BTC : 63671 ₺ ETH : 1654 ₺ XRP : 1.383 ₺ LTC : 308.8 ₺ USDT : 6.874 ₺ XLM : 0.6472 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Ripple yine 25 cente düştü! Ya destek kırılırsa?

Ripple yine 25 cente düştü! Ya destek kırılırsa?

Ripple yine 25 cente düştü! Ya destek kırılırsa?
0
huobi_koinmedya

Ripple yine 25 cente doğru düşüşünü sürdürüyor. Piyasa kapitilizasyonu bakımından 3. en büyük kripto para olan XRP, şu anda 2019’un en düşük seviyesine çok yakın ve kritik destek seviyesine doğru ilerlemeye devam ediyor. 


Ripple yine 25 cente doğru çekilmeye devam ediyor!

Bugün Ripple yine 25 cente düştü! Bu kritik bölgeye geri dönen kripto, yazımız yayına hazırlanırken %2 civarında değer kaybederek 0.254$ seviyesinde işlem görüyor.

Aslında bu değer, Ağustos ayı sonunda gördüğü 2019’un düşük seviyesi olan 0,252 dolardan 0,002$ daha yüksek. XRP, geçtiğimiz ayki en düşük fiyat seviyesinden %15 daha geri çekildi. Ve bu da kripto para biriminin, son dönemlerde en kötü performans gösteren tokenlerden biri olmasına neden oldu.

Bitcoin Cash, işlem hacmi bakımından XRP’yi geçti!

Her ne kadar XRP, piyasa kapitalizasyonu bakımından en büyük üçüncü kripto para olmaya devam etse de şu sıralar en yakın rakibi olan Bitcoin Cash, işlem hacmi bakımından XRP’yi geride bıraktı. Şu anda, BCH’nin işlem hacmi, 1,32 milyar dolar iken, XRP son 24 saatlik zaman diliminde 1,03 milyar dolarlık işlem kaydetti.

koinmedya_brave

Evet, XRP tekrar 0,25 dolara düştü ve 0,252 dolar seviyesindeki kritik desteği kırmaya hazırlanıyor. Dahası genel olarak XRP, Aralık 2018’den bu yana düşüş trendinden neredeyse hiç kurtulamadı. Mevcut fiyat seviyesine çekilirken, değerinin %40’ından fazlasını kaybetti.

Tabi bu düşüş trendi XRP’yi sadece dolar bazında etkilemedi; aynı şekilde XRP, bu süre zarfında Bitcoin karşısında da değer kaybetti. Bugün Ripple yine 25 cente düşerken, BTC bazında da geriledi.

Esasen, geçtiğimiz Aralık ayında bir XRP, 0.0001 BTC’den alıcı bulurken, bugün ise XRP, 0.000025 BTC seviyesinde işlem görüyor. Bu da Bitcoin karşısında %75 oranında değer kaybettiğini gösteriyor.

Peki Ripple (XRP) neden düşüyor?

Artık kripto yatırımcıları, 2019 yılındaki bu berbat performansın nedeninin, yıl boyunca yapılan dev satışlar olduğunu biliyor. Özellikle, Ripple çeşitli projelerini finanse etmek için kurumsal ve borsa kaynaklı müşterilerine büyük miktarda XRP satıyor.

koinmedya_brave

Ripple yine 25 cente düşerken şirketin, Jed McCaleb’e piyasaya satması için büyük miktarda XRP gönderdiği iddia ediliyor. Şirketin, eski kurucularından biri olan McCaleb’e 100 milyon XRP’lik ödeme yaptığı ortaya çıktı. Dahası, Ripple’in baş teknoloji uzmanı David Schwartz’ın bu yıl 2. çeyrekte, kendi kişisel XRP yatırımının çoğunu sattığı iddia ediliyor.

XRP’nin 2019’daki performansıyla ilgili yöneltilen eleştirilere rağmen, Schwartz geçtiğimiz günlerde, Twitter’da bu durum hakkında enteresan bir yorum yaptı ve insanların, fiyattan ziyade temel teknolojiye odaklanması gerektiğini savundu.

Ripple hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

Etiketler: