BTC : 84269 ₺ ETH : 2848 ₺ XRP : 2.052 ₺ LTC : 397.3 ₺ USDT : 7.273 ₺ XLM : 0.7336 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Ravencoin RVN’den affedilmez hata!

Ravencoin RVN’den affedilmez hata!

Ravencoin RVN’den affedilmez hata!
0
huobi_koinmedya

Ravencoin hatası, saldırganların olmaması gereken RVN basmalarına yol açtı. Ağda 44 günlük madencilik ile çıkarılabilecek kadar fazla kripto para basıldı. Topluluk olayı nasıl çözeceğini tartışıyor. Birkaç seçenek masada.


Ravencoin hatasını kullanan saldırganlar fazladan RVN bastı

Kimliği belirlenemeyen saldırganlar, Ravencoin’deki bir açığı kullanarak “blok başına 5000 RVN’nin de ötesinde” RVN bastılar. Bunu Ravencoin lider geliştiricisi Tron Black, Medium’da paylaştığı yayın ile duyurdu.

Güvenlik açığı bir topluluk kodu gönderimi nedeniyle oluştu. Black, “Güvenlik güçleri bu konuda bilgilendirildi ve bizimle birlikte çalışıyorlar.” dedi.

Saldırganların bastığı ekstra coinler, 21 milyar RVN olan toplam arzı yüzde 1.5 oranında artırdı. Bu da 44 günlük madencilik ile çıkarılacak coin miktarına denk geliyor.

koinmedya_brave

Ravencoin, 2018’de başlatılan Bitcoin’in açık kaynak bir forku. Varlıkların bir taraftan diğerine aktarılmasını kolaylaştırmak için tasarlandı. Kullanıcılar protokolde platformdakilerden bağımsız kurallara uyan varlıklar oluşturabiliyor. Projenin web sitesine Game of Thrones benzetmesi yapılıyor. Çünkü dizide mesajları taşımak için kuzgunlar kullanılıyordu. Buraya atıfla, Ravencoin’in de blockchain teknolojisinde gerçekliğin habercisi olduğuna vurgu yapılıyor.

İlgili – Sıcak para hangi altcoinlere akıyor?

Proje bu olayı nasıl çözecek?

Black şöyle bir teklifte bulunuyor. Birinci seçenekte Ravencoin topluluğunun ekstra RVN’nin masrafını kendisi karşılaması var. Diğer bir seçenek ise halving gününün 44 gün erkene çekilmesi. Black şimdiye kadar basının sorularına ise cevap vermedi.

Ravencoin lider geliştiricisi Tron Black yaşananları şöyle açıklıyor: “Güvenlik açığı, sahip olduğunuz ve denetlediğiniz RVN’nin veya varlıkların çalınmasına izin vermez. Ancak saldırganlar ektra coin bastı, yani var olmaması gereken RVN oluşturdu.”

koinmedya_brave

Şöyle devam ediyor: “Bu RVN coinleri bir borsaya transfer edildi ve artık işlemlere katıldı. Artık var olan RVN coinler ile karıştı. Bundan dolayı bunların madenciler ve topluluk desteği ile programlı yakma girişimi, daha fazla masum insana daha fazla zarar verecek. Öyle görünüyor ki bu yükü tüm RVN sahipleri üstlenmeli. Yani sahip oldukları RVN ile orantılı olarak ve sonuç olarak bir tür enflasyon oluşacak.”

İlgili – Güncel altcoin rehberi: Altcoin nedir? Altcoin çeşitleri kapsamlı temel analiz

Black ayrıca bu sorunu çözene kadar işlemleri minimum düzeyde tutma çağrısı da yaptı. Ayrıca sorun giderilene kadar Ravencoin güvenlik açığının ayrıntılarını da yayımlamayacaklarını belirtiyor. Şimdilik bu blockchainin açığını gidermek için ne zaman güncelleneceği konusunda bir tarih açıklanmadı.

Kaynak

Etiketler: