Home Bitcoin Bitcoin Haber Bitcoin Tahmini: Orta Vadede 35.000 Dolara Çıkabilir- İşte 2 Nedeni!

Bitcoin Tahmini: Orta Vadede 35.000 Dolara Çıkabilir- İşte 2 Nedeni!

Bitcoin Tahmini: Orta Vadede 35.000 Dolara Çıkabilir- İşte 2 Nedeni!


0
Orta vadede BTC 35.000 Dolara çıkabilir. Bu, Bitcoin tahmini Ari Paul!a ait. Kripto para araştırma grubuna göre yakın zamanda başlaması planlanan Bitcoin borsa ticari fonlarının (ETF) başlamasıyla Bitcoin fiyatı hızlı bir şekilde 35.000 Dolara kadar çıkabilir.

Bitcoin Tahmini: Orta Vadede 35.000 Dolara Çıkabilir- İşte 2 Nedeni!

bitcoin fiyatı kaça çıkarEski Goldman Sachs yöneticisi tarafından kurulan bir kripto para hedge fonu olan BlockTower’ın yatırımcı ortağı deneyimli yatırımcı Ari Paul bir sonraki orta vadeli çıkış koşusunun 2018 sonundan önce kurumsal yatırımcı tarafından tetikleceğini söyledi.

Paul’e göre kurumsal yatırımcının kripto para pazarına girişinin önünde iki temel engel var. Bunlardan biri güvenli saklama ve koruma opsiyonlarının yetersizliği ve yeterince kurumsal kripto para ürünü olmaması. Coinbase’ın saklama çözümleri sonrası dijital saklama firmalarının faaliyete geçmesiyle birlikte kurumsal yatırımcı kripto para pazarına girebilir hale gelmeye başladı.

Paul dedi ki;

Kurumsal yatırımcı 2017 ortasında kripto para sektörü ile ilgilenmeye başladı fakat girişi beklenenden yavaş oldu. Bu tabiki girmeyeceği anlamına gelmiyor. Bunun için bir çok parçanın bir araya gelmesi gerek. Bu parçaların en büyüğü üçüncü taraf saklama ve koruma çözümleriydi. Saklama reaktif bir şey değil. Yani Coinbase saklama ürünleri koydu hemen sonrasında emeklilik fonları 100 milyon Dolarlık BTC alacak demek değil bu. Saklama çözümlerinin güven kazanması biraz zaman alacak. Fakat yine de Eylül ayından bu yana güçlü saklama çözümleri olduğunu düşünüyorum.”

Bitcoin fiyatı, büyük bir artış göstermesi sadece kurumsal yatırımcının girişi ile olmak zorunda değil. Kamuya açık bir yatırım şeklinde ortaya çıkacak borsa yatırım fonları da (ETF) bir sonraki koşunun tetikleyicisi olabilir. Tam da bu nedenle IronWood araştırmacıları bir sonraki orta vadeli beklenen çıkış koşusunun ETF’ler nedeniyle olacağını düşünüyor.
Pazarın kötü durumda olduğu açık. Bir çok insan bu nedenle oldukça duygusal bir negatiflik içinde. Fakat 2010, 2014 ve 2016’da olduğu gibi pazarın bu durumunun büyük bir çıkış için enerji topladığı bir dönem olduğu ortada. Büyük bir patlama önümüzde fakat kimse ne zaman olacağını bilmiyor.
IronWood CEO’un açıkladığı gibi Amerikan Tahvil ve Borsa Komisyonu SEC’in 401k ve IRA’ya tabi kurumlar yada Fidelity ve Ameriprise Finansal gibi brokerlarda hesabı olan yatırımcıların önünü açması Bitcoin ETF’lerine yatırımı tetikleyebilir. Bu koşu ile Bitcoin fiyatı 26.000 Dolar ile 44.000 Dolar arasında bir değere kadar ulaşabilir.
”ETF’ler Amerikadan 24 milyon yatırımcıyla birlikte dünyanın geri kalanından toplam 14 milyon daha yatırımcının girişi anlamına gelir. Bu, 84 milyar ve 336 milyar daha pazara yatırım girişi anlamına gelir. Son 6 ayda Bitcoin hacmi 326 milyar Dolardan 110 milyar Dolara kadar indi. Bitcoin pazar hacmine 420 milyar Dolar daha eklenmesi Bitcoin fiyatını 26.000 Dolar ile 44.000 Dolar arasında bir yere getirir.”

ETF’lerin Durumu

Gemini borsasının sahibi olan Winklevoss kardeşler şu anda coin adını verdikleri kendi ETF’lerinin üzerinde çalışıyorlar. Solidx adlı firma geçen yıl başvuru sonrasında SEC tarafından reddedilmişti. Daha sonra firma VanEck ile ortaklık yaparak SEC’den onay alma şansını arttırmak üzere hazırlıklarını sürdürdü.

Bloomberg ETF analisti ERic Balchunas, 70 ETF ve 45 milyar Dolar hacmi yöneten ETF yöneticisi VanEck ile ortaklık yaparak Amerikan Hükümeti’nden onay alma şansını arttırdı diyor firma için.

Pek çok uzmandan Bitcoin tahmini geliyor. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
cryptopazar_koinmedya