fbpx
  1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Top 100’ün yeni sakini Mina nedir? Mina yorum ve güncel gelişmeleri
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Top 100’ün yeni sakini Mina nedir? Mina yorum ve güncel gelişmeleri

Top 100’ün yeni sakini Mina nedir? Mina yorum ve güncel gelişmeleri
0

Kripto para piyasalarındaki krizi değerlendirerek top 100’e girmeyi başaran Mina nedir? Mina yatırım yapmaya değer mi? Tüm bu sorular için lütfen haberimize göz atınız.


Mina nedir? Mina yorum ve güncel gelişmeleri

7 Eylül’de Bitcoin ve kripto para piyasalarında ciddi bir kriz yaşandı ve piyasaya hakim kripto paraların değeri %15 ila %20 arasında değer kaybetti. Krizin ardından Bitcoin 46 bin dolar düzeyinde konsolide oluyor. Genel olarak piyasada bir sakinlik söz konusu. Ancak bireysel bazda birkaç altcoin sıçrama gösteriyor. Bu altcoilerden birisi de Mina coin oldu!

Mina yazının kaleme alındığı saatte yaklaşık %40’lık değer artışı ile 5 dolar bandına yükseldi. 1 milyar dolarlık piyasa büyüklüğü ile Mina CoinMarketCap’te 93’üncü sırada işlem görüyor.

Mina 1 Haziran 2021’den beri CoinMarketCap’te listeleniyor. En yüksek değerini piyasaya arz edildiği ilk günlerde 5.45 dolar ile gördü. Mina her an bu rekorunu egale edebilir.

Aşağıdaki grafikte Mina fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

mina Top 100’ün yeni sakini Mina nedir? Mina yorum ve güncel gelişmeleri

21 Temmuz’da 0.92 cent’a kadar gerileyen Mina, bu tarihten sonra değerini 5 katın üzerinde arttırabildi.

Mina toplam arz miktarı: 824,104,972

Piyasada işlem gören Mina miktarı: 210,636,851

Toplam Mina’ların %25’i piyasaya sürüldü kalan %75’lik oran ise piyasaya sürülmeyi bekliyor.

Mina Protokolü, blockchain tabanlı uyugulamaların (dApps) daha efektif çalışmasını sağlamak için gereksinimler minimal seviyeye indirmeyi hedefliyor ve bu amaçla “öz blockchain” inşa ediyor. Mina kendisini en hafif blockchain ağı olarak tanımlıyor. Bu hafifliğine rağmen güvenlik ve gizlilik konusunda taviz vermemeye çalışıyor. Mina 2020’de Coda Protokol olarak kuruldu ve ismini Mina şeklide değiştirdi.

Lütfen Bkz: Bu Bitcoin krizi geçici mi? Cevabı burada!

Mina ağını Bitcoin’den ziyade Ethereum’a benzetebiliriz. Mina bir çeşit PoS (Varlık Yükü) sistemi üzerinde operasyonlarını yönetiyor.

Mina ağının 3 önemli aktörü bulunuyor. Bunlar: Onaylayıcılar, Blok oluşturucular ve Snarker’ler. Mina daha komplike bir madencilik sistemine sahip.

Haberimizin kaynakçasından Mina projesinin web sitesine ulaşarak kendi araştırmanızı yapabilirsiniz.

Mina’nın listelendiği borsalar: Binance, Kraken, Gate.io, OkeX, WazirX, CoinEx, Hotbit ve diğerleri.

Güncel Mina Fiyatları


Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.