1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Ünlü analistten yeni Bitcoin dip uyarısı! İşte, BTC için hedefi

Ünlü analistten yeni Bitcoin dip uyarısı! İşte, BTC için hedefi

Ünlü analistten yeni Bitcoin dip uyarısı! İşte, BTC için hedefi
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin fiyatı 2022 dip seviyesinin de altını görebilir mi? Ünlü analist böyle bir uyarı yaparak BTC için hedefini açıklıyor. Analistin açıklamasının ayrıntılarına bakalım.

Ünlü analistten yeni Bitcoin dip uyarısı! İşte, BTC için hedefi

Kripto para analisti Justin Bennett, Bitcoin (BTC) fiyatının 2022 yılında görülen dip seviyenin de altındaki bir bölgeyi yeniden ziyaret edebileceğini ifade ediyor. Bahsettiği seviyeleri lider kripto para BTC en son 2020 yılında görmüştü.

Bennett, sosyal medya platformu X üzerinden 111.500 takipçisine yaptığı açıklamada, Bitcoin’in mevcut fiyatından yüzde 50’lik bir düşüş yaşayabileceğini ifade ediyor.

İlgili – Düşüşe rağmen ünlü analistten Bitcoin için ‘dev boğa piyasasına doğru’ açıklaması

Analist bir grafik paylaşıyor. Burada Bitcoin’in yaklaşık 10 yıldır içinde bulunduğu bir yükselen kanal var. Şimdi ise BTC bu kanalın altına düştü. Analist Bennett de bu veriler üzerinden Bitcoin’in 14.000 dolar civarındaki desteğin bir miktar altını görebileceğini ifade ediyor. Burası 2018 ve 2020 yıllarında güçlü direnç olarak görev yapan bölgeydi. Analist şöyle diyor:

“Bu grafiği Mart ayında paylaşarak 29.000 dolar ve 33.000 dolardaki makro dirençleri göstermiştim. Son sıçramada zirve 31.800 dolarda görüldü. Artık sırada ne olduğunu tahmine edin…”

Ünlü analistten yeni Bitcoin dip uyarısı! İşte, BTC için hedefi

Kaynak: Justin Bennett/X

Bennett, Bitcoin’de beklediği düşüşü hisse senetleri endeksi S&P 500’de (SPX) yaşanacak çift haneli satışların tetikleyebileceğini düşünüyor.

İlgili – Bitcoin’in 2018’de dip yapmasını bilen analist, ayı döneminin ne zaman biteceğini açıkladı

Bennett, bu ayın başında yaptığı tahminde, S&P 500 hisse senetleri endeksinin 4.610 puanı koruyamaması durumunda düşüşe geçeceğini söylemişti. Ona göre SPX yüzde 27’lik bir düşüş yaşayabilir. Özellikle de lower high oluşması durumunda. Buradaki düşüşün kripto para piyasasını da etkileyeceğini vurguluyor.

SPX şu an 4.397 puandan işlem görüyor.

Bitcoin fiyatı ise son 24 saatte 27.000 dolara doğru kısa süreli bir salınım yaptıktan sonra yeniden 26.000 dolar bölgesine geriledi. BTC fiyatında son yaşanan gelişmelerin ayrıntıları için bakınız:

İlgili – Bitcoin fiyatı 27.000 dolara doğru… Güncel BTC teknik analizi

Etiketler: