BTC : 84536 ₺ ETH : 2800 ₺ XRP : 2.187 ₺ LTC : 426.4 ₺ USDT : 7.26 ₺ XLM : 0.7685 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Yarılama sonrası her şey Bitcoin’e 2016’yı hatırlatıyor!

Yarılama sonrası her şey Bitcoin’e 2016’yı hatırlatıyor!

Yarılama sonrası her şey Bitcoin’e 2016’yı hatırlatıyor!
0
huobi_koinmedya

Yarılama sonrası Bitcoin belli bir aralıkta durgun ve yatay seyir izliyor. Ancak uzmanlar, aynı şeyin 2016 halving olayından sonra da yaşandığına dikkat çekiyor. Ayrıca hangi aşamadan sonra yükseliş trendinin başladığını da vurguluyorlar.


Yarılama sonrası Bitcoin fiyatı 2016 yılını tekrar ediyor

Bitcoin Mayıs ayında üçüncü madencilik ödülleri yarılaması yaşadı. Bu olay uzun süredir konuşulan ve hem temeller hem de teknik açıdan kripto parayı etkileyecek gelişme olarak görülüyordu.

Halving olayının yaşanmasından sonra geçen birkaç ayda Bitcoin fiyatında bir durgunluk yaşandı. Hem boğalar hem de ayılar güç eşitliği sağlarken, BTC de 9,000 dolar ile 10,000 dolar arasında yatay bir seyir izliyor.

Lider kripto para şu an tarihsel olarak en düşük volatiliteye sahip bir dönemden geçiyor. Ancak bu ilk değil.

koinmedya_brave

Veriler, benzer bir trendin 2016 halving olayından sonra da yaşandığını gösteriyor. Peki, 2016 halving olayı sonrası Bitcoin’in şiddetli yükseliş trendine başlaması ne kadar sürdü? Yaklaşık bir yıl sonra güçlü bir yükseliş başlatabildi.

İlgili – Güncel Bitcoin grafiği ve teknik analizi

Bitcoin’in konsolide olması 2016 trendinin bir yansıması

Mayıs’ın başlamasından bu yana Bitcoin 9.000 dolar ile 10.000 dolar arasındaki geniş ve sınırsız bir işlem aralığında sıkışıp kaldı.

BTC bu fiyat seviyelerinin hiçbirinin ne üzerine ne de altına inip çıkabiliyor. Son 10 haftadır burada yatay seyir izliyor.

koinmedya_brave

Sadece birkaç olayda alıcı ya da satıcıların bu seviyeleri yukarı ya da aşağı yönlü kırabildiğini gördük. Ancak kısa sürede yeniden kanalın katı kenarları arasına geri döndü.

Bitcoin halving, herkesin beklediği o keskin tepkiye sebep olmadı piyasada. Yine de 2016’daki gibi hareket ederse belli bir süre sonra gerçekten güçlü bir yükseliş trendi görebiliriz. Yarılama sonrası Bitcoin yükselişi o zaman başlayabilir.

2016’da da benzer durum yaşanmıştı. Halving sonrası lider kripto para uzatılmış bir konsolidasyon sürecinden geçti. Tıpkı şimdikine benzer.

Yine de 2016’da bu yatay seyir yıl sonunda yüzde 40’lık bir yükseliş ile sonuçlanmıştı. Yani BTC, halvingden sonra yüzde 40 değer kazanmıştı.

Ondan sonra ise momentum kazandı ve sonunda bir sonraki yıl 20,000 dolar zirveye giden parabolik fiyat hareketini gördük.

Messari’de araştırmacı olan Jack Purdy, son tweetinde bu konu hakkında konuşarak, 2016 halving sonrası BTC hareketinin ne zaman kalkışa başladığını aşağıdaki grafik ile gösteriyor.

Yarılama sonrası Bitcoin belli bir aralıkta durgun ve yatay seyir izliyor. Ancak uzmanlar, aynı şeyin 2016 halving olayından sonra da yaşandığına dikkat çekiyor.

Görse Jack Purdy – Veriler: Messari

Kaynak

 

 

Etiketler: