BTC : 64900 ₺ ETH : 1617 ₺ XRP : 1.425 ₺ LTC : 319.9 ₺ USDT : 6.798 ₺ XLM : 0.505 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Altcoin Litecoin yükselen üçgeni kırarsa yükseliş döngüsü başlayabilir

Litecoin yükselen üçgeni kırarsa yükseliş döngüsü başlayabilir

Litecoin yükselen üçgeni kırarsa yükseliş döngüsü başlayabilir
0
huobi_koinmedya

Litecoin yükselen üçgen içinde. Ancak Eylül ayında kelimenin tam anlamıyla devalüasyon yaşamıştı. 67,32 dolardan 56,41 dolara kadar geriledi. Yani bir ayda %16,21 oranında değer kaybetti.


Litecoin yükselen üçgeni kırarsa…

Eylül aslında Litecoin yarılama gerçekleştirdikten sonra neler olacağını merak eden yatırımcıların da ilgisini çekiyordu. Litecoin 6 Ağustos tarihinde gerçekleştirdiği ödül yarılaması sonrası son derece kötü bir performans sergiledi. Geçtiğimiz ay yatırımcısını hayal kırıklığına uğratan LTC Ekim ayında hasar telafisi yapmak üzere yola çıkmış görünüyor. Ekim ayı ilk hafta performansı ise %3,53 yükseliş.

Litecoin 6 saatlik grafik

Litecoin yükselen

Her bir mum çubuğunun 6 saatlik fiyat performansını simgelediği yukarıdaki grafikte varlığın yükselen üçgen formasyonu yaptığını görüyoruz. Yükselen üçgenler büyük ihtimalle yukarı yönlü kırılımları ile meşhurdur. Bu yüzden üçgen direnç hattında ani yükseliş hareketleri beklenebilir.

koinmedya_brave

Öte yandan hacim verilerinde önemli bir artışa şahit olmuyoruz. Yükselen üçgen hacim desteği ile birlikte gelirse yükseliş sürdürülebilir nitelik kazanabilir. MACD Haziran son haftasından bu yana pozitif bölgede. Boğalar yükseliş için güç topluyor denebilir. Zira grafik 50 günlük hareketli ortalama eğrisi (kırmızı eğri) üzerine çıktı bile. Mavi eğri ise 100 günlük hareketli ortalama eğrisi. LTC’nin bundan sonraki ilk hedefi mavi eğri diyebiliriz.

Litecoin 12 saatlik grafik

Litecoin yükselen

12 saatlik grafik bize biraz daha geriden bakma imkanı sunuyor. MACD eğrileri pozitif geçiş yaptıktan sonra (mavi eğrinin yukarı çıkması) histogramda umut verici yeşil çubuklar görebiliyoruz. MACD her ne kadar yükseliş işareti verse de 100 günlük hareketli ortalama eğirişi 50 günlük hareketli ortalama üzerinde. Bu durum düşüş işareti olarak nitelenir.

Düşüş görüntüsünün yükselişe çevrilmesi için LTC’nin öncelikle 50 sonrasında ise 100 günlük hareketli ortalama eğrileri üzerine çıkması lazım. Bu ise ancak fiyatın 65 dolar üzerine çıkabilmesi ile mümkün olacak. Bu yüzden fiyat 65 dolar üzerine çıkmadığı müddetçe satıcı baskılı piyasa rejiminden çıkabildiğimiz söylenemez.

koinmedya_brave

Yükselen üçgen çalıştığında fiyatın 100 günlük hareketli ortalama seviyelerine kadar çıkması bekleniyor. Bu ise düşüş döngüsünün bitişine dair önemli bir gelişme olacak.

Litecoin hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

Etiketler: