Home Bitcoin Bitcoin Haber Bitcoin Yükselişi Geçici Olabilir

Bitcoin Yükselişi Geçici Olabilir

Bitcoin Yükselişi Geçici Olabilir

0
Bitcoin uzmanı olan Spencer Bogart, son gördüğü dip değerinden sonra gözlemlenen Bitcoin yükselişinin geçici olabileceğini söyledi. Hatta Bitcoin yükselişini durduran satış baskısının fiyatları daha da aşağı çekebileceğini belirtti.

Hedge Fonlarında Satış Baskısı

 

CNBC’ye konuşan Bogart Bitcoin konusunda kendisini “süper boğa” olarak tanımlasa da beklediği büyük yükseliş dalgasından önce daha ciddi düşüşler göreceğimizi düşündüğünü söyledi. Bogart’a göre, 2017’de kurulan çoğu hedge fonun 1 yıllık vadesi dolmak üzere. Geçen yıldan bu yana fiyatların yarıya yakın düşmesi birçok likidite sağlayıcısını satış yönünde işlem açmasına neden oluyor. Likidite sağlayıcıları kripto borsaları ile brokerlar arasında aracı olarak vazife yapar. O yüzden şu an yaşadığımız şey beklenen Bitcoin yükselişi değil.

Sözlerine şöyle devam etti:

Aynen şöyle diyorlar: “Fonları geri çekmemiz lazım”. Bu, birden ortaya çıkıveren bu kripto fonların gidişiyle piyasanın satış baskısı oluşturacağı manasına geliyor. Bu durum şüphesiz fiyatları suni de olsa aşağıya çekecek.

Bitcoin Yükselişi Geçici Mi?

2017 yılında piyasaya inanılmaz sayıda kripto fonlar dahil oldu. Bu da birçok büyük kriptoparada fiyatları astronomik seviyelere çekti. Kripto fonların piyasaya girişi 2018’de yaşanan “sert kışın” etkisiyle epey azaldı. Vadesi gelen kripto fonları ise piyasayı terk etmeye başladı.

Bogart’a göre bu fonlara kaynak aktaran birçok yatırımcı oturmuş kripto para yatırımlarının holdinglerine ne kadar zararı dokunduğunu hesaplıyor.

Şu bir gerçek masif girişler nasıl geçen sene fiyatları şaha kaldırdıysa tersi de mümkün. Aynı şu dönemde yaşadığımız gibi masif çıkışlar fiyatları hiç beklenmeyen seviyelere çekiyor.

Bogart’ın piyasaya girmek isteyen yatırımcılara da tavsiyesi var:

“Daha düşük fiyattan alım yapmak için beklemede olanların sonu şu anki fiyatları mumla aramak olacak. Bence doğru hamle alım için dibin geldiğine ikna olmak değil, eğer gelecekte yükseleceğine inanıyorsan şimdi almak.”

Spencer Bogart San-Fransisco merkezli VR firması Blockchain Capital’in ortağı. Firmanın amacı clockchain/kriptopara teknolojine odaklanan startup’ları (girşim firmalarını) desteklemek.

Yükseliş Değil, Standart Dip Tepkisi

Yan departmandan BKCM şefi Brian KELLY ise Bitcoin’in taban yaptığına inandığını belirtmişti. Bu habere şuradan ulaşabilirsiniz. Brian KELLY 24 Haziran 2018 tarihinde görülen yeni dip noktası hakkında şunları belirtti:

“Bitcoin’in yeni tabanları test ettiğini gördük. Fiyatlar $5,779’a kadar düştü ama ardından 10-15 dakika içerisinde 200 dolarlık artış yaşadı. Ne zaman yeni bir dip görse Bitcoin bunu hep yapıyor. Yani Bitcoin yükselişi değil standart dip tepkisi bu gördüğümüz.”

Kelly ayrıca Bitcoin madencilik maliyetlerinin bazı bölgelerde $5,900’a kadar çıktığını belirtti. Bu yüzden fiyatların $6,000’ın üzerinde tutunması hayati öneme sahip.

BKCM Şefi şu an bulunduğumuz noktada Bitcoin’in gelecekte çizeceği rotayı kestirmenin zor olduğunu söylüyor. Gidişata dair olumlu göstergeler de yok değil. Asya cenahında artan talebi karşılamak için daha bugün 250 Milyon Dolar değerinde Tether basıldı. Bu emareler Bitcoin yükselişi ni tetikleyecektir.

Kaynak

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial