BTC : 82270 ₺ ETH : 2808 ₺ XRP : 1.854 ₺ LTC : 353.5 ₺ USDT : 7.657 ₺ XLM : 0.5776 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Yorum-analiz: Bitcoin yükselişin tam kıyısında

Yorum-analiz: Bitcoin yükselişin tam kıyısında

Yorum-analiz: Bitcoin yükselişin tam kıyısında
0

Bitcoin yükselişin tam kıyısında duruyor. Bitcoin geçen günler ve haftalarda 9,000 dolar bölgesinde gezinirken ve belirleyici bir ivme kazanmaya çalışırken, genel olarak cansız bir fiyat hareketi sergiledi.


Bu fiyat hareketi, pek çok analistin, kriptonun yukarı yöndeki hareketinin ne kadar güçlü olduğu yönündeki netliğine gölge düşürdü ve iyimser yatırımcının güvenini sarstı.

Ancak şu açık ki, Bitcoin yükseliş iddiasını hala güçlü bir şekilde koruyor. Ve birkaç faktör, önümüzdeki gün ve haftalarda eli kulağında bir yükselişin gelebileceğini söylüyor.

Dün haftalık mum, geçen yıl daha altta yakalanan devasa bir düşüş trendi çizgisini geriye çevirmeyi başardı.

koinmedya_brave

Hala büyümesini engelleyen kilit bir yatay direnç seviyesinin hafifçe altında seyretmesine rağmen, analistler bu seviyenin üzerine kırılması halinde yukarı yönde büyük bir yükselişi tetikleyebileceğini düşünüyorlar.

Konsolidasyon fazına rağmen Bitcoin yükselişin güçlü sinyallerini veriyor

Yazı hazırlandığı esnada Bitcoin 9,778 dolardan işlem görüyordu. Bu, kısa süre önce gördüğü 9,400 dolar seviyesine düşüşe  göre dikkate değer keskin ve minik bir yükseliş. Aslında bu düşüş sonrasında 9,900 dolara doğru bir ralli başlamıştı. Ancak alıcılar bu momentumu sürdürmeyi  beceremediklerinden mevcut fiyat seviyelerine geri düştü.

BTC’nin dünkü volatilitesi de, 9,400 dolar ve 9,900 dolar arasındaki nispeten sıkı ticaret aralığının varlığını doğruluyor. Bu seviyelerden birini kararlı bir şekilde kırıncaya dek yakın dönem trendi belirsizliğini korumaya devam edecek.

Geçtiğimiz hafta kriptonun aylık mumu, geçen yaz 13,800 dolara yükseldiği zaman oluşan kilit bir azalan trend çizgisinin üzerine çıkabildi.

Bakınız:Günün en fazla kazandıran ve kaybettiren coinleri

Önemli bir analistin söylediğine göre bu, oldukça anlamlı bir olay.

Aşağıdaki grafik, bu kararlı trend çizgisi dönüşümünü gösteriyor. Ancak yukarı yönde daha fazla momentum kazanması için aylık mumun bu seviyenin üzerinde kararlı bir şekilde kapanması zorunlu.

Bitcoin yükselişin Yorum-analiz: Bitcoin yükselişin tam kıyısında

BTC yükselişini getirecek kilit direncin kırılmasına yalnızca bir kaç yüz dolar var

Yakın zaman önceki bu trend çizgisi dönüşümü, Bitcoin yükselişinin lehine sayılan tek faktör değil.

Diğer bir saygın analist, kısa süre önce sunduğu bir grafikle 10,100 dolarda mevcut bir direncin aşılmasının makro perspektiften anlamlı olduğunu söyledi. Analist BTC’nin sıkı bir boğa bölgesine girebilmesi için haftalık mum kapanışlarının birkaç yüz dolar daha yüksekte olması gerektiğini de belirtti. Ayrıca aşağıdaki grafiğe işaret ederek şunları söyledi:

“Hadi BTC. Haftalık birkaç yüz dolar daha yüksek kapanışına ihtiyacımız var.”

Bitcoin yükselişin Yorum-analiz: Bitcoin yükselişin tam kıyısında

Önümüzdeki günlerin yatırımcılara, Bitcoin’in gelecek aylarda hangi yöne gideceğiyle ilgili daha fazla netlik sunması gerekiyor.

Kaynak

Etiketler: