BTC : 83075 ₺ ETH : 2835 ₺ XRP : 1.884 ₺ LTC : 358.4 ₺ USDT : 7.635 ₺ XLM : 0.582 ₺
 1. Anasayfa
 2. Kripto Para Haberleri
 3. Haftanın Önemli Ripple Haberleri: XRP’de gelişmeler, uzman yorumları ve fiyat tahminleri

Haftanın Önemli Ripple Haberleri: XRP’de gelişmeler, uzman yorumları ve fiyat tahminleri

Haftanın Önemli Ripple Haberleri: XRP’de gelişmeler, uzman yorumları ve fiyat tahminleri
0

Güncel Ripple haberleri:Kripto piyasasına düzenlemelerin gelmesi ile Ripple için olan talep artacak”. İşte en son Ripple haber ve yorumları…


En son Ripple haber ve gelişmeleri

Ripple XRP talebi roketleyebilir!

Ripple XRP talebi artabilir! Popüler bir analiste göre kripto piyasaya düzenlemelerin gelmesi ile Ripple için olan talep artacak. Öte yandan ise, birçok altcoin de “yok olacak”.

Twitter’deki popüler kripto analist ve yatırımcı CryptoWhale, tüm kripto para piyasasında daha geniş düzenlemeler için çalışan tek coinin XRP oldudğunu iddia ediyor. Ona göre piyasaya düzenlenmelerin eklenmesi ile XRP talebi büyük bir yükseliş kaydedecek.

koinmedya_brave

Haberin devamı içind tıklayınız..

 • Ripple üniversitelere giriyor! 

Ripple’nin University Blockchain Research Initiative (UBRI) girişimi, ortak kurumlar listesine üç yeni isim daha ekliyor.

2019’un başlarında başlatılan UBRI girişimi, 29 üniversite ile yakın temasa geçti ve farklı ölçeklerde anlaşmalara imza attı.

Blockchain devi, Zürih Üniversitesi, ETH Zürih, Ryerson Üniversitesi ve Instituto Tecnológico Autónomo de México (ITAM) ortaklaşa çalışmalara başladığını açıkladı. Bu 4 kurumun eklenmesi ile birlikte, UBRI ortaklarının sayısı bugün 37’e ulaştı.

Haberin devamı..

Ripple yine bildiğini okuyor! 

Twitter botu XRPL Monitor, son 24 saat içinde, blockchain devi Ripple’ın 39,5 milyon XRP’yi transfer ettiğini ve bunun bir kısmının da eski CEO’su Chris Larsen’in cüzdanına gönderdiğini ortaya koydu.

ripple haberleri xrp haber xp haberleri ripple haber ripple xrp haberleri

XRP tranferlerini takip eden bu hesap, 11.112.798$ değerinde birçok ilginç XRP işlemi tespit etti. 14,5 milyon XRP, eski Ripple CEO’su Chris Larsen’e ait bir cüzdana aktarıldı.

Ayrıca 2013’te şirketten ayrılan Ripple kurucu ortağı Jed McCaleb de sahip olduğu tokenlerin bir kısmını likide etti. Haberin devamı için tıklayın.

Bu raporu okumadan Ripple’a yatırımı yapmayın!

Blockchain şirketi Ripple Labs, şirket ve yerel tokeni XRP ile ilgili gelişmelere yer verdiği XRP Piyasalar Raporunu yayınladı. Raporda, üç aylık programlı ve kurumsal satışların yanı sıra, XRP ile ilgili birçok önemli metrik de yer alıyor.

Hatırlayacak olursak; Ripple 2019’un dördüncü çeyreğinde programlı satışlarına ara vermişti. Ancak raporda 2020’nin ikinci çeyreğinde programlı satış politikasına kaldığı yerden devam ettiğini açıkladı. Ve XRP’nin OTC (tezgah üstü) satışlarının, ikinci çeyrekte 32.55 milyon dolar olduğunu bildirdi.

Aşağıdaki grafikte de görüldüğü gibi, satış hacminin büyük bölümünü oluşturan programatik satışlar, ikinci çeyrekte, son iki çeyreğe göre büyük bir artış gösteriyor.

ripple haber Haftanın Önemli Ripple Haberleri: XRP'de gelişmeler, uzman yorumları ve fiyat tahminleri

Ripple DeFi alanına giriyor!

Ripple DeFi sektörüne adım atıyor! Ripple Labs’ın baş teknoloji sorumlusu David Schwartz, şirketin kurumsal ortaklarına merkezsiz finans (DeFi) hizmetleri sunmak için araştırmalara başladığını açıkladı

 Ünlü CTO Schwartz, konuya ilişkin detayları BlockDown TV ile yapılan son röportajda verdi.

 • Ripple Amerika’ya çıkarma yapıyor!

Ripple Amerika’ya açılıyor! İspanya bankacılık devi Santander, ABD, Çin ve Portekiz başta olmak üzere 19 ülkede RippleNet kullanarak sınır ötesi hizmetler sunmaya hazırlanıyor.

ripple haber Haftanın Önemli Ripple Haberleri: XRP'de gelişmeler, uzman yorumları ve fiyat tahminleri

Santander tarafından yapılan duyuruda, blockchain ödeme protokolü Ripple ile işbirliği üzerinden birkaç yeni bölgedeki sınır ötesi hizmetlerin genişletildiği bildirildi.

Ripple kanadından da bu açıklamaya doğrulama geldi. One Pay FX bundan sonra ABD, Çin ve Portekiz gibi kilit pazarlarda yer alacak. Belirtilen tüm ülkelerde artık Santander bankacılık tesisleri bulunuyor. Ancak bu tesisler, şimdiye kadar RippleNet ağındaki imkanlardan yararlanmıyorlardı.

Bknz: Ripple Amerika’ya çıkarma yapıyor!

Son birkaç ayın Ripple XRP haberleri 

 • Ripple destekli ödeme devi MoneyGram’dan dikkat çeken anlaşma

Uluslararası havale ve ödeme devi MoneyGram, 200’den fazla ülkede milyonlarca eWallet kullanıcısı için P2P havale hizmeti sağlamak üzere, Digital Financial Services (DFS) ile ortaklık kuruyor. MoneyGram, eWallet aracılığıyla BAE’de genişlemeyi hedefliyor.

Geçtiğimiz yıl DLT’den ciddi bir yatırım alan Ripple destekli ödeme devi, yakın tarihli bir basın açıklamasında yeni ortaklığa dair açıklamalarda bulundu. Dolaylı olarak Dubai İslam Bankası’na bağlı bir şirket olan Digital Financial Services ile işbirliği yaptığını açıkladı.

Ripple destekli ödeme devi MoneyGram'dan dikkat çeken anlaşma

 • En büyük Ripple cüzdanlarının büyümeye başlaması neyin habercisi?

XRPL Labs geliştiricisi Wietse Wind’in kurduğu web sitesi Ledger.exposed’un sağladığı verilere göre, XRP balinaları kısa süre önce Ripple coin biriktirme yarışına başladılar.

Mark Phillips de bu verileri Twitter üzerinden paylaşıyor. Şöyle diyor: “Büyük Ripple cüzdanları arasında ciddi miktarlarda XRP biriktirenler var. Wietse Wind bu istatistikleri sağladığın için teşekkürler.”

ripple haber Haftanın Önemli Ripple Haberleri: XRP'de gelişmeler, uzman yorumları ve fiyat tahminleri

Şu an birinin bu zengin XRP balinaları listesine girebilmesi için (toplam adreslerin yüzde 0.01’ini oluşturuyorlar) 23,298,725 XRP’ye sahip olmaları gerekiyor. Mevcut fiyattan bu 4.4 milyon dolar ediyor.

Zenginlik dağılımı eşitsizliği en yüksek kripto paralardan biri de XRP. Çünkü burada balinalar toplam XRP arzının yüzde 85’ini kontrol ediyor.

 • Ripple ortağı MoneyGram Güney Kore’de yeni bir entegrasyona hazırlanıyor

Uluslararası havale ve ödeme devi MoneyGram ve Ripple arasında kurulan startejik ortaklık güçleniyor. Geçtiğimiz yıl San Francisco merkezli kripto ve fintech şirketi Ripple ile stratejik bir ortaklık kuran küresel para transferi ve ödeme devi MoneyGram, Asya pazarında büyümeye devam ediyor.

Ripple destekli MoneyGram girişimi, dünya çapında çeşitli coğrafyalarda finansal momentuma katkı sağlamaya devam ediyor. MoneyGram, Asya’da havale ve ödeme hizmetlerini genişletmek amacıyla Güney Kore merkezli büyük bir fintech firması ile işbirliği yaptı.

 • Ripple, Brave ve Huobi dev konsorsiyumun öncülüğünü yapıyor

Geleceğin ödemeler sistemini oluşturmak için içerisinde Ripple, Brave ve Huobi gibi dev şirketlerin bulunduğu geniş çaplı bir konsorsiyum geliştiri”yor.

Kripto paralar blockchain teknolojisi sayesinde kolay, hızlı ve güvenli uluslararası para transferinin yapılmasına olanak sağlıyor. Kripto para yatırımcıları bir email gönderme kolaylığında para transferinde bulunabiliyor. PayID ödemeler sistemi bu amaçla blockchain üzerine inşa edilmiş güçlü bir platform.

Paypal Librayı terk etti

Ripple, Brave ve Huobi gibi 40 blockchain şirketinin katılımıyla PayID olarak adlandırılan, PayPal gibi uluslararası bir ödeme sistemi geliştiriyor. Kripto para ağırlıklı bir ödeme sistemi olarak tasarlanan bu sistemin, şimdilik geleneksel finansal kuruluşlardan bir katılımcısı bulunmuyor.   

 • Ripple cephesinde heyecan verici yenilikler!

Ripple cephesinde heyecan veren yenilikler var. Şirketin söylediğine göre, 2020’nin ilk çeyreğinde XRP para gönderme platformu için 28 yeni üretim sözleşmesi imzalandı.

San Francisco ödemeler şirketi CEO’su Brad Garlinghouse rakamı You Tube’da yayınlanan sanal bir şirket içi toplantıda açıkladı.

Garlinghouse’a göre şirket yeni müşteri edinme beklentisini aştı ve Mart ayında Corona virüs pandemisinin yarattığı ekonomik etki nedeniyle işlem volümlerinde yavaşlama oldu.

ilgili Ripple haber içinRipple cephesinde heyecan verici yenilikler!” yazımızı tıklayın.

 • Ripple ödeme sistemi finansal kuruluşları cezbediyor!

Ripple ödeme sistemi güçleniyor! SWIFT’e rakip olarak yola çıkan San Francisco merkezli blockchain şirketi, Kasım 2019’dan bu yana bünyesine yaklaşık 50 yeni ortak daha ekledi.

Ripple’ın ödeme ağına yönelik yeni talepte büyük bir artış var! SWIFT’e rakip olarak yola çıkan San Francisco merkezli girişim, Kasım 2019’dan bu yana bünyesine yaklaşık 50 yeni ortak ekledi.

Ripple ödeme sistemi RippleNet, günden güne genişliyor. Şirketin üst düzey bir yöneticisi tarafından yapılan açıklamalara göre, bu ağ şu anda küresel olarak, yaklaşık 350 finans kurumu tarafından kullanılıyor.

ripple haberleri xrp haber xp haberleri ripple haber ripple xrp haberler

Ripple artık, dünya genelinde 350 ortağa sahip. Bu iş ortaklarından bazıları da Ripple’ın kripto para birimi olan XRP’yi kullanıyor.

 • ABD- Meksika arasındaki nakit akışında XRP kullanımı artıyor

Ripple yönetici ekibinden Warren Anderson, 24 Mayıs’ta sanal olarak düzenlenen Reimagine 2020 konferansına katıldı. Ve Ripple’ın XRP destekli teknolojisinin kullanımı ile ilgili önemli detaylar paylaştı.

Anderson, şirketin, dünyanın üçüncü büyük koridoru olan bu iki ülke arasındaki havale akışıyla ilgili verileri yavaş yavaş yayınlamaya başladığını belirtti.

Buna göre; ABD-Meksika koridorundaki toplam para akışının %10’undan fazlası, küresel ödeme şirketinin XRP destekli havale platformu ODL aracılığıyla işleniyor.

 • XRP sahiplerine müjde!

Xumm adlı platform, Ripple destekli geliştirme stüdyosu XRPL Labs’tan ve şu anda hem App Store’da hem de Google Play’de beta aşamasında.

Ripple’ın geliştirici ilişkileri başkanı Warren Paul Anderson’a göre, Xumm tipik kripto cüzdanından çok daha fazlasını ifade ediyor:

“İlk bakışta Xumm, XRP için sıradan bir kripto cüzdanı gibi görünebilir. Ancak eğitimli göz için Xumm, binlerce bireysel kullanıcının ‘kendi bankanız olmasını’ güçlü bir platform haline getiren bir dizi özellik ve işlevsellik sunuyor.”

Mayıs ayı Ripple haberleri – Ripple ortakları artıyor! 

Geçtiğimiz günlerde SWIFT, bankalar ve diğer ödeme hizmeti sağlayıcıları tarafından ISO 20020 standardının uygulanması noktasında yapılacak yeniliklerin ertlenmesi, Ripple yöneticileri tarafından eleştiri konusu olmuştu.

Dolayısıyla, uygulama ertelendiği için, daha yüksek bir ödeme maliyeti ortaya çıkması öngörülüyor. Ripple ise bu durumu fırsata çevirmeyi amaçlıyor.

Ripple ortakları artıyor! Bu dev ortaklık da Ripple'ı kurtarmazsa hiçbir şey kurtaramaz!

Bu nedenle sınır ötesi ödemenin geleceğini şekillendirmek ve bu alanı geliştirmek amacıyla çok önemli bir adım attı.

Ve Ripple, FPC (Hızlı Ödemeler Konseyi) olarak bilinen önemli bir konsorsiyuma daha katıldı.

Faster Payments Consortium (FPC), üyelerine birlikte çalışma ve en son araştırmalara ve verilere erişim imkanı sunuyor.

https://twitter.com/CryptoCwby/status/1263167400171585536?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1263167400171585536%7Ctwgr%5E&ref_url=https%3A%2F%2Fkoinmedya.com%2Fwp-admin%2Fpost.php%3Fpost%3D144260action%3Deditclassic-editor

İlk olarak 2018’de ortaya çıkan Hızlı Ödemeler Konseyi (FPC), üyelerin ortak olmalarına, birlikte araştırma yapmalarına, çalışma grupları oluşturmalarına, birbirlerinin kaynaklarını kullanmalarına ve çok daha fazlasına olanak sağlıyor.

Ve Ripple dışında, FPC; SWIFT, Microsoft, Visa, Wells Fargo, ABD Federal Rezervi gibi sektörün büyük isimleri gibi pek çok önemli üyesi bulunuyor.

Ripple FPC sayesinde, geniş bir yatırımcı ağına erişebilecek. Bu da elbette, Ripple’nin ödeme teknolojisi ve yerel tokeni XRP için daha fazla benimsenme sağlayacak.

Ripple XRP haberleri: Ripple’dan koronovirüsle mücadeleye fon desteği

Ripple kanadından Chris Larsen, Bay Area’da koronavirüsle mücadeleye destek için bağış yaptı. Sınır ötesi ödeme çözümleri firması, koronavirüs salgınında Körfez Bölgesi’nde yoksullukla mücadeleye yardımcı olan Tipping Point topluluğu gibi kâr amacı gütmeyen kuruluşlara fon bağışında bulundu.

 

ripple haber Haftanın Önemli Ripple Haberleri: XRP'de gelişmeler, uzman yorumları ve fiyat tahminleri

Ripple, Bay Area’daki koronavirüs acil durum fonuna 1 milyon dolar, Silikon Vadisi Topluluğu Vakfı’nın (SVCF) koronavirüs acil durum fonuna ise 100.000 dolardan fazla bağış yaptı. Ayrıca Ripple, kurucu ortağı Chris Larsen ile birlikte SF gıda bankalarına en az 5 milyon dolarlık bağışta bulundu.

ripple haber Haftanın Önemli Ripple Haberleri: XRP'de gelişmeler, uzman yorumları ve fiyat tahminleri

Ripple’nin Sosyal Etki Başkanı Ken Weber, vergi mükellefleri, STK’ların kamu ve özel firmaları gibi kuruluşlar da dahil olmak üzere herkesin bu yardımlara ihtiyaç duyduklarını bildiklerini ve bu yüzden katkıda bulunmaya çalıştıklarını ifade ediyor.

Bununla birlikte Chris Larsen ve Ripple çalışanlarının, topluma destek çalışmalarının bir parçası olduğunu söylüyor. Ayrıca Ripple, koronavirüsün toplum üzerindeki etkilerini azaltmak adına, sınır ötesi ödemeler yapan müşterilerinden işlem ücretleri almıyor. 

ripple haber Haftanın Önemli Ripple Haberleri: XRP'de gelişmeler, uzman yorumları ve fiyat tahminleri

Ripple haber – SBI Ripple teknolojisini Japonya’da ATM’lere entegre etmeye hazırlanıyor

Ripple ödeme çözümü Japon ATM’lerine ekleniyor! SBI Holdings, Ripple destekli ödeme hizmeti MoneyTap’ı Japon ATM’lerine entegre etmeyi planlıyor.

Ripple ortağı ve yatırımcısı SBI Holdings, Ripple’nin ödeme çözümlerini Japonya’daki ATM’lere entegre etmeyi planladıklarını açıkladı.

Bu habere, SBI‘nin son mali raporunda yer verildi. Raporda, Ripple destekli ödeme platformu MoneyTap’ın Japonya’daki çeşitli bankalar tarafından işletilen ATM’lere entegre edileceği ifade edildi.

Entegrasyon, müşterilerin bankacılık bağlantılarından bağımsız olarak, ATM’lerde fonlarına daha kolay erişim sağlamalarını amaçlıyor.

 • Ripple teknolojisi MoneyTap’ı Japon ATM’lerine entegre edecek

QR Code veya telefon numarası ile anında para transferini kolaylaştıran MoneyTap, Ekim 2019’da iOS ve Android’de başlatıldı.

ripple haberleri xrp haber xp haberleri ripple haber ripple xrp haberler

MoneyTap uygulaması, Mart 2018’de, 60’tan fazla bankanın dahil olduğu Japon bankalar birliği tarafından gerçek zamanlı işlemler gerçekleştirmek için piyasaya sürüldü.

Akıllı telefon uygulaması olan MoneyTap, kullanıcılarına Ripple ağı üzerinden para transferi ve ödeme hizmeti sunuyor. Aynı zamanda uygulama, Ripple’nin xCurrent çözümünü kullanarak bankadan bankaya gerçek zamanlı para transferi gerçekleştirilmesini sağlıyor.

SBI genel müdürü ve Ripple yönetim kurulu üyesi Yoshitaka Kitao Eylül 2019’da, firmanın, gelecekte XRP’yi havale için kullanmayı planladığını açıklamıştı.

SBI, bankaların ATM’leri işletirken ortaya çıkan maliyetleri, MoneyTap entegrasyonu sayesinde azaltabileceğini iddia ediyor:

“Şu anda her banka, kendi banka uygulaması olan bir ATM’ye sahip. Ancak ortak bir web uygulamasıyla aynı ATM, ortak çalışan çok bankalı bir ATM olarak kullanılabilir.”

 • Güncel Ripple haber: Sygnum Bank’tan XRP desteği

Benimsenmesine ilişkin önemli bir diğer haber ise, Sygnum Bank’in XRP desteği. Kendini dijital varlık bankası olarak tanımlayan Sygnum, alım satım işlemleri, muhafaza çözümleri ve kredi hizmetlerine XRP’yi ekledi.

Sygnum kurucu ortağı Mathias Imbach, RippleNet ödeme ağına 300’den fazla finans kurumunun katıldığını vurgu yaparak Ripple’ye yönelik küresel ilgiden etkilendiğini belirtti.

“Şirketin XRP tabanlı çözümleri, 700 milyar dolarlık hızla büyüyen küresel havale pazarının en kritik noktalarına yoğunlaşıyor.”

Ripple SWİFT’in yerine geçebilir!

Ripple kurucusu Chris Larsen, XRP’nin sınır ötesi devi Swift’in yerini alabileceğini iddia ediyor. Larsen, şirketin XRP’yi, 11.000‘den fazla banka ve finans kurumu tarafından kullanılan geleneksel uluslararası ödeme ağı Swift’in yerine geçirmeye hazırladığını söylüyor.

https://twitter.com/stedas/status/1245403321424392198

Dahası yeni bir röportajda Larsen, bankaların işlemleri onaylamak için Bitcoin’in proof-of-work sistemine güvenmeyeceğini söyledi.

Ünlü yönetici, bir madencinin veya bir madencilik havuzunun, ledgeri yeniden yazmaya ve çift harcamalar yapabilmeye yetecek hash gücüne ulaşması ile ortaya çıkacak %51 saldırı riskine işaret ediyor. Ve bu yüzden de bankaların Bitcoin’i çok riskli bulduklarını düşünüyor.

Haberin devamı: Ripple sınır ötesi ödeme devi SWIFT’in yerini alabilir!

 • XRP ağında Silinebilir Hesap özelliği

Ripple ağ validatörleri XRP ledgeri için yeni bir özelliği onayladı: Silinebilir Hesaplar. Bu yeni özellik, iki hafta içinde validatörlerin %80’inin desteğini aldıktan sonra 8 Mayıs’ta yayınlandı.

Peki, silinebilir hesap önerisi ne anlama geliyor?

XRP ağında bu özellik, XRP Ledger hesaplarının ledgerden kaldırılmasına izin verecek. Ve aynı zamanda bu özellik sayesinde, kullanıcılar hesaplarda kilitli kalan fonlarının çoğunu kurtarabilir.

San Francisco merkezli Fintech şirketi, yeni nesil kripto para borsası kurma çalışmalarını sürdürüyor. Ripple’nin gizemli kripto para alım satım platformu hakkında yeni detaylar ortaya çıkmaya başladı.

Şirketin sır gibi sakladığı yeni nesil kripto borsası ilgili yeni bilgiler, şirketin işe alım ilanları yoluyla ortaya çıktı. Ripple borsası için, şirket şu anda projenin ekibine katılacak likidite konusunda nitelikli bir yazılım mühendisi arıyor.

Başvuru formuna göre, “kurumsal düzeyde” dağıtılmış bu yeni nesil kripto para borsası, kripto pazarlarına ve Ripple ürünlerine gerçek zamanlı erişim sağlayacak.

İlgili Ripple haber: Ripple borsası ile ilgili detaylar gelmeye başladı – İşte yeni nesil kripto para borsası!

ripple haberleri xrp haber xp haberleri ripple haber ripple xrp haberleri

Bu arada Ripple, XRP Ledger için daha fazla kullanım durumu hedefliyor. Bu bağlamda, şirket geçen yılın Eylül ayında, ödeme hizmeti sağlayıcılarının, ledger üzerinde merkezsiz finans platformları oluşturmasına yardımcı olmak üzere Logos Network‘ü satın aldı.

ripple haberleri xrp haber xp haberleri ripple haber ripple xrp haberleri

Eski tarihli Ripple Haberleri

 • Sınır ötesi havale sektöründe XRP kullanımı artıyor

Meksika’nın en büyük kripto para borsası Bitso, Ripple ve XRP kullandığı sınır ötesi işlem hacminde büyük bir büyüme elde ettiğini ve havalelerin son aylarda katlanarak arttığını açıkladı.

ripple haber Haftanın Önemli Ripple Haberleri: XRP'de gelişmeler, uzman yorumları ve fiyat tahminleri

Meksika’daki en büyük kripto borsası, XRP’yi köprü para birimi kullanıyor ve sınır ötesi işlemlerini desteklemek için Ripple’nin İsteğe Bağlı Likidite (ODL) çözümünü kullanyor.

Ayrıca Ripple, geçtiğimiz yılın sonlarında duyurduğu RippleNet Home adını verdiği ayrı bir platform için, ürün müdürü arıyor.

San Francisco merkezli Fintech şirketi bu ürünün, katılımcıları birbirine bağlamanın yanı sıra, ağındaki finansal kurumlara fiat ve XRP işlemlerindeki verileri analiz etmeleri için kullanabilecekleri bir merkez vermek üzere tasarlandığını söylüyor.

 • Ripple kurucu ortağı Jed McCaleb, nisan ayında 54 milyon XRP sattı!

Güncel Ripple haberleri konulu makalemize, Ripple kurucu ortağı Jed McCale’in, nisan ayında 54 milyonun üzerinde XRP sattığı haberiyle devam edelim.

Ripple’in kurucu ortağı Jed McCaleb’e ait olduğu bilinen cüzdanlar incelendiğinde, 1-30 Nisan arasında en az 54 milyon XRP satıldığı ortaya çıktı. Ve cüzdan faaliyetlerine bakıldığında, hala satılmayı bekleyen milyarlarca token olduğu görülüyor.

TheCryptoAssociate tarafından McCaleb’e ait olduğu bilinen adreslerden gelen verilere dayanarak hazırlanan 2 Mayıs tarihli bir rapora göre, McCaleb, sahip olduğu token arzını düzenli olarak likide ediyor. 

Veriler, McCaleb tarafından XRP satmak için kullanılan cüzdan adresinin, nisan ayında günlük ortalama 1.8 milyon token aldığını gösteriyor. Bu da şu anki fiyatıyla toplamda 11.7 milyon $’lık 54.215.405 XRP’ye tekabül ediyor.

 

ripple haberleri xrp haber xp haberleri ripple haber ripple xrp haberleri

Kripto para tarihinin önemli figürlerinden biri olan McCaleb, Stellar’ın yanı sıra 2014 yılındaki kripto dünyasını sarsan, 850 bin BTC‘nin çalındığı hacklenme hadisesinin yaşandığı Mt. Gox borsasının da kurucularındandır. Aynı zamanda, daha sonra 2012’de isim değişikliğiyle Ripple olan OpenCoin‘in de kurucusu.

Ripple’nin, çeşitli projelerini finanse etmek için kurumsal ve borsa kaynaklı müşterilerine büyük miktarda XRP sattığı artık herkes tarafından biliniyor.

Dahası geçmiş dönemlerde, Ripple’nin, Jed McCaleb’e piyasaya satması için büyük miktarda XRP gönderdiği iddia edilmişti. Tabi ki bu, sadece söylenti olarak kaldı. Bildiğimiz bir şey varsa, oda şu ki; 100 milyarlık XRP arzı ilk çıkarıldığında, McCalabe’e 9.5 milyar XRP tahsis edildi.

McCaleb’in bu büyük token arzından kendine ait olan kısmını satma niyetini açıkladığında ise, topluluk arasında tartışmalar ortaya çıktı. O dönemde token fiyatının 24 saat içinde %40 düşmesine neden olan da bu açıklamaydı.

Daha sonra Ripple ile XRP satışlarını sınırlayan yedi yıllık bir anlaşmaya varıldı ve XRP’lerin satışına aylık ve yıllık sınırlamalar getirildi.

Bununla birlikte, şu an Stellar CTO’su olan McCaleb’in cüzdanlarında hala milyarlarca XRP tokeni var. Bu miktar şubat 2020’de yaklaşık 4.7 milyardı.

McCaleb, XRP fiyatını etkileyebilecek bu satışlara dair endişelere yanıt olarak; bu tokenleri  sabit oranda yavaş yavaş sattığını ve “bu sektördeki diğer şirketleri olumsuz etkileme” gibi bir arzusu olmadığı söyledi. 

XRP’nin performansıyla ilgili yöneltilen eleştirilere rağmen, şirket yöneticileri de bu durum hakkında geçmişte enteresan yorumlarda bulundu. Ve insanların, fiyattan ziyade temel teknolojiye odaklanması gerektiğini savundular.

David Schwartz: XRP kesinlikle Ripple tarafından kontrol edilmiyor

Ripple 2020 ilk çeyrek raporu yayınladı

San Francisco merkezli blockchain şirketi Ripple Labs, şirket ve yerel tokeni XRP ile ilgili gelişmelere yer verdiği bir rapor yayınladı. Rapordaki en dikkat çekici konu, Ripple’nin 2020’nin ilk çeyreğinde XRP satışlarını azaltmış olması.

Ripple Labs resmi web sitesinde, varlık piyasasında şeffaflık sağlamak amacıyla hazırladığı ilk çeyrek XRP piyasaları raporunu yayınladı. Ripple 2020 ilk çeyrek raporu, üç aylık programatik ve aynı zamanda kurumsal satış güncellemelerini ve XRP ile ilgili diğer metrikleri içeriyor.

Ripple’yi 120 ülkeye açan önemli anlaşma

Şimdi de Ripple haberleri ne, Ripple’yi 120 ülkeye açan önemli bir anlaşmayla devam edelim. Blockchain devi Ripple geçtiğimiz günlerde, Malezya’dan önemli bir KOBİ ödeme platformu ile ortaklık yaptığını duyurdu. Bu ortaklık sayesinde Ripple 120 ülkeye daha açılıyor

Ripple, websitesinden Malezya sınır ötesi ödeme servisi MoneyMatch ile yaptığı ortaklığı duyurdu. Bu ortaklık sonucu MoneyMatch işlem hızını önemli ölüde artıracak ve platformlarını Ripplenet’e ekleyerek giderlerini de azaltacak.

San-Francisco merkezli blockchain şirketi Ripple, Malezya’dan global ödemeler uygulaması MoneyMatch ile olan ortaklığını duyurdu.

ripple haberleri xrp haber xp haberleri ripple haber ripple xrp haberleri

 • Ripple haber: Ripple için Tayland yolu açıldı!

Dijital para transfer hizmeti Azimo, Tayland’ın en eski bankası olan Siam Commercial Bank (SCB) ile, Ripple için Tayland kapılarını açan bir ortaklığa imza attı.

Bu entegrasyon, Ripple’ın küresel ödeme ağı RippleNet aracılığıyla Avrupa ile Tayland arasında anlık ödeme koridoru açmak için gerçekleştirildi.

Ripple XRP haberleri: Ripple 21 yıl daha XRP satacak!

Ripple 21 yıl daha XRP satacak! 100 milyarlık XRP arzının yarısından fazlasına sahip olan şirket, önümüzdeki 21 yıl boyunca XRP satışlarına devam edecek. San Francisco merkezli fintech şirketi, toplamda ne kadar token satmayı planlıyor? Son Ripple haber ve gelişmeler nasıl?

San Francisco merkezli sınır ötesi ödeme şirketi Ripple 21 yıl boyunca XRP satışlarına devam edecek. 100 milyarlık toplam XRP arzının yarısından fazlasına sahip olan Ripple, 2017’de satışlarını yönetmek için bir escrow programı oluşturmuştu.

Ripple Labs hala, yüz milyar dolarlık XRP arzının yarısından fazlasını elinde bulunduruyor ve bunun çok büyük bir kısmını esrow olarak bilinen emanet hesaplarda kilitli tutuyor.

ripple haberleri xrp haber xp haberleri ripple haber ripple xrp haberleri

 

Ripple haber ve gelişmelerine yer veren bağımsız bir medya kaynağı olan XRPArcade tarafından yayımlanan yeni bir rapora göre Ripple, 2017 yılının Aralık ayından bu yana ayda ortalama 196 milyon adet XRP sattı. Bu satış hızıyla, Ripple 21 yıl daha XRP satacak; yani Nisan 2041’e kadar satışlarına devam edecek.

ripple haberleri xrp haber xp haberleri ripple haber ripple xrp haberleri

Daha hazla Ripple haber ve gelişmeleri için tıklayınız.

 

 

 

Total
0