1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. deVere Group CEO’sundan müthiş Bitcoin fiyat tahmini!

deVere Group CEO’sundan müthiş Bitcoin fiyat tahmini!

deVere Group CEO’sundan müthiş Bitcoin fiyat tahmini!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Birleşik Arap Emirlikleri merkezli yatırım şirketi deVere Group’un CEO’sunda müthiş bir Bitcoin fiyat tahmini geldi. Ayrıntılar için haberimize göz atabilirsiniz.


deVere Group CEO’sundan müthiş Bitcoin fiyat tahmini!

BAE merkezli yatırım şirketi deVere Group; varlık yönetimi, yatırım bankacılığı, bireysel bankacılık, fintech ve kripto para başta olmak üzere birçok alanda finansal hizmet sunuyor. deVere 10 milyar dolarlık finansal varlığı yönetiyor.

deVere Group’un CEO’su ve kurucusu Nigel Green mevcut politik gelişmeler ışığında Bitcoin hakkında müthiş bir öngörüde bulundu.

Lütfen Bkz: Güncel Bitcoin fiyat tahminleri 2022-2025

Green, hali hazırda dünyanın en değerli 14’üncü para birimi olan Bitcoin’in ilerleyen aylarda daha da değerleneceğini ve üst sıralara çıkacağını belirtti. Nigel Green’e göre Rusya ve Ukrayna arasında devam eden savaşın etkisi ile Bitcoin fiyatlarının 500,000 dolara kadar çıkabileceğini iddia etti.

Rusya ordularının Ukrayna’ya girmesinin ardından Batılı güçler, Rusya aleyhine üst üste ekonomik yaptırımlar açıkladılar. Rusya, Visa ve Swift gibi önemli ödemeler sisteminden çıkarıldı. Rusya’nın tek alternatifi Bitcoin ve kripto paralar kalıyor. Bu durumda Bitcoin ve kripto para talebinde ciddi artışlar yaşanabilir.

Lütfen Bkz: Güncel Bitcoin teknik fiyat analizi

Ayrıca Rus kökenli oligarkların çeşitli bankalardaki varlıklarına el konulması Bitcoin ve kripto paralara yönelik yeni bir sıcak para girişinin yaşanmasına neden olabilir. Teorikte soğuk cüzdanlarda saklı olan Bitcoin ve kripto paralara herhangi bir otoritenin el koyması olanak dışı duruyor.

deVere CEO’suna göre Bitcoin ve kripto para talebini arttıracak diğer gelişme ise son dönemde artış gösteren kurumsal ilgi! Dünyanın birçok bölgesinde finansal şirketler ve kurumsal firmalar Bitcoin ve kripto paralara doğrudan ya da dolaylı biçimde giriş yapıyor. Bu süreç de Bitcoin fiyatlarında artışı ilerleyen aylarda destekleyecek nitelikte.

Bitcoin yazının kaleme alındığı saatte 42 bin doların üstünde işlem görüyor. Aşağıdaki grafikte Bitcoin fiyatlarında yaşanan değişimi görüyoruz.

Bitcoin fiyat tahmini

Kaynak