Loading...
btc
BTC
-4.09%
Bitcoin
66.693,64 USDT
eth
ETH
-5.52%
Ethereum
3.465,58 USDT
bch
BCH
-5.94%
Bitcoin Cash
441,23 USDT
xrp
XRP
-3.77%
Ripple
0,48 USDT
ltc
LTC
-3.28%
Litecoin
77,05 USDT
bnb
BNB
-3.41%
Binance Coin
603,73 USDT
sol
SOL
-6.63%
Solana
148,50 USDT
avax
AVAX
-3.12%
Avalanche
31,27 USDT
ada
ADA
-4.66%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
-2.4%
Poladot
6,35 USDT
doge
DOGE
-4.95%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
-5.38%
Shiba Inu
0,00 USDT

En popüler kaldıraçlı kripto para borsaları hangileri? (2023 güncel liste)

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

2023 yılında en popüler kaldıraçlı ve margin kripto para ticareti hangi borsalarda? Kaldıraçlı kripto para borsaları denilince aklınıza ne geliyor? Margin işlem de denilen kaldıraçlı işlem türleri, aşina olmayanların uzak durması gereken bir numaralı alan.


En popüler kaldıraçlı kripto para borsaları hangileri? (2023 güncel liste)

Kaldıraçlı işlem borsaları yalnızca profesyonellerin at koşturması gereken bir alan. Amatörlerin büyük oranda kıyıma uğradığı bu işlem türünde profesyoneller bile ciddi zarar edebiliyor.

Kaldıraçlı işlem esasen elinizdeki sermayeden daha büyük bir meblağ ile işlem açabilmeye deniyor. Elinizde olmayan kısım ise işlem açtığınız borsadan borç aldığınız sermaye demek. Bu işlem türünde bir varlığın yükseleceğini ya da düşeceğini doğru tahmin etmek yetmez. Tam olarak hangi değerden giriş yapılacağını belirlemek de büyük önem taşır.

İlgili – Güncel Bitcoin teknik analizi, BTC fiyat grafiği ve önemli seviyeler

Kaldıraçlı kripto para borsaları yüksek oranda risk ihtiva eden işlem opsiyonlarını müşterilerine sunan platformlardır. Kumarhane benzetmesi de yapılan bu borsaların en bilinenleri aşağıdaki listede yer alıyor. Ayrıntılara bakalım.

1. Binance Futures

binance

Binance, 2019 yılında kaldıraçlı kripto para ticareti hizmeti vermeye başladı. Başlangıçta yalnızca 3x oranına izin verilen borsada ardından daha yüksek kaldıraçlar sunulmaya başlandı.

Binance’te margin trade hem short hem de long pozisyonlarda kullanılabilir. Borsa spot işlemlerde 10x’e kadar kaldıraca izin veriyor. Türev işlemelerinde, yani vadeliler ve “perpetual” işlemlerde ise 100x ve bazen de 125x’e kadar çıkan işlemler var.

Binance’in sunduğu kaldıraç özellikleri ve avantajları şunlardır:

 • Daha yüksek kâr potansiyeli: Kaldıraç kullanarak, daha az para ile daha yüksek miktarda işlem yapabilir ve daha fazla kâr elde edebilirsiniz.
 • Daha hızlı işlem yapma imkânı: Kaldıraç kullanarak, daha hızlı işlem yapabilir ve piyasadaki fırsatları daha iyi değerlendirebilirsiniz.
 • Daha fazla risk: Kaldıraç kullanarak, daha fazla risk alırsınız. Bu nedenle, kaldıraçlı işlemlere başlamadan önce riskleri iyi anlamanız ve buna göre bir strateji belirlemeniz önemlidir.

Binance’in sunduğu kaldıraç özellikleri ve avantajları, yatırımcılar için önemli fırsatlar sunmaktadır. Ancak, kaldıraçlı işlemler yüksek riskli bir yatırımdır. Bu nedenle, kaldıraçlı işlemlere başlamadan önce riskleri iyi anlamanız ve buna göre bir strateji belirlemeniz önemli.

2. BitMex

Bitcoin short sözleşmelerinde 100 milyon$'lık vurgun! BitMEX borsasından milyonlarca dolarlık short pozisyon likidite edildi. Peki bu ne anlama geliyor?

BitMex, kaldıraçlı kripto para ticareti için en popüler borsalardan biri. Borsa, müşterilerine 8 farklı kripto para üzerinden kaldıraçlı işlem açma imkanı sunuyor. En yüksek kaldıraç oranı ise Bitcoin (XBTUSD) paritesine tanımlanmıştır: dile kolay tam 100x. Bu, elinizde 1000 dolar varsa tam 100.000 dolarlık alım veya satım işlemi yapabileceğiniz anlamına gelir. 99.000 doları ise size borsa tarafından ödünç veriliyor.

BitMex’in sunduğu kaldıraç özellikleri şunlardır: Bitcoin (XBTUSD): 100x, Ethereum (ETHUSD): 50x, Bitcoin Cash (BCHUSD): 20x, Cardano (ADAUSD): 20x, Tether (USDT): 20x, Ripple (XRPUSD): 20x, Litecoin (LTCUSD): 20x, Tezos (XTZUSD): 20x.

BitMex’in kaldıraçlı işlemler için sunduğu bazı uyarılar şunlardır:

 • Kaldıraçlı işlemler yüksek riskli bir yatırımdır.
  Kaldıraçlı işlemlere başlamadan önce riskleri iyi anlamanız ve buna göre bir strateji belirlemeniz önemlidir.
  Kaldıraçlı işlemler için daha yüksek komisyonlar ödeyebilirsiniz.
  Kaldıraçlı işlemler için daha yüksek marjin gereksinimleri olabilir.
  Kaldıraçlı işlemler, yatırımcıların daha fazla para kaybetmesine neden olabilir.

3. Bybit

bybit

Bybit, türev ticareti konusunda uzman bir kripto para borsasıdır. Borsa, 2018 yılında kuruldu ve şimdi 10 milyondan fazla kayıtlı kullanıcısı var.

Bybit’te bir dizi sürekli (perpetual) ve vadeli işlem sözleşmeleri var. Platform aynı zamanda spot işlemleri için de pilot bir deneme başlattı. Perpetual işlemlerde maksimum margin kaldıraç 100x olarak belirlendi.

Bybit’in verdiği kaldıraç hizmeti hakkında ek bilgiler:

 • Bybit, kullanıcılara 100x’e kadar kaldıraçlı işlem yapma imkanı sunar. Bu, kullanıcıların daha az para ile daha büyük miktarda işlem yapmalarını sağlar.
 • Kaldıraç, kullanıcıların daha fazla kâr elde etme potansiyelini artırır. Ancak, kaldıraç aynı zamanda daha fazla risk de taşır.

4. Kraken

Tehlike yaklaşıyor! - ABD'de 'O' kripto para borsası mercek altına alındı!

Kraken, 2011 yılında kurulan ve dünyanın en eski kripto para borsalarından birid. Kraken, 2016 yılında Finansal Hizmetler İdaresi (FSA) tarafından lisanslanmıştır ve bu nedenle dünyanın en güvenilir kripto para borsalarından biri olarak kabul ediliyor. Kraken, kullanıcılarına kaldıraçlı işlem yapma imkanı sunuyor.

Kraken’de kaldıraçlı işlem yapılabilen kripto paralar şunlardır: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Ripple
Bitcoin Cash, Monero, Zcash, Dash, Tether, USD Coin.

Daha önce Kraken’de kaldıraçlı işlem yapabileceğiniz en yüksek kaldıraç oranı 5x’tir. Bu, 1000 dolar ile 5000 dolarlık işlem yapabileceğiniz anlamına gelirdi. Kraken, 2023 yılında kaldıraçlı işlemlerde kullanılan kaldıraç oranını 5x’ten 2x’e düşürdü. Bu, 1000 dolar ile 2000 dolarlık işlem yapabileceğiniz anlamına geliyor.

Kraken’in bu değişikliği, kaldıraçlı işlemlerde kullanılan kaldıraç oranının yüksek riskli olduğu ve kullanıcıların daha fazla para kaybetmesine neden olabileceği endişesinden kaynaklanıyor.

5. Huobi

huobi token nedir

Huobi, kullanıcılarına kaldıraçlı işlem yapma imkanı sunan bir kripto para borsasıdır. Borsa, kullanıcılara 100x’e kadar kaldıraçlı işlem yapma imkanı sunuyor.

Huobi’nin kaldıraçlı işlem hizmeti, kullanıcılara aşağıdaki kaldıraç oranları sunmaktadır:

 • Bitcoin (BTC): 100x
 • Ethereum (ETH): 100x
 • Tether (USDT): 100x
 • Litecoin (LTC): 100x
 • Ripple (XRP): 100x
 • Bitcoin Cash (BCH): 100x
 • Tezos (XTZ): 100x
 • Polygon (MATIC): 100x
 • Solana (SOL): 100x
 • Binance Coin (BNB): 100x
 • Cardano (ADA): 100x
 • Avalanche (AVAX): 100x
 • Dogecoin (DOGE): 100x

6. PrimeXBT

PrimeXBT, referans programını daha da genişletiyor. Bundan böyle gelir paylaşım oranları yüzde 50’ye çıkıyor. Platform ayrıca ilk defa CPA teklifi başlattı.PrimeXBT, 2018 yılında çalışmaya başladı. Platform, doğrudan doğruya BitMex’i kendine rakip seçti ve bu yolda ilerlemeye devam ediyor. Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Ripple ve EOS’da 100x kaldıraç oranı tanımlanan borsada geleneksel işlem türleri de mevcut. Borsa, emtia ve fiat forex paritelerine 1000x’e kadar işlem açabilmek mümkün.

PrimeXBT, yüksek kaldıraçlı işlemler sunmasıyla bilinir. Bu, kullanıcıların daha az parayla daha büyük miktarda işlem yapmalarını sağlar. Ancak, yüksek kaldıraçlı işlemler aynı zamanda daha yüksek risk taşır. Bu nedenle, kaldıraçlı işlemlere başlamadan önce riskleri iyi anlamak önemlidir.

PrimeXBT, kullanıcılarına güvenilir bir ortamda işlem yapma imkanı sunuyor. Borsa, yüksek güvenlik standartlarına sahip. PrimeXBT, kullanıcılarına çeşitli avantajlar sunuyor ve bunlar şunlar:

 • Yüksek kaldıraçlı işlemler
 • Güvenli ve güvenilir bir ortam
 • Çeşitli kripto paralar ve geleneksel varlıklar
 • Düşük komisyonlar
 • Gelişmiş grafikler ve analiz araçları
 • Müşteri desteği

PrimeXBT, kripto para ve geleneksel varlıklarda işlem yapmak için iyi bir seçenek. 

İlgili – KYC gerektirmeyen kripto borsaları var mı?

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
1
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
4
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.