BTC : 84459 ₺ ETH : 2928 ₺ XRP : 1.917 ₺ LTC : 370.1 ₺ USDT : 7.614 ₺ XLM : 0.595 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Maduro kesenin ağzını açtı: 30 dolarlık Petro dağıtıyor

Maduro kesenin ağzını açtı: 30 dolarlık Petro dağıtıyor

Maduro kesenin ağzını açtı: 30 dolarlık Petro dağıtıyor
0

Venezuela Başkanı Maduro, petrole dayalı çıkardığı Petro kripto parasının yaygınlaşması için 30 dolarlık Petro dağıtacak. İlk etapta uygun görülen Venezuelalılar 0,5 Petro alabilecek.


Venezuela’da 30 dolarlık Petro airdrop’u

Venezuela devlet destekli kripto parayı çıkaran ilk ülke oldu. Gerçi bu Venezuela için bir zorunluluktu. Çünkü Venezuela’nın ulusal para birimi yüzde 1000’i geçen ciddi oranlarda enflasyon yaşıyor. Bu sıkıntıdan kurtulmak için Venezuela, ulusal para birimini petrole dayalı kripto para Petro (PTR) ile bypass etmeye çalışıyor. Ancak bu para biriminin toplum tarafından kabul edilmesi gerekiyor. Sanal paralar, Venezualalı vatandaşlarının birçoğuna göre çok yeni ve yabancı bir para birimi. Petro kripto parasının kullanılabilmesi için vatandaşların internet bağlantısı olan cep telefonu veya bilgisayar ihtiyaçları var.

Lütfen Bkz:  Boris Johnson, Brexit süreci ve Bitcoin

Venezuela Başkanı Maduro çözümü kesenin ağzını açmakla buldu. Maduro vatandaşlarına 30 dolar değerinde Petro dağıtacak. Ayrıca Maduro, Petro’nun fiziksel kullanımını yaygınlaştırmak için Petro’ya dayalı banka kartı çıkarıyor. Bu kartın bir çeşit kimlik özelliği de bulunuyor. Söz konusu kartın 18 milyon Venezuela vatandaşına dağıtılması düşünülüyor. Kart QR kod uyumlu ve dijital cüzdan özelliği de taşıyor.

koinmedya_brave

Maduro, yakın zamanda 0,5 PTR (30 dolar) airdrop’una başlayacak. İlk etapta Petro’ları uygun bulunan Venezuelalı vatandaşlar alabilecek.

Lütfen Bkz: FED önümüzdeki ay Bitcoin piyasa değerinin 3 katı para basacak

Venezuela Petro ve Petro ile uyumlu kartlarla etkin bir para politikası geliştirmeyi ve uzun zamandan beri devam eden ekonomik krizden kurtulmayı planlıyor.

Kaynak

Etiketler: