1. Anasayfa
 2. İnceleme
 3. Coin
 4. Reef nedir ve geleceği nasıl? Güncel REEF coin haber ve gelişmeleri

Reef nedir ve geleceği nasıl? Güncel REEF coin haber ve gelişmeleri

Reef nedir ve geleceği nasıl? Güncel REEF coin haber ve gelişmeleri
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Reef (REEF), EVM uyumlu bir blockchain olarak yüksek hızlı ve düşük ücretli işlemler sunuyor. Kısa süre önce de önemli geliştirme çalışmaları sonucu Reef Finance’ten Reef blockchaine dönüşümü ile dikkat çekiyor. Reef projesi ve REEF coin ile ilgili ayrıntılara bakalım.


Reef (REEF) nedir?

Reef, akıllı sözleşmeler için olan EVM uyumlu bir blockchain. Ayrıca düşük işlem ücretleri, yüksek ölçeklenebilirlik ve inanılmaz kullanıcı deneyimine de sahip.

Reef, daha önce Reef Finance adıyla faaliyet gösteriyordu. Bu yıl yeniden markalaşma çerçevesinde hem adını Reef olarak değiştirdi hem de platform genelinde yenilemeler yaptı. Kasım 2021’de ise resmen Reef adını alarak yeni web sitesi (https://reef.io) ile hizmet vermeye başladı.

Sonuç olarak daha önce Polkadot üzerindeki parachaine odaklanan bir merkezsiz finans (DeFi) protokolü olan Reef Finance, şimdi Ethereum Sanal Makinesi (Ethereum Virtual Machine – EVM) uyumlu bir blockchaine dönüştü. Bu, projeye yapılan sürekli yatırım ve güncelleme çalışmalarının bir ürünü.

İlgili – Cartesi nedir ve geleceği nasıl? Güncel CTSI coin haber ve gelişmeleri

Daha önce bir Reef Finance’ken bir DeFi platformu olarak kullanıcıların hem merkezi borsalar (CEX) hem de merkezsiz borsaların (DEX) likiditesine erişim sağlıyordu. Şimdi ise Reef Finance’ten Reef’e dönüşen bu kripto para projesi, akıllı sözleşme işlevine sahip substrat tabanlı Katman-1 blockchain olarak hizmet veriyor.

Yeniden markalaşma ve yenileme çalışmaları sonucu ise hızlı sonuçlar, düşük işlem maliyetleri, yüksek ölçeklenebilirlik özelliklerine sahip. Ayrıca savurgan madencilik olmadan on-chain yönetim olanağı da sunuyor.

İlgili – Polygon nedir ve geleceği nasıl? MATIC coin iyi bir yatırım mı?

REEF coin nedir?

Reef, Nominated Proof-of-Stake (NPoS) konsensüs mekanizması kullanıyor. Bu da ölçeklenebilirlik ve düşük işlem ücretleri sağlıyor. Projenin yerel kripto parası ise REEF coin. REEF’in kullanıldığı yerler şöyle:

 • İşlemleri gerçekleştirme ve veri depolama ücretlerini ödemek
 • REEF stake yapılarak düğüm çalıştırmak
 • Hangi doğrulayıcı düğümlerin ağın parçası olması gerektiğini belirlemek

Reef nedir ve geleceği nasıl? Güncel REEF coin haber ve gelişmeleriREEF coin 2021 – 2022 fiyat grafiği Kaynak: CoinMarketCap

Reef coin Şubat – Mayıs 2021 ve Kasım 2021 dönemlerinde dikkat çeken bir hareketlilik yaşadı. Ancak 2022 yılı başında negatif bölgeye geçtiğini görüyoruz. Mayıs – Temmuz 2022’de yeni bir dip oluşturdu.

REEF coin ile ilgili önemli veriler ise şu şekilde:

 • REEF coin tüm zamanların en yüksek fiyatı: 0.05841 (15 Mart 2021)
 • REEF coin tüm zamanların en düşük fiyatı: 0.006623 (13 Ocak 2021)
 • REEF coin dolaşımdaki arz: 19,736,207,601 REEF (Temmuz 2022 itibariyle)
 • REEF coin toplam arz: 19,736,207,601 REEF
 • REEF coin maksimum arz: Bilgi bulunmuyor

Kaynak