Home Bitcoin Bitcoin Haber Tecrübeli Analistin 2018 sonunda Bitcoin fiyat tahmini 10.000 Dolar

Tecrübeli Analistin 2018 sonunda Bitcoin fiyat tahmini 10.000 Dolar

Tecrübeli Analistin 2018 sonunda Bitcoin fiyat tahmini 10.000 Dolar

0
Bir çok yatırımcı kısa vadede piyasaların toparlanmayacağı inancında. Şu an asıl merak edilen 2018 sonunda Bitcoin fiyat tahmini. Bitcoin’in fiyatını yakından takip eden herkes, Bitcoin piyasasındaki hassasiyeti çok iyi bilir. Bununla birlikte, bazı analistler diğerlerinden daha düşük fiyat tahmininde bulunuyor. Trading Analysis web sitesinin kurucusu Todd Gordon’ın, CNBC’de Bitcoin fiyatı hakkında yorumlarda bulundu.

 

Bitcoin Fiyatı 2018 Sonunda 10,000 Doları Bulur.

 

Todd Gordon 2018 sonunda Bitcoin fiyat tahmini 10.000 $. Gordon, daha önce petrol fiyatını doğru olarak tahmin ettiği biliniyor. 2015 yılının Kasım ayında, ham petrol fiyatının ( önceleri  41 $ ‘dan işlem gören ) 26 $’ a düşeceği tahmininde bulundu. Sadece üç ay sonra, ham petrol fiyatı varil başına 26.05 $ ‘a geriledi.

Spesifik olarak , Gordon’un kripto para  tahmini, BTC’nin öncelikle 5.000 $ ‘ın altına düşmesi ve 2018 sonunda Bitcoin fiyat tahmini  ise, 10.000 $’a ulaşmasını beklemektedir.  Gordon, bu değişen fiyat trendinin ana nedeninin kripto para birimleri ve Bitcoin’deki “önemli piyasa volatilitesi” olduğunu savunuyor. Yinede Gordon, Bitcoin’in hala “güzel bir yükseliş” in ortasında olduğunu ifade ediyor. Bitcoin’in fiyatı geçtiğimiz Aralık ayında 20.000 $ seviyesinde olan pazarından büyük bir düşüş yaşadıysa da, Gordon bu olanları “önemsiz” olarak nitelendirdi ve özellikle 2015’ten bu yana Bitcoin fiyat artışlarını göz önüne aldı.

Kripto para ve Bitcoin Fiyatları Yönlendendiriliyor

Gordon ayrıca, kripto para birimlerinin “teknik olarak yönlendirilen” bir sektör olduğunu belirtiyor. Bunun da piyasa hissiyatının ve tekniklerin piyasa kayıplarının önemli ölçüde telafi edilmesine olanak sağlayabileceğini belirttiyor. Gordon ayrıca, Bitcoin için geçerli olan yüksek ve düşük aralığın ortalama % 17 olduğunu öngörüyor. Bu aynı zamanda Bitcoin tarafından yaşanılan en düşük değerlerden biri.

Bir diğer tespit ise, Bitcoin için tek pazar tahmininden çok uzak. Hisse senedi analiz firması Trefis geçtiğimiz günlerde, 12.500 $ ‘lık bir yıl sonu Bitcoin fiyatı tahmininde bulundu. Üstelik, bu tahminler, Trefis’in önceki yıl sonu fiyatı olan 15.000 $ ‘lık bir önceki tahminine yakın. Trefis’in tahmini, arzın mevcut Bitcoin sayısına göre belirlendiği ve talebin işlem ve kullanıcı sayısıyla temsil edildiği bir arz ve talep modeline dayanmaktadır.

Wall Street analisti Spencer Bogart da bu Mayıs ayında bir tahmin yayınladı. Bitcoin’in “en azından” 10,000 dolar seviyesinin üzerinde bir seviyede ticaret yapacağını belirtti. Bogart, bu konudaki önemli gelişmenin, Bitcoin’in ve bir bütün olarak kripto para birimi sektörünün giderek artan kurumsallaşması olacağını belirtti.

Bu duyarlılık aynı zamanda kurumsal yatırımcıların girişine bağlı olarak kripto para birimi endüstrisine “trilyon dolarlık bir akımı ” öngören IOHK başkanı Charles Hoskinson tarafından da dile getirildi. Todd Gordon’un Bitcoin’in fiyat tahmininin de gerçek fiyatla aynı çizgide olup olmadığı ve diğer ihtimalleri, ancak bu yıl sonuna kadar emin görüp emin olabileceğiz

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial