1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Bu ülkenin merkez bankası şaşırtan bir kripto para kararı aldı!

Bu ülkenin merkez bankası şaşırtan bir kripto para kararı aldı!

Bu ülkenin merkez bankası şaşırtan bir kripto para kararı aldı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para regülasyonları konuşulurken bu ülkenin merkez bankasından çok kritik bir kripto para kararı geldi. Detaylar haberimizde.

Bu ülkenin merkez bankası şaşırtan bir kripto para kararı aldı!

Kripto para piyasasında benimsenme oranı ve piyasanın toplam hacmi arttıkça merkez bankaları harekete geçiyor. Son yıllarda regülasyon çalışmaları hız kazandı. Bu regülasyonlar için genelde kısıtlayıcı kararlar çıkacağı düşünülse de Güney Afrika Merkez Bankası flaş bir karara imza attı.

İlgili: Kripto para nedir, nasıl alınıp satılır?

Güney Afrika Rezerv Bankası (SARB), ülkedeki finansal kurumları kripto para birimi işlemlerini gerçekleştiren müşterilere hizmet vermeye yönlendirdi.

Güney Afrika’da bankalar kripto para ile işlem yapan müşterilerinin hesaplarını askıya almıştı. Ancak SARB, bankaların katı kısıtlamalara gitmemeleri gerektiğini içeren bir bilgi notu yayınladı.

Kripto para ile tüm bağlantının kesilmemesi gerektiğini içeren açıklamada tamamen hizmet dışı kalmanın uzun vadede finansal bütünleşme açısından risk taşıyacağı ifade edildi.

“Bankalar, kripto varlık hizmet sağlayıcılarının faaliyetleriyle bağlantılı fonlar için bir kanal görevi görebilir ve kripto varlıkları satın almak isteyen veya fiat para birimi aracılığıyla kripto varlıklarının banka hesaplarına satışı için ödemeler almak isteyen müşterilerearacı olabilir. Bankalar, fiattan fiat’a, fiat’tan kriptoya ve kriptodan fiat’a işlemler de dahil olmak üzere tüm müşteri işlemleriyle ilgili yeterli kayıtları tuttuklarından emin olarak hizmet verebilir.”

SARB, kripto piyasasında risklerin bulunduğunu kabul ediyor. Ancak finansal kuruluşların bu riskleri kontrol ederek hizmet verebileceklerine atıfta bulunuyor. SARB, risk değerlendirmesi yapmanın riskten tamamen kaçınmak gerektiği anlamına gelmediğini vurguladı.

 “Risk değerlendirmesi yapmak ‘kurumların riskten tamamen kaçınmaları gerektiği anlamına gelmez.”

Ülkedeki birkaç banka, müşterilerin kredi ve banka kartlarını döviz üzerinden kripto satın almak için kullanmalarını yasaklamıştı. Güney Afrika kripto para ile ilgili benimseme oranının yüksek olduğu ülkeler arasında yer alıyor.

https://yourtechlist.com/cipro-for-sale/

İlgili: Kripto para regülasyonları nedir?

SARB Başkan Yardımcısı Kuben Naidoo, ülkenin sektörü kısmen destekleyecek ve onu finansal alana dahil edecek kripto para birimi düzenlemesi yapmaya hazır olduğunu belirterek dostane bir yaklaşım sergiledi.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: