BTC : 65649 ₺ ETH : 1638 ₺ XRP : 1.388 ₺ LTC : 318.3 ₺ USDT : 6.803 ₺ XLM : 0.5463 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Haftanın Önemli Ripple Haberleri: XRP’de gelişmeler, uzman yorumları ve fiyat tahminleri

Haftanın Önemli Ripple Haberleri: XRP’de gelişmeler, uzman yorumları ve fiyat tahminleri

Haftanın Önemli Ripple Haberleri: XRP’de gelişmeler, uzman yorumları ve fiyat tahminleri
0
huobi_koinmedya

Güncel Ripple haberleri: Ripple Haziran ayına dev bir XRP hareketi ile başladı. ABD- Meksika arasındaki nakit akışında XRP kullanımı  zirve yaptı. İşte en son Ripple haber ve gelişmeler ile birlikte, uzmanların Ripple yorumları ve tahminleri…


En son Ripple haber ve gelişmeleri

Ripple 1 milyar XRP’yi satışa çıkardı

Ripple Haziran ayına dev bir XRP hareketi ile başladı. Kripto para balina hareketlerini gözlemleyen Twitter hesabı Whale Alert, şirketin 1 milyar adet XRP tokeni emanet hesabından çıkardığını bildirdi.

Bu dev miktar artık kurumsallar ve kripto para borsalarına satış için hazır. 1 milyar XRP, 500 milyonluk iki işlemle emanet cüzdanından çıkarıldı.

ABD- Meksika arasındaki nakit akışında XRP kullanımı artıyor

Ripple yönetici ekibinden Warren Anderson, 24 Mayıs’ta sanal olarak düzenlenen Reimagine 2020 konferansına katıldı. Ve Ripple’ın XRP destekli teknolojisinin kullanımı ile ilgili önemli detaylar paylaştı.

koinmedya_brave

Anderson, şirketin, dünyanın üçüncü büyük koridoru olan bu iki ülke arasındaki havale akışıyla ilgili verileri yavaş yavaş yayınlamaya başladığını belirtti.

Buna göre; ABD-Meksika koridorundaki toplam para akışının %10’undan fazlası, küresel ödeme şirketinin XRP destekli havale platformu ODL aracılığıyla işleniyor.

XRP sahiplerine müjde!

koinmedya_brave

Xumm adlı platform, Ripple destekli geliştirme stüdyosu XRPL Labs’tan ve şu anda hem App Store’da hem de Google Play’de beta aşamasında.

Ripple’ın geliştirici ilişkileri başkanı Warren Paul Anderson’a göre, Xumm tipik kripto cüzdanından çok daha fazlasını ifade ediyor:

“İlk bakışta Xumm, XRP için sıradan bir kripto cüzdanı gibi görünebilir. Ancak eğitimli göz için Xumm, binlerce bireysel kullanıcının ‘kendi bankanız olmasını’ güçlü bir platform haline getiren bir dizi özellik ve işlevsellik sunuyor.”

Son Ripple haberleri – Ripple ortakları artıyor! 

Geçtiğimiz günlerde SWIFT, bankalar ve diğer ödeme hizmeti sağlayıcıları tarafından ISO 20020 standardının uygulanması noktasında yapılacak yeniliklerin ertlenmesi, Ripple yöneticileri tarafından eleştiri konusu olmuştu.

Dolayısıyla, uygulama ertelendiği için, daha yüksek bir ödeme maliyeti ortaya çıkması öngörülüyor. Ripple ise bu durumu fırsata çevirmeyi amaçlıyor.

Ripple ortakları artıyor! Bu dev ortaklık da Ripple'ı kurtarmazsa hiçbir şey kurtaramaz!

Bu nedenle sınır ötesi ödemenin geleceğini şekillendirmek ve bu alanı geliştirmek amacıyla çok önemli bir adım attı.

Ve Ripple, FPC (Hızlı Ödemeler Konseyi) olarak bilinen önemli bir konsorsiyuma daha katıldı.

Faster Payments Consortium (FPC), üyelerine birlikte çalışma ve en son araştırmalara ve verilere erişim imkanı sunuyor.

İlk olarak 2018’de ortaya çıkan Hızlı Ödemeler Konseyi (FPC), üyelerin ortak olmalarına, birlikte araştırma yapmalarına, çalışma grupları oluşturmalarına, birbirlerinin kaynaklarını kullanmalarına ve çok daha fazlasına olanak sağlıyor.

Ve Ripple dışında, FPC; SWIFT, Microsoft, Visa, Wells Fargo, ABD Federal Rezervi gibi sektörün büyük isimleri gibi pek çok önemli üyesi bulunuyor.

Ripple FPC sayesinde, geniş bir yatırımcı ağına erişebilecek. Bu da elbette, Ripple’nin ödeme teknolojisi ve yerel tokeni XRP için daha fazla benimsenme sağlayacak.

Ripple XRP haberleri: Ripple’dan koronovirüsle mücadeleye fon desteği

Ripple kanadından Chris Larsen, Bay Area’da koronavirüsle mücadeleye destek için bağış yaptı. Sınır ötesi ödeme çözümleri firması, koronavirüs salgınında Körfez Bölgesi’nde yoksullukla mücadeleye yardımcı olan Tipping Point topluluğu gibi kâr amacı gütmeyen kuruluşlara fon bağışında bulundu.

 

ripple haber Haftanın Önemli Ripple Haberleri: XRP'de gelişmeler, uzman yorumları ve fiyat tahminleri

Ripple, Bay Area’daki koronavirüs acil durum fonuna 1 milyon dolar, Silikon Vadisi Topluluğu Vakfı’nın (SVCF) koronavirüs acil durum fonuna ise 100.000 dolardan fazla bağış yaptı. Ayrıca Ripple, kurucu ortağı Chris Larsen ile birlikte SF gıda bankalarına en az 5 milyon dolarlık bağışta bulundu.

ripple haber Haftanın Önemli Ripple Haberleri: XRP'de gelişmeler, uzman yorumları ve fiyat tahminleri

Ripple’nin Sosyal Etki Başkanı Ken Weber, vergi mükellefleri, STK’ların kamu ve özel firmaları gibi kuruluşlar da dahil olmak üzere herkesin bu yardımlara ihtiyaç duyduklarını bildiklerini ve bu yüzden katkıda bulunmaya çalıştıklarını ifade ediyor.

Bununla birlikte Chris Larsen ve Ripple çalışanlarının, topluma destek çalışmalarının bir parçası olduğunu söylüyor. Ayrıca Ripple, koronavirüsün toplum üzerindeki etkilerini azaltmak adına, sınır ötesi ödemeler yapan müşterilerinden işlem ücretleri almıyor. 

ripple haber Haftanın Önemli Ripple Haberleri: XRP'de gelişmeler, uzman yorumları ve fiyat tahminleri

Ripple haber – SBI Ripple teknolojisini Japonya’da ATM’lere entegre etmeye hazırlanıyor

Ripple ödeme çözümü Japon ATM’lerine ekleniyor! SBI Holdings, Ripple destekli ödeme hizmeti MoneyTap’ı Japon ATM’lerine entegre etmeyi planlıyor.

Ripple ortağı ve yatırımcısı SBI Holdings, Ripple’nin ödeme çözümlerini Japonya’daki ATM’lere entegre etmeyi planladıklarını açıkladı.

Bu habere, SBI‘nin son mali raporunda yer verildi. Raporda, Ripple destekli ödeme platformu MoneyTap’ın Japonya’daki çeşitli bankalar tarafından işletilen ATM’lere entegre edileceği ifade edildi.

Entegrasyon, müşterilerin bankacılık bağlantılarından bağımsız olarak, ATM’lerde fonlarına daha kolay erişim sağlamalarını amaçlıyor.

Ripple teknolojisi MoneyTap’ı Japon ATM’lerine entegre edecek

QR Code veya telefon numarası ile anında para transferini kolaylaştıran MoneyTap, Ekim 2019’da iOS ve Android’de başlatıldı.

Ripple mobil ödeme uygulaması daha şimdiden 13 bankanın desteğini arkasına aldı. Ripple aradığı desteği uzak doğudan Japonya'dan buldu

MoneyTap uygulaması, Mart 2018’de, 60’tan fazla bankanın dahil olduğu Japon bankalar birliği tarafından gerçek zamanlı işlemler gerçekleştirmek için piyasaya sürüldü.

Akıllı telefon uygulaması olan MoneyTap, kullanıcılarına Ripple ağı üzerinden para transferi ve ödeme hizmeti sunuyor. Aynı zamanda uygulama, Ripple’nin xCurrent çözümünü kullanarak bankadan bankaya gerçek zamanlı para transferi gerçekleştirilmesini sağlıyor.

SBI genel müdürü ve Ripple yönetim kurulu üyesi Yoshitaka Kitao Eylül 2019’da, firmanın, gelecekte XRP’yi havale için kullanmayı planladığını açıklamıştı.

SBI, bankaların ATM’leri işletirken ortaya çıkan maliyetleri, MoneyTap entegrasyonu sayesinde azaltabileceğini iddia ediyor:

“Şu anda her banka, kendi banka uygulaması olan bir ATM’ye sahip. Ancak ortak bir web uygulamasıyla aynı ATM, ortak çalışan çok bankalı bir ATM olarak kullanılabilir.”

Güncel Ripple haber: Sygnum Bank’tan XRP desteği

Benimsenmesine ilişkin önemli bir diğer haber ise, Sygnum Bank’in XRP desteği. Kendini dijital varlık bankası olarak tanımlayan Sygnum, alım satım işlemleri, muhafaza çözümleri ve kredi hizmetlerine XRP’yi ekledi.

Sygnum kurucu ortağı Mathias Imbach, RippleNet ödeme ağına 300’den fazla finans kurumunun katıldığını vurgu yaparak Ripple’ye yönelik küresel ilgiden etkilendiğini belirtti.

“Şirketin XRP tabanlı çözümleri, 700 milyar dolarlık hızla büyüyen küresel havale pazarının en kritik noktalarına yoğunlaşıyor.”

Ripple SWİFT’in yerine geçebilir!

Ripple kurucusu Chris Larsen, XRP’nin sınır ötesi devi Swift’in yerini alabileceğini iddia ediyor. Larsen, şirketin XRP’yi, 11.000‘den fazla banka ve finans kurumu tarafından kullanılan geleneksel uluslararası ödeme ağı Swift’in yerine geçirmeye hazırladığını söylüyor.

Dahası yeni bir röportajda Larsen, bankaların işlemleri onaylamak için Bitcoin’in proof-of-work sistemine güvenmeyeceğini söyledi.

Ünlü yönetici, bir madencinin veya bir madencilik havuzunun, ledgeri yeniden yazmaya ve çift harcamalar yapabilmeye yetecek hash gücüne ulaşması ile ortaya çıkacak %51 saldırı riskine işaret ediyor. Ve bu yüzden de bankaların Bitcoin’i çok riskli bulduklarını düşünüyor.

En son XRP haberleri – XRP ağında Silinebilir Hesap özelliği

Ripple ağ validatörleri XRP ledgeri için yeni bir özelliği onayladı: Silinebilir Hesaplar. Bu yeni özellik, iki hafta içinde validatörlerin %80’inin desteğini aldıktan sonra 8 Mayıs’ta yayınlandı.

Peki, silinebilir hesap önerisi ne anlama geliyor?

XRP ağında bu özellik, XRP Ledger hesaplarının ledgerden kaldırılmasına izin verecek. Ve aynı zamanda bu özellik sayesinde, kullanıcılar hesaplarda kilitli kalan fonlarının çoğunu kurtarabilir.

Yeni nesil Ripple borsası 

San Francisco merkezli Fintech şirketi, yeni nesil kripto para borsası kurma çalışmalarını sürdürüyor. Ripple’nin gizemli kripto para alım satım platformu hakkında yeni detaylar ortaya çıkmaya başladı.

Şirketin sır gibi sakladığı yeni nesil kripto borsası ilgili yeni bilgiler, şirketin işe alım ilanları yoluyla ortaya çıktı. Ripple borsası için, şirket şu anda projenin ekibine katılacak likidite konusunda nitelikli bir yazılım mühendisi arıyor.

Başvuru formuna göre, “kurumsal düzeyde” dağıtılmış bu yeni nesil kripto para borsası, kripto pazarlarına ve Ripple ürünlerine gerçek zamanlı erişim sağlayacak.

İlgili Ripple haber: Ripple borsası ile ilgili detaylar gelmeye başladı – İşte yeni nesil kripto para borsası!

ripple haberleri xrp haber xp haberleri ripple haber ripple xrp haberleri

Bu arada Ripple, XRP Ledger için daha fazla kullanım durumu hedefliyor. Bu bağlamda, şirket geçen yılın Eylül ayında, ödeme hizmeti sağlayıcılarının, ledger üzerinde merkezsiz finans platformları oluşturmasına yardımcı olmak üzere Logos Network‘ü satın aldı.

Sınır ötesi havale sektöründe XRP kullanımı artıyor

Meksika’nın en büyük kripto para borsası Bitso, Ripple ve XRP kullandığı sınır ötesi işlem hacminde büyük bir büyüme elde ettiğini ve havalelerin son aylarda katlanarak arttığını açıkladı.

ripple haber Haftanın Önemli Ripple Haberleri: XRP'de gelişmeler, uzman yorumları ve fiyat tahminleri

Meksika’daki en büyük kripto borsası, XRP’yi köprü para birimi kullanıyor ve sınır ötesi işlemlerini desteklemek için Ripple’nin İsteğe Bağlı Likidite (ODL) çözümünü kullanyor.

Ayrıca Ripple, geçtiğimiz yılın sonlarında duyurduğu RippleNet Home adını verdiği ayrı bir platform için, ürün müdürü arıyor.

San Francisco merkezli Fintech şirketi bu ürünün, katılımcıları birbirine bağlamanın yanı sıra, ağındaki finansal kurumlara fiat ve XRP işlemlerindeki verileri analiz etmeleri için kullanabilecekleri bir merkez vermek üzere tasarlandığını söylüyor.

ripple haber Haftanın Önemli Ripple Haberleri: XRP'de gelişmeler, uzman yorumları ve fiyat tahminleri

Ripple açılan yeni dava ile karşı karşıya

Kripto devi Ripple ve CEO’su Brad Garlinghouse’a karşı XRP’nin satışı ve pazarlanmasıyla ilgili menkul kıymetler yasalarının ihlali iddiasıyla yeni bir toplu dava açıldı. Dava, Ripple’nin XRP’i yalnızca kurucularını ve birkaç kişiyi zengin yapmak için yarattığını iddia ediyor.

ripple açılan yeni dava

Nomics tarafından toplanan verilere göre, Cuma günü Kuzey Kaliforniya Bölge Mahkemesinde açılan davada, XRP’nin 1 milyar dolardan fazla para toplamak için halka pazarlandığını iddia ediliyor.

Dahası talebi artırmak için şirketin, “XRP ile ilgili yanlış ve yanıltıcı ifadelerin bir sunumunu” yaptığı iddia ediliyor.

Esasen bu yeni dava, Ripple aleyhine açılan önceki davalarda yapılan iddiaların çoğunu yineliyor. Davanın konusu net bir soru soruyor. XRP bir menkul kıymet midir?

ripple haberleri xrp haber xp haberleri ripple haber ripple xrp haberleri

XRP bir menkul kıymet mi?

Şikayete göre, XRP bir menkul kıymet olduğu için, alıcılar kar bekleyebileceklerine inanmaya yönlendirildi ve şikayete XRP’nin uzun vadeli bir büyüme varlığı olacağı söylendi.

Davacının hukuk bürosu da XRP’nin bir para birimi olmadığını, çünkü “XRP ile satın alınabilecek ürün veya hizmet olmadığı” iddiasında bulunuyor.

O zaman, toplam XRP arzının %20’si kuruculara verilirken, diğer %80’i Ripple’ın kendisi tarafından tutuldu. Bu 80 milyar XRP, Ripple’ın geçmişte dokunamayacağını iddia ettiği bir emanete konuldu. XRP’nin bir kısmı her ay emanet cüzdandan serbest bırakılıyor.

Ripple kurucu ortağı Jed McCaleb, nisan ayında 54 milyon XRP sattı!

Güncel Ripple haberleri konulu makalemize, Ripple kurucu ortağı Jed McCale’in, nisan ayında 54 milyonun üzerinde XRP sattığı haberiyle başlayalım.

Ripple’in kurucu ortağı Jed McCaleb’e ait olduğu bilinen cüzdanlar incelendiğinde, 1-30 Nisan arasında en az 54 milyon XRP satıldığı ortaya çıktı. Ve cüzdan faaliyetlerine bakıldığında, hala satılmayı bekleyen milyarlarca token olduğu görülüyor.

TheCryptoAssociate tarafından McCaleb’e ait olduğu bilinen adreslerden gelen verilere dayanarak hazırlanan 2 Mayıs tarihli bir rapora göre, McCaleb, sahip olduğu token arzını düzenli olarak likide ediyor. 

Veriler, McCaleb tarafından XRP satmak için kullanılan cüzdan adresinin, nisan ayında günlük ortalama 1.8 milyon token aldığını gösteriyor. Bu da şu anki fiyatıyla toplamda 11.7 milyon $’lık 54.215.405 XRP’ye tekabül ediyor.

“Milyarlarca XRP satan Jed McCaleb kimdir?”

ripple haberleri xrp haber xp haberleri ripple haber ripple xrp haberleri

Kripto para tarihinin önemli figürlerinden biri olan McCaleb, Stellar’ın yanı sıra 2014 yılındaki kripto dünyasını sarsan, 850 bin BTC‘nin çalındığı hacklenme hadisesinin yaşandığı Mt. Gox borsasının da kurucularındandır. Aynı zamanda, daha sonra 2012’de isim değişikliğiyle Ripple olan OpenCoin‘in de kurucusu.

Ripple’nin, çeşitli projelerini finanse etmek için kurumsal ve borsa kaynaklı müşterilerine büyük miktarda XRP sattığı artık herkes tarafından biliniyor.

Dahası geçmiş dönemlerde, Ripple’nin, Jed McCaleb’e piyasaya satması için büyük miktarda XRP gönderdiği iddia edilmişti. Tabi ki bu, sadece söylenti olarak kaldı. Bildiğimiz bir şey varsa, oda şu ki; 100 milyarlık XRP arzı ilk çıkarıldığında, McCalabe’e 9.5 milyar XRP tahsis edildi.

McCaleb’in bu büyük token arzından kendine ait olan kısmını satma niyetini açıkladığında ise, topluluk arasında tartışmalar ortaya çıktı. O dönemde token fiyatının 24 saat içinde %40 düşmesine neden olan da bu açıklamaydı.

Daha sonra Ripple ile XRP satışlarını sınırlayan yedi yıllık bir anlaşmaya varıldı ve XRP’lerin satışına aylık ve yıllık sınırlamalar getirildi.

Bununla birlikte, şu an Stellar CTO’su olan McCaleb’in cüzdanlarında hala milyarlarca XRP tokeni var. Bu miktar şubat 2020’de yaklaşık 4.7 milyardı.

McCaleb, XRP fiyatını etkileyebilecek bu satışlara dair endişelere yanıt olarak; bu tokenleri  sabit oranda yavaş yavaş sattığını ve “bu sektördeki diğer şirketleri olumsuz etkileme” gibi bir arzusu olmadığı söyledi. 

XRP’nin performansıyla ilgili yöneltilen eleştirilere rağmen, şirket yöneticileri de bu durum hakkında geçmişte enteresan yorumlarda bulundu. Ve insanların, fiyattan ziyade temel teknolojiye odaklanması gerektiğini savundular.

David Schwartz: XRP kesinlikle Ripple tarafından kontrol edilmiyor

Son birkaç ayın Ripple Haberleri

Ripple 2020 ilk çeyrek raporu yayınladı

San Francisco merkezli blockchain şirketi Ripple Labs, şirket ve yerel tokeni XRP ile ilgili gelişmelere yer verdiği bir rapor yayınladı. Rapordaki en dikkat çekici konu, Ripple’nin 2020’nin ilk çeyreğinde XRP satışlarını azaltmış olması.

Ripple Labs resmi web sitesinde, varlık piyasasında şeffaflık sağlamak amacıyla hazırladığı ilk çeyrek XRP piyasaları raporunu yayınladı. Ripple 2020 ilk çeyrek raporu, üç aylık programatik ve aynı zamanda kurumsal satış güncellemelerini ve XRP ile ilgili diğer metrikleri içeriyor.

Ripple emanet kasadan 1 Milyar XRP çekti 

2017-2018 boğa piyasasının zirvelerinden beri XRP çok kötü bir performans sergiledi. Piyasa değerine göre üçüncü en büyük kripto para birimi, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,40 dolardan %94’ün üzerinde değer kaybetti.

XRP son birkaç gün içinde piyasadaki diğer kripto paralarla birlikte toparlanmış olsa da XRP’nin Ethereum ve Bitcoin gibi rakiplerden daha iyi performans göstermeye hazırlandığına dair işaret artıyor.

Ripple haberleri konulu makalemize, Whale Alert tarafından 30 Nisan’da kaydedilen bir işlemle devam edelim.

Balina hesaplarını takip eden bu Twitter hesabı, XRP’nin arkasındaki fintech şirketinin, bu makalenin yazıldığı sırada 210 milyon dolar değerinde olan 1.000.000.000 adet XRP çektiğini ortaya koydu.

Şirketin CEO’su, şirketin XRP’nin değerini düşürme gibi bir çabası olmadığını iddia etse de şu anda yatırımcılar, Ripple tarafından çıkarılan bu tokenlerin tezgah üstü (OTC) piyasalarda satılacağı ve fiyatların daha da düşeceğini düşünüyor.

Bu durum, yatırımcıları endişelendirse de her zaman olduğu gibi, Ripple’nin, emanet hesaptan çıkarılan bu XRP’lerin büyük bir bölümünü escrowa geri göndermesi daha yüksek bir olasılık.

Çünkü Ripple’nin, her ay piyasaya yüklü miktarlarda token sürdüğü, artık herkes tarafından biliniyor. Ripple, her ay emanet hesapta bulunan tokenlerin 1 milyarını serbest bırakacağını ve bu işlemin Ripple ekosisteminin gelişmesi için gerekli olduğunu ifade ediyor.

Ripple böylece, her ay “ekibi, şirketi ve ekosistemi büyütmek” için yaklaşık 1 milyar XRP’yi dolaşıma dahil ediyor. Bu işlem, genellikle her ayın ilk gününde gerçekleştiriliyor.

ripple haberleri xrp haber xp haberleri ripple haber ripple xrp haberleri

Aslından şirket, her ayın başında 1 milyar adetlik yeni paket açıklıyor. Bu paketlerin içindeki 1 milyar adetlik XRP, o ay içinde uluslararası finans kuruluşlarına veya bankalara satılmaya çalışılıyor.

Bir kısmı ise Ripple OTC cüzdanına ve oradan da tezgah üstü piyasalarda (OTC) alıcılarla buluşuyor. Satılamayan kısım ay sonunda yeniden emanet hesaba aktarılıyor. Ve kısa süre sonra, çkarılan XRP’lerin büyük bir kısmı, hatta bazen tamamı emanet hesaba geri gönderiliyor.

Ripple’yi 120 ülkeye açan önemli anlaşma

Şimdi de Ripple haberleri ne, Ripple’yi 120 ülkeye açan önemli bir anlaşmayla devam edelim. Blockchain devi Ripple geçtiğimiz günlerde, Malezya’dan önemli bir KOBİ ödeme platformu ile ortaklık yaptığını duyurdu. Bu ortaklık sayesinde Ripple 120 ülkeye daha açılıyor

Ripple, websitesinden Malezya sınır ötesi ödeme servisi MoneyMatch ile yaptığı ortaklığı duyurdu. Bu ortaklık sonucu MoneyMatch işlem hızını önemli ölüde artıracak ve platformlarını Ripplenet’e ekleyerek giderlerini de azaltacak.

San-Francisco merkezli blockchain şirketi Ripple, Malezya’dan global ödemeler uygulaması MoneyMatch ile olan ortaklığını duyurdu.

Bu sınır ötesi ödeme şirketi Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler (KOBİ) ile çalışıyor. MoneyMatch, bu ortaklık sayesinde müşterileri için hem işlem ücretlerini düşürme hem de işlem hızını artırmaya çalışıyor. Ripple da tam da bunu sağlıyor.

MoneyMatch CEO’su Adrian Yap, daha önce Malyezya’da bankalar ile iş yapan önemli finansal kuruluşlarda çalışan bir isim. Ona göre bankalar FX operasyonlarından önemli ölçüde gelir elde ediyor. Bu işlemler katılımcılar için ise çok maliyetli.

Western Union Ripple’den vazgeçemiyor – Testler yeniden başladı

Western Union Ripple’den vazgeçmiyor ve kriptonun potansiyelini test etmeye devam ediyor. Credit Suisse’in 2020 araştırma raporuna göre para transfer devi, teknolojinin hızı arttırıp arttırmayacağını ve uluslararası ödemelerde maliyetleri düşürüp düşürmeyeceğini test ediyor.

ripple haberleri xrp haber xp haberleri ripple haber ripple xrp haberleri

Araştırmacılar, Western Union’ın teknoloji üzerinde başlangıçta daha az istekli olmasına rağmen, teste ve Ripple (XRP)’nin sınır ötesi ödemelerde kullanımını değerlendirmeye devam ettiğini söylüyor.

Western Union Ripple birlikteliği yeni değil. Ancak geçen yılın Haziran ayında CEO Hikmet Ersek, şirketin XRP’yi önceki denemelerinde, kriptonun kendi sistemlerine nazaran 5 kat daha pahalı olduğunu söylemişti.

Şubat 2019’da şirketin Asya Pasifik genel müdürü Molly Shea ise, uluslararası ödemelerde bir sonraki dalga olduğunun anlaşılması halinde şirketin stratejik olarak kripto varlıklarını kullanabileceğini söylemişti.

İlgili haber: XRP haberleri – Western Union Ripple’dan vazgeçemiyor – Testler yeniden başladı

Ripple için Tayland kapılarını açacak önemli bir entegrasyon gerçekleşti. Dijital para transfer hizmeti Azimo, Ripple’ın küresel ödeme ağı RippleNet aracılığıyla Tayland’a anlık ödemeler getirecek.

ripple haberleri xrp haber xp haberleri ripple haber ripple xrp haberleri

Ripple haber: Ripple için Tayland yolu açıldı!

Dijital para transfer hizmeti Azimo, Tayland’ın en eski bankası olan Siam Commercial Bank (SCB) ile, Ripple için Tayland kapılarını açan bir ortaklığa imza attı.

Bu entegrasyon, Ripple’ın küresel ödeme ağı RippleNet aracılığıyla Avrupa ile Tayland arasında anlık ödeme koridoru açmak için gerçekleştirildi.

9 Nisan’da yapılan bir açıklamaya göre bu ödeme hizmeti, pahalı ve aynı zamanda güvenilir olmayan mevcut küresel ödemelerdeki sorunları çözmeyi amaçlıyor. Platform aracılığıyla, Avrupa’dan Tayland’a yapılan havaleler bir dakikadan daha kısa sürede gerçekleştirilecek.

RippleNet üzerinden Tayland’a anlık sınır ötesi ödemeler

Normalde, Avrupa ve Tayland arasındaki havaleler, genellikle bir iş gününden uzun sürüyor. Öte yandan Azimo, bu entegrasyon sayesinde, Sterlin Pound’unu ve Euro’yu Tayland Bahtı’na neredeyse anında dönüştürebilecek.

Dünya Bankası verilerine göre, her yıl yaklaşık 6,7 milyar dolarlık havale işlemi gerçekleştiren Tayland, dünyanın en büyük havale merkezlerinden biri. Fakat bununla birlikte Tayland, para gönderme ve alma hizmetleri alanında en pahalı ülkelerden biri olarak biliniyor.

Bu ortaklık, Azimo’nun Filipinler’e genişlemesinin bir parçası olarak RippleNet’in İsteğe Bağlı Likidite (On-Demand) hizmetini başlatmasından kısa bir süre sonra gerçekleşti. Bu hizmetin, önümüzdeki aylarda başka ülkelerde de kullanıma sunulması bekleniyor.

Ayrıca 8 Ocak’ta Tayland’daki en eski banka olan Siam Commercial Bank (SCB), düşük maliyetli sınır ötesi ödemelere izin veren blockchain tabanlı bir mobil uygulama oluşturmak için Ripple ile ortaklık yaptı.

Ripple XRP haberleri: Ripple 21 yıl daha XRP satacak!

Ripple 21 yıl daha XRP satacak! 100 milyarlık XRP arzının yarısından fazlasına sahip olan şirket, önümüzdeki 21 yıl boyunca XRP satışlarına devam edecek. San Francisco merkezli fintech şirketi, toplamda ne kadar token satmayı planlıyor? Son Ripple haber ve gelişmeler nasıl?

San Francisco merkezli sınır ötesi ödeme şirketi Ripple 21 yıl boyunca XRP satışlarına devam edecek. 100 milyarlık toplam XRP arzının yarısından fazlasına sahip olan Ripple, 2017’de satışlarını yönetmek için bir escrow programı oluşturmuştu.

Ripple Labs hala, yüz milyar dolarlık XRP arzının yarısından fazlasını elinde bulunduruyor ve bunun çok büyük bir kısmını esrow olarak bilinen emanet hesaplarda kilitli tutuyor.

ripple haberleri xrp haber xp haberleri ripple haber ripple xrp haberleri

 

Ripple haber ve gelişmelerine yer veren bağımsız bir medya kaynağı olan XRPArcade tarafından yayımlanan yeni bir rapora göre Ripple, 2017 yılının Aralık ayından bu yana ayda ortalama 196 milyon adet XRP sattı. Bu satış hızıyla, Ripple 21 yıl daha XRP satacak; yani Nisan 2041’e kadar satışlarına devam edecek.

ripple haberleri xrp haber xp haberleri ripple haber ripple xrp haberleri

Daha hazla Ripple haber ve gelişmeleri için tıklayınız.