Home BİTCOİN HABER OnChain Capital’in Kurucusu Ran Neu Ner, Bitcoin $6,000’ın Altına Düşebilir!

OnChain Capital’in Kurucusu Ran Neu Ner, Bitcoin $6,000’ın Altına Düşebilir!

OnChain Capital’in Kurucusu Ran Neu Ner, Bitcoin $6,000’ın Altına Düşebilir!
0
0
Bitcoin 6,000’in altına düşebilir mi? OnChain Capital’in kurucusu Ran Neu Ner, CNBC’nin Fast Money programına konuk oldu. Neu Ner, Bitcoin’in ABD dolarına göre daha da değer kaybedeceğini ve muhtemelen 5.900 USD’ye kadar düşebileceği belirtti. 

Bitcoin 6,000’in Altına Düşebilir!

 

Neu Ner‘e göre sorun, borsanın Hack‘lenmesinden kaynaklanmıyor. Bu konuda şöyle konuşuyor:

Amerikan bankasının soyulması dolar’ın değerini düşürmez aynı mantıkla herhangi bir borsanın hacklenmesi de BTC’nin değerine etki etmez.

Neu Ner, Bitcoin‘i dijital altın olarak konumlandırıyor:

Madem BTC dijital altın, öyleyse onun değerini doğrudan etkileyen bir talep olması gerekiyor. Şu an yeterince talep yok, bunun sonucunda da BTC düşerek ayı piyasasına yol açıyor’ dedi.

Mevcut gidişatın tersine çevirmek adına talebin nasıl arttırılacağına dair detay vermedi.

Neu Ner’ün önerisi, blockchain teknolojisinin tüm iş sektörlerine nüfuz etme potansiyeline inanıyor olmanız halinde, haftalar hatta aylarca sürebilecek kısa vadeli iniş ve çıkışları pek kafanıza takmamanız gerektiğidir.

Eğer Bitcoin’in değeri önümüzdeki yıllarda 20, 40 veya 80 bin ABD Doları’na ulaşırsa, 6,000 dolar veya 6 bin 500 dolar üzerinden satın alsa dahi kimse bu rakamı umursamaz. Sektörde en çok endişelenen yatırımcılar, bu sektöre bir yıldan daha az sürede sektöre dahil olan yatırımcılardır.

Bitcoin 6,000’in altına düşebilir mi? bu sorundan daha önemli olan ise;  Neu Ner, Bitcoin’in 5.000 USD’ye düşmesi durumunda önemli bir dönüm noktası olacağını öne sürdü. Ona göre, bu seviyelerdeki işlem, madencilerin operasyonlarını durma noktasına getirir.

Bu noktanın altına düşmek, madencilik işlemlerinin diğer para birimlerine geçmesine veya Bitcoin’den çıkmasına ve Bitcoin’in altyapısının uzun vadeli canlılığını engelleyebilecek değişikliklere yol açmasına neden olabilir.

Neu Ner, Bitcoin madenciliğinin daha az kârlı olmasının sonuçlarının tam olarak neler olabileceğine dair ayrıntılara girmedi. Ancak 5.000 ABD Doları’nın özellikle dikkat edilmesi gereken bir fiyat noktası olduğu belirtti.

Sonuç olarak,

Neu Ner’ün analizinin sadece Bitcoin ile sınırlı olduğu ve diğer kripto paralardan bahsetmediği göz önünde bulundurulmalıdır. Ancak Bitcoin egemenliği sürdüğü sürece, tüm piyasayı arkasından sürükleyecektir. Bu son düşüşteki gibi, BTC’de olası talep azalması durumunda, tüm sektörü ayı piyasasına sokabileceğini bir kez daha tanık oluyoruz. Sektörün bir an önce BTC’nin dominantlığından kurtulması gerekiyor.

 

 

 

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close