BTC : 62869 ₺ ETH : 1564 ₺ XRP : 1.221 ₺ LTC : 285.5 ₺ USDT : 6.91 ₺ XLM : 0.466 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. XRP yatırımcıları için güzel haber: Ripple’ın coin satışı 2020’de en düşük seviyede

XRP yatırımcıları için güzel haber: Ripple’ın coin satışı 2020’de en düşük seviyede

XRP yatırımcıları için güzel haber: Ripple’ın coin satışı 2020’de en düşük seviyede
0
huobi_koinmedya

XRP yatırımcıları için güzel haber. Ripple’ın coin satışı 2020’de en düşük seviyede. 2020’nin birinci çeyrek raporu bunu gösteriyor.


XRP yatırımcıları için güzel haber: Ripple’ın coin satışı 2020’de en düşük seviyede

Ripple, 2020’nin birinci çeyreği ile ilgili XRP’nin durumunu gösteren raporunu paylaştı.

Kötü geçen 2019 yılından sonra Ripple XRP bu yıl da piyasa değerine göre ilk 10’da olan coinler arasında en kötü performans gösteren kripto para olmaya devam ediyor. XRP topluluğu da projeyi terk etmeye başladı. Çünkü şirketin sürekli “XRP dump” yapmasından bıktı.

Buna rağmen öyle görünüyor ki Ripple, yaptığı XRP satışlarını kontrol altına almayı başarmış. Bu da kripto paraya olan inancı tazelemeye başlıyor olabilir.

koinmedya_brave

Yeni çıkan bir rapora göre, finans ve teknoloji şirketi bu yılın birinci çeyreğinde en düşük miktarda XRP satışı yapmış. 2019’un son çeyreğinde 13.08 milyon dolarlık XRP satan şirket, 2020’in ilk çeyreğinde sadece 1.75 milyon dolarlık coin satışı gerçekleştirmiş.

İlgili – Güncel Ripple Teknik Analizi: XRP’de beklentiler, fiyat tahminleri, yorumlar

XRP yatırımcıları için güzel haber. Ripple’ın coin satışı 2020’de en düşüş seviyede. 2020’nin birinci çeyrek raporu bunu gösteriyor.

XRP yatırımcıları için güzel haber: Ripple’ın coin satışı 2020’de en düşüş seviyede

koinmedya_brave

Şirket, kripto para borsalarına XRP satışlarını durdururken, piyasaya yaptığı coin dump da düştü. Borsalara yapılan satış, programlı satışlar olarak da biliniyor ve 2019’un ikinci çeyreğinde duraklatılmıştı. Bir zamanlar bunlar Ripple’ın satış hacminin büyük bir bölümünü oluşturuyordu. Ancak bu “XRP dump” Ripple ile topluluk arasında gerginliğe yol açıyordu. Çünkü fiyatın performansını olumsuz etkiliyor.

Raporda ayrıca Ripple’ın Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Asya stratejik bölgelerde XRP satış kanalı olarak tezgah üstü (over-the-counter – OTC) yoluna odaklandığı da belirtiliyor.

İlgili – Dünyanın ilk kripto para bankası XRP ile işbirliği yapacağını duyurdu

Bu arada XRP’nin global işlem hacmi 2020 birinci çeyrekte yüzde 72 artarak 29.68 milyar dolara ulaştı. 2019’un son çeyreğinde 17.24 milyar dolar olarak kaydedilmişti.

Ayrıca Ripple’ın On-Demand Liquidity (ODL) ödeme ağı işlemlerinin hacim olarak üç katına çıktığı da belirtiliyor.

Ripple’ın yaptığı yüklü miktarlarda XRP satışları her zaman topluluğu ile arasında gerilim oluşturuyor. Buna rağmen Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, bu satışların gelişimi desteklemek ve finanse etmek için gerekli olduğunu savunuyor.

Kaynak

Etiketler: