1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ripple fiyatında yükselişi baltalayan teknik veriler

Ripple fiyatında yükselişi baltalayan teknik veriler

Ripple fiyatında yükselişi baltalayan teknik veriler
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ripple fiyatı yükseliş yönünde ivme kazanmaya devam ederken, bu teknik göstergeler piyasanın kontrolünün ayılara geçmek üzere olduğuna dair bazı sinyaller veriyor.

İşte Ripple fiyatında boğalar için kritik seviyeler!

Ripple fiyatı yakın vadede bir kez daha yeni bir düzeltmeye hazırlanırken; ilginç bir şekilde iki saatlik zaman diliminde MACD (Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması) göstergesinde bir satın alma sinyali veren bir boğa geçişi kaydedildi.

(Son 24 saat içinde CoinMarketCap verilerine göre, %1 oranında artış gösteren Ripple (XRP) fiyatı, 0,3918 dolardan işlem görüyor.)

Ancak dört saatlik grafik, yukarıda bahsettiğimiz düşüş yapısı göz önüne alındığında, boğa geçişinin geçersiz olabileceğini gösterdi. Ayılar daha fazla kontrol kazanırsa ve Bitcoin 17 bin doların altına düşerse, XRP tekrar 0,3839 dolara tekabül eden %23,6 Fib seviyesine düşebilir. 

İlginizi çekebilir:

 

Ripple fiyatında yükselişi baltalayan teknik veriler

 

Peki ayılar yakın vadede gerçekten piyasanın kontrolünü ele alabilir mi?

XRP,  %38,2 Fibonacci düzeltme seviyesine karşılık gelen 0,3907$’lık mevcut destek seviyesini kırabilir. Hatta XRP, %23,6 Fib seviyesindeki 0,3839$’lık desteği yeniden test etmek için daha fazla düşüş yaşayabilir.

Nitekim teknik analizdeki önemli iki temel gösterge de yukarıda bahsettiğimiz düşüş görünümünü destekliyor. Özellikle, Göreceli Güç Endeksi (RSI) göstergesi 50 nötr seviyesinin altına düştü ve ardından yatay hareket etti.

Bu XRP’de alım baskısının azaldığını ve satış baskısının istikrarlı bir şekilde arttığını gösteriyor.

 

Ripple fiyatında yükselişi baltalayan teknik veriler

 

Ayrıca, hacim bazlı bir indikatör olan günlük OBV (Denge İçi Hacim), işlem hacminde düşüşe işaret eden bir eğilim gösterdi. Ve bu da yine boğaları destekleyebilecek satın alma baskısını baltalayabilir. Başka bir deyişle; satıcılar, azalan işlem hacmiyle daha fazla kaldıraç kullanabilir ve XRP fiyatlarını daha da düşürebilirler.

Ancak %50 Fib seviyesinin (0,3962$’a tekabül ediyor) üzerinde oluşacak bir mum çubuğu bu düşüş eğilimini ortadan kaldırabilir. Böyle bir durumda boğalar, 0,4017$’lık bir sonraki direnç seviyesini hedefleyebilir.

Ayrıca bknz:

XRP aktif adreslerde, hacimde ve duyarlılıkta düşüş kaydetti

On Chain veriler de XRP için düşüş gösteriyor!

Popüler analiz platformu Santiment’e göre, XRP son 24 saat içinde aktif adreslerde (grafikte kırmızı ile gösterilen) düşüş kaydetti. Buna bağlı olarak, alım satım yapan aktif adreslerdeki azalma, işlem hacminde (beyaz bölge) de düşüşe neden oldu. Böylece bu da yine satın alma baskısında düşüşe işaret etti.

Ayrıca, XRP için ağırlıklı piyasa duyarlılığı negatif bölgenin oldukça altındaydı. Yani bu yeni metrik, çoğu analistin kripto paranın fiyatında düşüş beklediğini gösteriyor. Bu da fiyatı daha da aşağıya çekebilir.

Ancak Bitcoin fiyatındaki potansiyel bir yükseliş hissi (özellikle de tekrar 17.000$’ın üzerine çıkar ve yukarı doğru hareket ederse), XRP’nin fiyatında yukarı yönlü harekete yol açabilir. Dolayısıyla, pozisyon açmadan önce BTC’nin performansını ve XRP’nin on chain metriklerini takip etmek faydalı olabilir.

İlginizi çekebilir: