Fiyatlar Yükseliyor

Augur Coin Mainnet Tarihi Yaklaşıyor. Fiyatlar Yükseliyor

Augur Coin Mainnet Tarihi Yaklaşıyor. Fiyatlar Yükseliyor


0
Temmuz başlarında gerçekleştirecekleri Mainnet öncesi Augur (REP) dün vites yükseltti ve çift haneli yüzdelerde yükselmeyi başardı.

Augur Coin Mainnet Öncesi Yükselişe Geçti

Kripto piyasaları için yatay hareketin hakim olduğu bir gündü. 24 saat içinde tüm ekosistemin topu topu 400 Milyon Dolar ek kaynak bulabildiği sıradan bir gün. Ama bir coin için değil: Augur (REP). Augur Coin Mainnet öncesi durgun denizde hızla ilerleyen gemi gibiydi.

Augur fiyatı dolar bazında bir günde %12 artış gösterdi. Fiyatı bir anda $33.27’a dayandı. Yazı yayına hazırlandığında düzeltmenin de etkisiyle fiyatı $30.96 değerine gerilemişti. Hali hazırda 340 Milyon Dolarlık fon büyüklüğüne hükmeden proje sıralamada 33. sırada kendine yer buluyor.

Her nasılsa bu çıkışı oldukça düşük işlem hacmiyle gerçekleştirmeyi başardı. 24 saatlik işlem hacmi 3.7 milyon dolar civarında seyrediyor ve işleme açık olduğu tek paritede bile 500 bin doları geçebilmiş değil. Gerçekte, en tepedeki 50 kripto paradan yalnızca 10 tanesi günlük işlem hacminde Augur’un gerisinde. REP hacminin %40’ı BTC paritesinde açılan işlem sonucu oluştu. Geri kalanı ise öncelikle ETH, USDT, EUR ve KRW olmak üzere diğerlerine dağılmış vaziyette.

Yıllarca Süren Çalışma Sonrası Gelen Mainnet

Likiditenin piyaslardaki dalgalanmayı artırdığı gerçeğini dikkate alarak söylemeliyiz ki Augur’daki yükselişin ana sebebi yaklaşan Mainnet takvimi. Augur Ethereum (ETH) platformu üzerinde merkeziyetsiz uygulama (dApp) olarak çalışan bir uçtan uca (P2P) tahmin/öngörü servisidir. Yani bir nevi kehanet servisi.

Peki Augur Nedir?  

Augur kısaca, geleceğe dair tahminlerin oylanacağı ve doğru kehanete yatırım yapanların kazanacağı bir sistem olarak özetleyebiliriz Augur’u.

Proje yolculuğuna 2015 yılında ICO olarak başladı öyle ki o zamanlar ICO diye bir tabir bile yoktu. Son 12 yaşadığımız ICO patlamasına bakınca o dönemler çok sessiz ve sakindi diyebiliriz.

BlackTower Capital isimli kripto hedge fonu yöneticisi Corey Miller Augur hakkında şöyle bir tweet attı:

 

“Bazı sebeplerden ötürü kimse Augur’un yaklaşan Mainnetini konuşmuyor gibi görünüyor. Eğer Mainnet geçişi başarılı bir şekilde tamamlanırsa, Augur Ethereum’dan çıkan en karmaşık merkeziyetsiz uygulama olacak”

Proje başlangıcından neredeyse 3 yıl sonra 9 Temmuz 2018 tarihinde projenin kemale ermiş haline tanıklık edeceğiz.

Lütfen bize yazın, Augur coin Mainnet sonrası tam olarak nasıl bir projeye dönüşecek?

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
cryptopazar_koinmedya