BTC : 83304 ₺ ETH : 2902 ₺ XRP : 1.902 ₺ LTC : 367 ₺ USDT : 7.614 ₺ XLM : 0.5962 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Merkezi Olmayan Borsalar, Kullanıcılar İçin Arayüzü Basitleştirecek

Merkezi Olmayan Borsalar, Kullanıcılar İçin Arayüzü Basitleştirecek

Merkezi Olmayan Borsalar, Kullanıcılar İçin Arayüzü Basitleştirecek
0

Blockchain ve kripto para teknolojisi, yeni ve son derece hızlı büyüyen bir pazara sahip, her gün yeni borsalar yeni teknolojilerle geliyor. Rekabet nedeniyle, merkezi olmayan borsalar , mevcut olanlardan daha iyi organize edilmiş bir yönetim ve işletim sistemi ile geliyor.

Kriptodaki karmaşıklıkları ortadan kaldırmak

Ana akımda benimsenmek isteyen bir kripto para borsası ancak, kolay kullanım ve iletişim sistemini, yeni teknolojilerle desteklemesi  ile başarılı olabilir. Şu anda kullanılan veri depolama yöntemi (cüzdan) kullanıcılar için oldukça hantal.

Yukarıda işaret edilen sorunlar, sektörde yeni yeni fark edilmeye başlandı, Artık çözüm şirketleri, kullanıcı özelliklerine bağlı olarak, problemleri çözebilecek yeni alternatif yöntemler sunuyor.

Never Stop Marketing’in CEO’su Jeremy Epstein’e göre , dijital varlık yönetiminin karmaşıklığını azaltacak, kritik ve gerekli gelişmelerden biri, güvenilir çok yönlü cüzdanların oluşturulmasını sağlamak. Örneğin, bana bir şey olursa, sevdiklerimin paralara ve / veya dijital varlıklara erişebilmelerini nasıl sağlayabilirim? Ayırca, birisi beni kripto için kaçırırsa ​​ne olur? Bu hırsızların parayla kaçamayacağından nasıl emin olabilirim?

koinmedya_brave
Merkezi olmayan borsalar
Merkezi olmayan borsalar

Epstein, bireysel kullanım durumlarının dışında, kurumsal yönetim konusunda da düşünmemiz gerektiğini söylüyor. Bir şirket, kripto para ile mal veya hizmet için ödeme aldığında bunu nasıl koruyacak. Bu kripto paraların korunması ve bir kişinin hesabında tutulmaması gerekiyor. Kripto paraların benimsenmesi için önemli bir engel olarak görülüyor.

‘Kripto para-kripto para’ ve ‘kripto-itibari para’ uyumluluğu konusunda ise Epstein, kullanıcıların farklı borsa toplulukları ile  işlem yapmasını sağlayan gelişmiş sistemlerin olduğunu söylüyor. Bunun bir ihtiyaç ve gereklilik olduğunu belirtiyor. Çünkü çoğu merkezi borsa, yatırımcılardan faydalanmak için tasarlandı. Ayrıca, bu platformlardaki işlemlerin yaklaşık % 90’nında  manipülasyon, borsanın kendisi tarafından yapılıyor. Ancak Bancor gibi merkezi olmayan borsalar, şu anda günde 10 milyon dolarlık bir hacimle çalışıyor. 0x protokolü üzerine kurulu Radar Röle gibi hizmetler, açık sipariş ile ilgili riski ortadan kaldırıyor.

Merkezi Olmayan Borsalar

Bu borsalar henüz popüler değil. Ancak, diğer borsalar ile rekabeti sektörün gelişimi için bir momentum oluşturuyor. Alttex gibi yeni gelişen borsalarda, günlük hacim işlemlemleri her geçen gün artıyor. Şirketin CEO’su Yevhenii Meita, platformun merkezi olmadığını, daha güvenli bir sistem oluşturduğunu ve bilgisayar korsanlarının ve DDoS saldırılarını önlediğini söylüyor.

“Alttex güvenlik sisteminin oldukça güvenilir olduğunu söylüyor Meita , ekstra bir koruma seviyesi sağlamak için Touch ID, Face ID ve Pin-code fonksiyonlarını e-posta yoluyla iki faktörlü kimlik doğrulamalarını  etkinleştirdik ” diyor.

Alttex Platform, kullanıcıların kredi kartı veya banka kartı kullanarak kripto parayı güvenli bir şekilde satın almalarını ve minimum komisyonlarla para çekmelerini sağladığını söylüyor. Kimlik doğrulama için bir tarayıcıdan  kartın her iki tarafını gösteren  bir resim ve iki selfie yeterli oluyor.

 

Etiketler: