1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Ünlü yatırımcı Rusya’ya uygulanan ambargonun Bitcoin’e nasıl etki edeceğini açıkladı!

Ünlü yatırımcı Rusya’ya uygulanan ambargonun Bitcoin’e nasıl etki edeceğini açıkladı!

Ünlü yatırımcı Rusya’ya uygulanan ambargonun Bitcoin’e nasıl etki edeceğini açıkladı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Rusya’nın Ukryana’ya savaş ilan etmesinin ardından birbiri ardına açıklanan ekonomik ambargolar ile başı dertte. Ambargoların Bitcoin’e etkisi ne olacak? Detaylar habeirmizde.

Ünlü yatırımcı Rusya’ya uygulanan ambargonun Bitcoin’e nasıl etki edeceğini açıkladı!

Son iki haftadır dünyanın gündeminde Rusya’nın Ukraynaya açtığı savaş var. Rusya, Ukrayna’ya savaş ilan ettiğinden bu yana dünya kamuoyundan büyük tepkiler alıyor. ABD ve Avrupa Birliği Rusya’ya ekonomik ambargolar açıklayarak sert uyarılarda bulundu.

İlgili: Bitcoin nedir,geleceği nasıl?

Ukrayna’daki askeri çatışma, finans dünyasının gidişatını büyük ölçüde değiştirdi. NATO ve AB, Putin rejimine ekonomik savaş ilan etti. ABD, İngiltere, Almanya ve diğerleri, Rusya ile parasal bağlantılarını kesti ve birçok Rus bankasını ana ödeme sistemi SWIFT’in dışında tuttu.

Yasaklar sonrası ruble değer kaybetmeye devam ediyor. Ruslar tasarruflarını güvenli limanlara çekmek için yeni yollar arıyor. Vatandaşlar bu dönemde en fazla ilgiyi Bitcoin’e gösteriyor. Bölgedeki Bitcoin ticaret hacimleri rekor seviyelere yükseldi.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Legg Mason Capital Management’ın eski Başkanı Bill Miller, Bitcoin’in yaşanan gelişmeler karşısındaki durumunu CNBC’ye verdiği röportajda ele aldı. Miller, Rusya’nın rezervlerinin %16’sını dolar ve %32’sini avro olarak tuttuğunun altını çizdi. Bu varlıkların ambargoyu koyanlar tarafından yönetildiğinin altını çizen ünlü yatırımcı diğer devletlerin müdahale edemeyeceği tek aracın toplam rezerv içerisindeki payı %22 olan altın olduğuna dikkat çekti. Yatırım duayenine göre, tüm bu veriler Bitcoin için bir yükseliş işareti.

Bitcoin’in sınırlı arzı nedeniyle enflasyona karşı önemli bir koruma aracı olduğuna da değinen Miller, altcoinlerin de yatırımcılar tarafından “girişim varlıkları” olarak görülmesi gerektiğini söyledi.

Ünlü yönetici geçmişte Bitcoin’e karşı şüpheci yaklaşıyordu. Ancak BTC’nin performansı onu da etkilemeyi başardı. Bu yılın başlarında ise portföyünün %50’sini Bitcoin’e taşıdığını açıkladı.

Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 43,320 dolardan işlem görüyor. BTC’nin toplam değeri 802 milyar dolar.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Haftalık Bitcoin fiyat hareketleri

bitcoin Ünlü yatırımcı Rusya’ya uygulanan ambargonun Bitcoin’e nasıl etki edeceğini açıkladı!

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.