1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin fiyatı 2022 dip seviyesinin altına düşer mi? Ünlü analist açıkladı ve tarih verdi

Bitcoin fiyatı 2022 dip seviyesinin altına düşer mi? Ünlü analist açıkladı ve tarih verdi

Bitcoin fiyatı 2022 dip seviyesinin altına düşer mi? Ünlü analist açıkladı ve tarih verdi
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü bir kripto para analisti, Bitcoin fiyatının 2022 yılında gördüğü dip seviyenin de altına gerileyebileceğini düşünüyor. Hatta bunun için bir tarih de açıkladı. Analistin BTC ile ilgili uyarısının ayrıntılarına bakalım.

Bitcoin fiyatı 2022 dip seviyesinin altına düşer mi? Ünlü analist açıkladı ve tarih verdi

Kripto para analisti Nicholas Merten, Bitcoin (BTC) fiyatının 2022 yılında gördüğü dip seviyenin de altına gerileyebileceği konusunda yatırımcıları uyarıyor. Özellikle BTC’nin 29.000 doların altında duraksamasına dikkat çekiyor.

İlgili – Bitcoin fiyatında bir sonraki adımı belirleyecek 2 kritik seviye: Güncel BTC teknik analizi

DataDash’in sunucusu da olan analist, Youtube’da 511.000 abonesine yaptığı açıklamada, Bitcoin fiyatının kritik bir dirençle karşı karşıya olduğunu söylüyor. Bundan dolayı da keskin bir düşüş yaşayabileceğini düşünüyor. Şöyle diyor:

“Bitcoin şu an buradaki kanalda durgun bir görünüme sahip. 28.000 dolardan 32.000 dolarak doğru uzanan bu kanal genel olarak bir direnç bölgesi. Son döngüde burada alıcılardan destek görmüştük. Ancak şimdi Haziran 2022’de kırıldıktan sonra dirence dönüştü. Artık ana engel olarak BTC’de yön belirlemede söz sahibi olacak.”

İlgili – Bitcoin yeniden yükselir mi? Ünlü analist, ralliye hazır 4 coini açıkladı

Analist, Ekim – Kasım 2022’den bu yana ve özellikle de bu dönemde yaşanan FTX çöküşünden sonra Bitcoin’in genel olarak yükselen bir trend içinde hareket ettiğine dikkat çekiyor. Ancak şimdi BTC fiyatı önemli bir destek/direnç bölgesi ile karşı karşıya. Tabii bahsettiği bölge şimdi destek sağlamıyor. Tam aksine direnç olarak görev yapıyor. Bundan dolayı da yükseliş bekleyenler için düşüş uyarısı yapıyor.

Analist Merten, yılın başından bu yana devam eden Bitcoin yükseliş trendinin tersine dönmesi durumunda lider kripto paranın fiyatının 2022 dip seviyesi olan 16.000 doların altına gerileyebileceğini söylüyor. Bu düşüşün de 2023 sonu veya gelecek yılın başında olabileceğini ifade ediyor.

İlgili – Ünlü yatırımcı, önümüzdeki 9 ay içinde Bitcoin’i %350 yükseltecek katalizörü açıkladı

İşte analistin ilgili açıklamaları:

Kaynak

Etiketler: