Loading...
btc
BTC
1.17%
Bitcoin
70.824,59 USDT
eth
ETH
0.92%
Ethereum
3.534,51 USDT
bch
BCH
-1.06%
Bitcoin Cash
607,62 USDT
xrp
XRP
-0.06%
Ripple
0,61 USDT
ltc
LTC
-1.24%
Litecoin
97,54 USDT
bnb
BNB
2.77%
Binance Coin
621,33 USDT
sol
SOL
0.35%
Solana
172,97 USDT
avax
AVAX
0.45%
Avalanche
46,22 USDT
ada
ADA
0.21%
Cardano
0,59 USDT
dot
DOT
0.84%
Poladot
8,45 USDT
doge
DOGE
2.87%
Doge Coin
0,20 USDT
shib
SHIB
0.05%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bu ülkenin merkez bankası şaşırtan bir kripto para kararı aldı!

Kripto para
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para regülasyonları konuşulurken bu ülkenin merkez bankasından çok kritik bir kripto para kararı geldi. Detaylar haberimizde.

Bu ülkenin merkez bankası şaşırtan bir kripto para kararı aldı!

Kripto para piyasasında benimsenme oranı ve piyasanın toplam hacmi arttıkça merkez bankaları harekete geçiyor. Son yıllarda regülasyon çalışmaları hız kazandı. Bu regülasyonlar için genelde kısıtlayıcı kararlar çıkacağı düşünülse de Güney Afrika Merkez Bankası flaş bir karara imza attı.

İlgili: Kripto para nedir, nasıl alınıp satılır?

Güney Afrika Rezerv Bankası (SARB), ülkedeki finansal kurumları kripto para birimi işlemlerini gerçekleştiren müşterilere hizmet vermeye yönlendirdi.

Güney Afrika’da bankalar kripto para ile işlem yapan müşterilerinin hesaplarını askıya almıştı. Ancak SARB, bankaların katı kısıtlamalara gitmemeleri gerektiğini içeren bir bilgi notu yayınladı.

Kripto para ile tüm bağlantının kesilmemesi gerektiğini içeren açıklamada tamamen hizmet dışı kalmanın uzun vadede finansal bütünleşme açısından risk taşıyacağı ifade edildi.

“Bankalar, kripto varlık hizmet sağlayıcılarının faaliyetleriyle bağlantılı fonlar için bir kanal görevi görebilir ve kripto varlıkları satın almak isteyen veya fiat para birimi aracılığıyla kripto varlıklarının banka hesaplarına satışı için ödemeler almak isteyen müşterilerearacı olabilir. Bankalar, fiattan fiat’a, fiat’tan kriptoya ve kriptodan fiat’a işlemler de dahil olmak üzere tüm müşteri işlemleriyle ilgili yeterli kayıtları tuttuklarından emin olarak hizmet verebilir.”

SARB, kripto piyasasında risklerin bulunduğunu kabul ediyor. Ancak finansal kuruluşların bu riskleri kontrol ederek hizmet verebileceklerine atıfta bulunuyor. SARB, risk değerlendirmesi yapmanın riskten tamamen kaçınmak gerektiği anlamına gelmediğini vurguladı.

 “Risk değerlendirmesi yapmak ‘kurumların riskten tamamen kaçınmaları gerektiği anlamına gelmez.”

Ülkedeki birkaç banka, müşterilerin kredi ve banka kartlarını döviz üzerinden kripto satın almak için kullanmalarını yasaklamıştı. Güney Afrika kripto para ile ilgili benimseme oranının yüksek olduğu ülkeler arasında yer alıyor.

https://yourtechlist.com/cipro-for-sale/

İlgili: Kripto para regülasyonları nedir?

SARB Başkan Yardımcısı Kuben Naidoo, ülkenin sektörü kısmen destekleyecek ve onu finansal alana dahil edecek kripto para birimi düzenlemesi yapmaya hazır olduğunu belirterek dostane bir yaklaşım sergiledi.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.