Home Bitcoin Bitcoin Haber Bitcoin 21e8 Gizemi Nedir? Konuyla İlgili Komplo Teorileri Nelerdir?

Bitcoin 21e8 Gizemi Nedir? Konuyla İlgili Komplo Teorileri Nelerdir?

Bitcoin 21e8 Gizemi Nedir? Konuyla İlgili Komplo Teorileri Nelerdir?


0
Çok konuşulan 21e8 gizemi nedir? Son birkaç gün içinde Crypto Twitter’da çok zaman geçirdiyseniz, son zamanlarda çıkarılmış bir blokla ilgili bazı tartışmalar ve hatta histerileri görebilirsiniz. # 528249’un altı önde gelen karakteri “21e8” idi. Bu, Kripto para birimi ekosistemi boyunca komplocuların ve meraklı kişilerin dikkatini çekti. Peki Bitcoin 21e8 gizemi nedir?


Bitcoin 21e8 Gizemi Nedir?

Bu yazımızda Bitcoin 21e8 gizemi teorisinin sorularının cevaplarını bulmaya çalışacağız. “Her şeyin Olağanüstü Basit Teorisi”, çoğunlukla üzerinde bulunduğu matematiksel model olan E8 Teorisi olarak adlandırılır.

Bitcoin 21e8 gizemi

Her şeyin Teorisi, evrendeki bütün güçlerin etkileşiminin tek bir matematiksel modelle açıklanabileceğini ileri sürer. İlk kez 2007’de tanıtıldı ve ne yazık ki henüz ispatlanamadı. E8 Teorisi, Quantum hesaplamanın potansiyelini açığa çıkarmada önemli bir mihenk taşı konumunda.

Muhtemelen Twitter üzerinde dikkatleri toplamak ve bir parça popülerlik kazanmak için yazılmış olan en uzun ve en şifreli hashtag, # 00000000000000000021e800c1e8df51b22c1588e5a624bea17e9faa34b2dc4a 21e800. Bu şifre gibi görünen muamma, biraz daha büyük bir anlam taşıyıp taşımadığı konusunda çoktan tartışma kaynağı olmuş durumda.

Tabii ki, 21, Bitcoin piyasasındaki para miktarını temsil ederken, bazıları “00” ın tüm hafızayı vurgulamaya hizmet ettiğini öne sürüyor. Şu anda, 21e800’ün daha büyük anlamının arkasında iki tane kabul görmüş teori var:

1– Birisi bir Quantum Bitcoin Madencisi yarattı.

2Satoshi Nakamoto hala bir AI (yapay zeka), olarak ya da başka bir şekilde, Bitcoin kod tabanı içinde Paskalya yumurtalarını ekiyor.

Tabii ki, yüksek sesle okunduğunda veya konuşulduğunda, her iki teori de gereksiz ve mantığa uygun değil. Şu anda anlaşıldığı üzere, Google, IBM ve ABD hükümetinin bölümleri gibi önde gelen kuantum bilgisayar araştırmacıları, Mayın Tarlası veya Solitaire oyunları oynamak gibi basit görevleri gerçekleştirebilen bir kuantum bilgisayarına ulaşmaktan oldukça uzaklar.

Bu, bazı sahne arkasındaki bireylerin, Bitcoin dünyasının izin vereceği şekilde kuantum hesaplama yeteneğine sahip bir cihaz yarattığını öne süren bir tahmin gibi duruyor. Ancak, bu “makyaj, gösteriş” esrarını kasıtlı bir şekilde yaratabilen biri için, bunu tekrar inşa etmek eğer karmaşıkları tüm Bitcoin ağının karmaşasına eşitse, en iyimser deyişle, onlarca yıl gerektirecektir.

Kuantum bilgisayarı geliştirdiğini iddia eden Andrew Desantis, cryptoTwitter hesabındaki gösteriş bloğu için sorumluluk almaya çalışıyor gibi görünüyor.

Bitcoin 21e8 Gizemi Üzerine Komplo Teorileri

Bazıları, Bitcoin 21e8 gizemi’nin sonundaki çifte sıfırın, gerekli olandan iki sıfır daha fazla çıkarılmış olan, özellikle genesis bloğuna bir saygı olarak anlamlı bir rol oynadığını ileri sürmektedir. Bu teorisyenler, bloğun bize onun varlığını hatırlatmak için Satoshi Nakamoto tarafından yerleştirilmiş bir Paskalya yumurtası olabileceğini de öne sürüyorlar.

Sonuç olarak,

Belki Satoshi bir AI (yapay zeka) veya gelecekten gelen bir zaman gezginidir. Her iki olasılık da eşit derecede muhtemel görünüyor. Diğerleri, Satoshi Nakamoto’nun arkasındaki etimolojiyi “kaynağından uyanmış” diye kendi sorumluluğunun bir başka kanıtı olarak ortaya çıkarmışlardır.

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
cryptopazar_koinmedya