1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Yatırımcıların %75’i daha fazla kripto para almaya hazır

Yatırımcıların %75’i daha fazla kripto para almaya hazır

Yatırımcıların %75’i daha fazla kripto para almaya hazır
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Yapılan araştırmaya göre, APAC ve LATAM gibi gelişmekte olan pazarlarda yatırımcılar kripto para piyasasının uzun vadede büyüyeceğine inanıyor.

Gelişmekte olan pazar yatırımcısı daha fazla kripto para istiyor

Asya-Pasifik ve Latin Amerika pazarı yatırımcıları kripto para yatırımlarını artırmaya hazır görünüyorlar. Yatırımcıların %75’i daha fazla kripto para yatırımı yapabilir.

Yatırımcı hissiyatını ölçen anket çalışmaları yapan Toluna firması, 17 ülkeden 9.000 katılımcının yer aldığı bir anket düzenledi. Anket sonuçlarına göre, gelişmekte olan pazar olarak tanımlanan, APAC ve LATAM bölgesi yatırımcılarının uzun vadede kripto para piyasasının yükseleceğine inanıyor.

Bu durum, kripto para sektörünün aşırı büyüdüğüne inanan gelişmiş ülke yatırımcısına ters bir durum olarak karşımıza çıkıyor.

kripto para Yatırımcıların %75'i daha fazla kripto para almaya hazır

Toluna yaptığı anketlerde katılımcıların %61’inin kripto paralardan haberdar olduklarını ancak yalnız %23’ünün yakından ilgilendiğini gösteriyor. Yatırımcıların büyük bölümü henüz kripto para alanını yakından tanımış değil.

Şu ana kadar gelen verilere göre, gelişmiş pazar bölgesi yatırımcılarının %22’si; gelişmekte olan pazar bölgesi yatırımcıların ise %41’i kripto paralara yatırım yapmış durumda.

Toluna anketinin son verileri ise, kripto para yatırımını ağırlıklı olarak millennialsların yaptığı yönünde. Toluna verilerine göre, gelişmekte olan pazar yatırımcılarından yaşları 25-34 olanların %40,5’i kripto para yatırımı yapmış durumda. Bu verinin, farklı şirketlerin yaptığı anket sonuçlarıyla da uyumlu olduğunu belirtmemiz gerekiyor.

Z Kuşağı, 18-24 yaş aralığı ise yatırımda %40 ile ikinci sırada geliyor. Buna karşın yaşları 57-64 olan kesim %21 ile son sırada bulunuyor.

 

Canlı BTC fiyatı: $ 26,552.11

İlgili : Bitcoin teknik analizi, grafik ve yorumlar

İlgili: Bitcoin güncel fiyat tahmini, BTC geleceği yorum ve analiz.