BTC : 62503 ₺ ETH : 1557 ₺ XRP : 1.214 ₺ LTC : 286.7 ₺ USDT : 6.92 ₺ XLM : 0.4575 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Tezos ve Zcash altcoinleri peşinden sürüklüyor

Tezos ve Zcash altcoinleri peşinden sürüklüyor

Tezos ve Zcash altcoinleri peşinden sürüklüyor
0
huobi_koinmedya

2020 yılının ilk haftalarında bazı altcoinler ciddi performans sergiliyor. Bunlar içerisinde Tezos ve Zcash öne çıkıyor ve altcoinleri peşinden sürüklüyor.


Tezos ve Zcash altcoinleri canlı tutuyor

Bitcoin, tekrardan 10 bin doların üstüne çıktı. Birçok altcoin de Bitcoin ile beraber değer kazanmaya başladı. Altcoinler içerisinde özellikle Tezos dikkat çekiyor. Tezos’un ICO’sunu (ilk arzını) gerçekleştirdiği günü saymazsak Tezos, 12 Şubat 2020’de 3,85 doları görerek tarihinin en yüksek değerine ulaştı. Tezos (XTZ) yazının kaleme alındığı saatte 3,5 dolardan işlem görüyor. XTZ, CoinMarketCap sıralamasında ise Tron, Stellar ve Cardano gibi kripto paraları geride bırakarak 10’uncu sıraya yükseldi.

Lütfen Bkz: Corona Virüsü etkisi ile paralar karantina altında: Çözüm Bitcoin’de

Aşağıdaki grafikte XTZ fiyatlarındaki değişimi görüyoruz. Bollinger Band’larının (BB) aralığının ciddi biçimde açılması, XTZ fiyatlarında volatilitenin artacağına işaret ediyor olabilir. BB aralığı $3,92 – $1,40 arasında değişiyor. RSI değerlerinin ise aşırı satım bölgesinde olması, XTZ hodler’ları için sevindirici bir teknik gösterge. Fiyatlar bir süre daha artabilir.

koinmedya_brave

Tezos ve Zcash Tezos ve Zcash altcoinleri peşinden sürüklüyor

Diğer altcoin ZCash (ZEC) ise 64 doların üstünde işlem görüyor ve CoinMarketCap sıralamasında 27’inci sırada. 2020’ye 26 dolar ile merhaba diyen ZEC, mükemmel bir ivme yakalayarak 13 Şubat 2020’de 76 dolar çıktı ve 2020’nin rekorunu kırdı. 13 Şubat’taki düzeltmeden Zcash de olumsuz etkilendi ancak tekrardan ZEC fiyatları artıyor. Aşağıdaki grafikte ZEC fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

Tezos ve Zcash Tezos ve Zcash altcoinleri peşinden sürüklüyor

RSI değerleri fiyatların bir süre daha artabileceğini gösteriyor.

koinmedya_brave

Lütfen Bkz: 5 yıl içerisinde büyük bir kriz kopacak kripto paralar hazırlıklı olmalı

Kaynak

Etiketler: