Home ALTCOİN HABER Kripto Madenciliğinde Apple Havlu Attı!

Kripto Madenciliğinde Apple Havlu Attı!

Kripto Madenciliğinde Apple Havlu Attı!
0
0
Apple kripto para madencilik konusundaki girişimleriyle, öncü teknolojileri destekleyen bir teknoloji devi görüntüsü sadece görüntüymüş maalesef.

Apple kripto para madencilik Konusunda Başarısız Oldu

 

Apple, iPhone’larının, madencilik olarak bilinen kripto para oluşturma işleminde kullanımına ilgi göstermekteydi. CNBC tarafından kaydedilen bilgilere göre Apple, yakın zamanda geliştirici ilkelerini güncelledi ve bitcoin gibi dijital para birimleri için madencilik konusundaki gelişmelere kapı araladı. Kaydedilen son gelişmelere göre, Apple yapılan geliştirmelerin tüm uygulama, test aktivitelerini yasaklamış. İlk göstergeler göre, uygulamaların kullanımı ile aşırı ısınan mobil cihazın rutin çalışmasının aşırı baskılandığı ve pilinin de olumsuz etkilenmekte.

Kripto Para madenciliği Arka Plan İşlemlerine Zarar Veriyor

Biliyorsunuz, Android sistemlerden farklı olarak iOS sisteminin en belirgin özelliği multi-task-çoklu uygulama kullanımına izin vermemesi. Yani bir uygulamadan sonra başka bir uygulamayı açarsınız, işletim sistemi önceki uygulamayı işlemeyi bırakıyor, tüm sistemi yeni açtığınız aktif uygulamaya yöneltiyor. Bu yüzden iOS sistemleri daha sorunsuz ve hızlı olmalarıyla bilinir.

Apple tarafından yapılan açıklamada, “cihazda çalıştırılan uygulamaların -herhangi bir üçüncü taraf gösterenler reklamları dahil- kripto para madenciliği gibi alakasız arka plan işlemlerinin yürütülmesine olanak vermemektedir.” denildi.

Şirketin kripto para birimi ile ilgili yönergeleri, 2014 yılında, Appstore’un Coinbase ve diğer dijital para birimi uygulamalarını, “çözülmemiş bir sorun” olarak algılaması nedeniyle, bunları kaldırma kararının arkasından yayınlanmıştı.

Fark Yaratıyor mu?

Apple, herhangi bir iPhone cihazında madencilik yapmak için gereken donanım yeterlilikleri hakkında endişelerini her fırsatta dile getiriyor. Zaten, bu markanın mobil cihazlarının herhangi birinde, bitcoin madenciliğini başarılı bir şekilde yapmak mümkün değil. Bitcoin madenciliğinin donanım gereksinimi, genellikle “rig” olarak bilinen özel donanımlı bilgisayar sistemlerinde olduğu gibi büyük bir hesaplama gücü gerektirir.

Öte yandan, mobil cihazların gücüyle dijital para madenciliği yaptırdığını iddia eden “Cryptocurrency Cloud Mining” ve “Crypto Coin Miner” gibi birçok uygulama iOS mağazasında bulunmakta. Bu uygulamaların çoğu, kullanıcıların pahalı madencilik donanımlarına yatırım yapmak zorunda kalmadan para kazandırdıklarını iddia etmekte. Bu uygulamaların halen vadettiği bu işlevler konusundaki belirsizlik ortadadır.

LEAVE YOUR COMMENT

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close