Loading...
btc
BTC
0.01%
Bitcoin
66.230,23 USDT
eth
ETH
-0.08%
Ethereum
3.566,18 USDT
bch
BCH
-0.06%
Bitcoin Cash
429,71 USDT
xrp
XRP
-0.28%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
-0.12%
Litecoin
79,13 USDT
bnb
BNB
-0.06%
Binance Coin
607,80 USDT
sol
SOL
-0.02%
Solana
145,49 USDT
avax
AVAX
0.9%
Avalanche
30,28 USDT
ada
ADA
0.04%
Cardano
0,41 USDT
dot
DOT
-0.03%
Poladot
6,22 USDT
doge
DOGE
-0.12%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
-0.18%
Shiba Inu
0,00 USDT

Ünlü yatırımcı Rusya’ya uygulanan ambargonun Bitcoin’e nasıl etki edeceğini açıkladı!

Bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Rusya’nın Ukryana’ya savaş ilan etmesinin ardından birbiri ardına açıklanan ekonomik ambargolar ile başı dertte. Ambargoların Bitcoin’e etkisi ne olacak? Detaylar habeirmizde.

Ünlü yatırımcı Rusya’ya uygulanan ambargonun Bitcoin’e nasıl etki edeceğini açıkladı!

Son iki haftadır dünyanın gündeminde Rusya’nın Ukraynaya açtığı savaş var. Rusya, Ukrayna’ya savaş ilan ettiğinden bu yana dünya kamuoyundan büyük tepkiler alıyor. ABD ve Avrupa Birliği Rusya’ya ekonomik ambargolar açıklayarak sert uyarılarda bulundu.

İlgili: Bitcoin nedir,geleceği nasıl?

Ukrayna’daki askeri çatışma, finans dünyasının gidişatını büyük ölçüde değiştirdi. NATO ve AB, Putin rejimine ekonomik savaş ilan etti. ABD, İngiltere, Almanya ve diğerleri, Rusya ile parasal bağlantılarını kesti ve birçok Rus bankasını ana ödeme sistemi SWIFT’in dışında tuttu.

Yasaklar sonrası ruble değer kaybetmeye devam ediyor. Ruslar tasarruflarını güvenli limanlara çekmek için yeni yollar arıyor. Vatandaşlar bu dönemde en fazla ilgiyi Bitcoin’e gösteriyor. Bölgedeki Bitcoin ticaret hacimleri rekor seviyelere yükseldi.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Legg Mason Capital Management’ın eski Başkanı Bill Miller, Bitcoin’in yaşanan gelişmeler karşısındaki durumunu CNBC’ye verdiği röportajda ele aldı. Miller, Rusya’nın rezervlerinin %16’sını dolar ve %32’sini avro olarak tuttuğunun altını çizdi. Bu varlıkların ambargoyu koyanlar tarafından yönetildiğinin altını çizen ünlü yatırımcı diğer devletlerin müdahale edemeyeceği tek aracın toplam rezerv içerisindeki payı %22 olan altın olduğuna dikkat çekti. Yatırım duayenine göre, tüm bu veriler Bitcoin için bir yükseliş işareti.

Bitcoin’in sınırlı arzı nedeniyle enflasyona karşı önemli bir koruma aracı olduğuna da değinen Miller, altcoinlerin de yatırımcılar tarafından “girişim varlıkları” olarak görülmesi gerektiğini söyledi.

Ünlü yönetici geçmişte Bitcoin’e karşı şüpheci yaklaşıyordu. Ancak BTC’nin performansı onu da etkilemeyi başardı. Bu yılın başlarında ise portföyünün %50’sini Bitcoin’e taşıdığını açıkladı.

Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 43,320 dolardan işlem görüyor. BTC’nin toplam değeri 802 milyar dolar.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Haftalık Bitcoin fiyat hareketleri

bitcoin Ünlü yatırımcı Rusya’ya uygulanan ambargonun Bitcoin’e nasıl etki edeceğini açıkladı!

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.