Home Kriptopara Haber Yoksa Siz Hala Ripple ve EOS’un Coinbase’e Ekleneceğini mi Düşünüyorsunuz?

Yoksa Siz Hala Ripple ve EOS’un Coinbase’e Ekleneceğini mi Düşünüyorsunuz?

Yoksa Siz Hala Ripple ve EOS’un Coinbase’e Ekleneceğini mi Düşünüyorsunuz?

0
Ripple ve EOS’un Coinbase borsasına  ekleyeceği günü bekleyen büyük bir yatırımcı kitlesi var.  EOS (EOS) ve Ripple (XRP) kripto topluluğunda büyük bir hayran ve takipçi kitlesi olan popüler 2 coin. 

 

Ripple ve EOS’un Coinbase’e Eklenecek mi?

Yakın zaman önce, Coinbase’in Ethereum Classic’i (ETC) önümüzdeki aylarda listeyeceğini duyurmasından sonra  EOS ve XRP hayranları başta twitter olmak üzere sosyal medya platformlarında karar üzerine yaşadıkları hayal kırıklığını bildirdiler. Görünen o ki, birçok EOS ve XRP yatırımcısı Coinbase’in her iki coini de listelemesini sabırsızlıkla bekliyor.

Lakin, birçok yatırımcıların bilmediği ama Coinbase’in farkında olduğu durum şudur ki, Ripple ve Block.One firmaları taşıdıkları potansiyel ile iyi bir performans sergilemiş olsalar da, XRP ve EOS kripto paralarına yatırım yapmak, Ripple ve Block.One firmalarına yatırım yapmakla aynı şey değildir. Bu aslında hangi kriptoparaların aslında tahvil olup hangilerinin olmadığı ile ilgili ciddi bir tartışma. İşte Coinbase’in EOS ve XRP’yi neden henüz listelememesinin gerçek sebebi bu.

Bazı yatırımcılar Coinbase’in gelecekte EOS ve XRP’yi ekleyeceğine hala inanıyor olabilir ama en olası senaryo bunun asla gerçekleşmeyeceği yönünde. Bu senaryo için en makul açıklama Coinbase’in ilgilendiği yegane noktanın listelenecek coinin herhangi bir tüzel kişiliğe doğrudan yarar sağlamaması. Örneğin, Bitcoin (BTC) veya Ethereum’un (ETH) listelenmesi herhangi bir firmaya fayda sağlamaz, lakin Ripple (XRP) ve EOS’u (EOS) listelemek direkt olarak Ripple ve Block.One firmalarına getiri sağlar. Bu durum, kripto sektörünün öncülerinden ve Coinbase’in CEO’su olan Brian Armstrong’un vazgeçilmezi olan merkeziyetsizlik fikrinin özüne aykırı.

Coinbase neden EOS ve Ripple’yi Eklemeyecek?

Bu ilkesel duruşu gözardı etsek bile, hatta tüm kripto topluluğu çıkarının alehine olsa bile Coinbase XRP ve EOS’u listeleyemeyebilir. Ripple’a karşı gerçekleştirilen son düzenleyici işlemler ve Coinbase’in listeye coin ekleme tarihçesine bakılırsa, hangi tür kripto varlığın nasıl ekleneceği konusunun çok daha karmaşık bir hal aldığı görülecektir. SEC kısa vadede Ripple ve EOS hakkında kesin bir karar açıklama taraftarı değil, fakat gerçek şu ki son yaşanan hadiseler iki kriptoparaya da kırmızı bayrağı kaldırdı ve özellikle uzun vadeli düşünen kurumsal yatırımcıların kafalarındaki soru işaretleri henüz giderilemedi.

Bireysel küçük yatırımcıya gelince, çoğu böyle bir sektöre ilk kez girmiş olmanın verdiği heyecanla tahvilin ne olduğu konusunda zerre kadar bilgileri yok ve paralarını Ripple’a mı yoksa XRP’ye mi yatırdıkları konusunda da fazlasıyla bilinçsizler. Bu yüzden onlar söylentileri takip etmeye devam edecekler ve $0.54’dan aldıkları XVG’lerin bir gün BTC gibi $20.000’e vuracağı günün hayalini kuracaklar. Bazılarına inanması güç gelebilir ama bir çok kripto tartışma platformu bu hayalin ardından giden yeni yatırımcılarla dolu.

Ola ki XRP ve EOS Coinbase’de listelenirse bu yatırımcılar daha büyük bir şevkle alım yapacaklar ve sonuç; ani bir yükseliş  dalgası ve ardından akıllı yatırımcıların çekilmesiyle yaşanacak ani bir düşüş. Günün sonunda ana akım yatırımcılar yaşanan bu ‘pump and dump’ şokuyla para kaybedecek, Coinbase ise ne kendisi ne de müşterileri için hiç de hayırlı sonuçlar doğurmayan bu durumla başbaşa kalacaklar.

 

Kaynak

AirDrop Zamanı

Paylaşarak destek ol !!!
error
Etiketler:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial