1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Haftanın 5 dev balina hareketi: Hangi coinler ilgi görüyor?

Haftanın 5 dev balina hareketi: Hangi coinler ilgi görüyor?

Haftanın 5 dev balina hareketi: Hangi coinler ilgi görüyor?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasası bu hafta bir dizi büyük balina hareketi gördü. Peki, balinalar bu hafta en çok hangi coinleri transfer etti. Ayrıntılara bakalım.


Haftanın 5 dev balina hareketi: Hangi coinler ilgi görüyor?

Balina hareketlerinde haftanın lideri Bitcoin. Balinalar bu hafta kripto para borsası Binance’ten 127.351 BTC (2.062.504.721 dolar) çıkararak bunu 28 Kasım’da bilinmeyen bir cüzdana aktardı. Diğer yandan Ethereum balinaları ise yine 28 Kasım’da 231.782 ETH (274 milyon dolar) transfer etti.

Gelen haberlere göre, Binance’in işlem ücreti olarak 0,42 dolar ödediği bildiriliyor. Binance, FTX borsasının çökmesinden sonra daha geniş çaplı şeffaflık sağlamak adına bu tür bilgileri paylaşıyor. Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance aynı zamanda kullanıcılara tüm fonların güvende olduğu teminatını veriyor.

İlgili – Ayı piyasasında %260 yükselişle dikkat çeken kripto para

Whale Alert (@whale_alert) Twitter üzerinden şöyle diyor:

“127.351 BTC (2.062.504.721 USD), Binance’ten bilinmeyen bir cüzdana transfer edildi.”

İlgili – Bitcoin fiyatında yükselişin önünü kesen kritik direnç: Güncel BTC teknik analizi

Binance (@binance) ise öncesinde şu açıklamayı yapmıştı:

“Resmi, Rezerv İspatı (Proof of Reserves – PoR) sürecinin bir parçası olarak Binance üçüncü taraf denetçilerle sahip olduğu rezervin ispatını sağlamak için çalışıyor. Bunun bir sonucu olarak gün içinde Binance’in sahip olduğu cüzdanlardan yüklü transferler göreceksiniz. Fonlar güvende (SAFU).”

Binance’ten yapılan diğer 3 büyük balina transferi

Kripto para borsası buna ek olarak başka büyük balina transferleri daha gerçekleştirdi. Bunlardan birinde 200 milyon dolarlık BUSD, yani Binance’in yerel stabil coini, 30 Kasım’da transfer edildi. Son bir haftada tüm balina transferlerinin değeri 3,2 milyar dolardı. Binance ise bunların yaklaşık yüzde 81’ini gerçekleştirdi. Benzer 2 işlem daha vardı.

Binance’in transferlerine yaklaşan diğer hareketler ise en büyük ikinci kripto Ethereum’a ait. İki işlemde 560 milyon dolarlık ETH transfer edildi. Sırasıyla 231.736 ETH ve 231.782 ETH.

İlgili – Ethereum fiyatında kritik 1.300 dolar hamlesi: Güncel ETH teknik analizi

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: