BTC : 83953 ₺ ETH : 2861 ₺ XRP : 1.884 ₺ LTC : 360.7 ₺ USDT : 7.64 ₺ XLM : 0.5868 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Kripto borsası hacklendi – Bu borsada hesabınız varsa acil kontrol edin!

Kripto borsası hacklendi – Bu borsada hesabınız varsa acil kontrol edin!

Kripto borsası hacklendi – Bu borsada hesabınız varsa acil kontrol edin!
0

Kripto borsası hacklendi. Saldırganların borsadaki fonların yaklaşık üçte birini çaldığı bildiriliyor. Toplam kayıp miktarı ise 1.2 milyon Euro değerinde. Bu borsada hesabınız varsa acil kontrol edin!


Kripto borsası hacklendi

Kripto borsası 2gether, siber saldırıya uğradığını duyurdu. Saldırganlar kripto para yatırım hesaplarından yaklaşık olarak 1.2 milyon Euro’luk kripto para çaldılar.

2017 yılında kurulan 2gether, Avrupa bölgesine kripto para alım ve satım için ek bir ücret olmadan kripto işlemleri yapma imkanı sunuyor. Kuruluşun yerel parası ise 2GT token.

Kripto para borsasının 31 Temmuz yerel saatle 06.00’da siber saldırıya uğradığı bildirildi. Saldırganlar platformun sunucularını hedef almış.

koinmedya_brave

Hackerlerin bu olayda yatırım hesaplarından 1.183 milyon dolar değerinde kripto para çalabildikleri belirtiliyor. Bu, toplam fonun yüze 26.79’una denk geliyor.

2gether CEO’su Ramon Ferraz Estrada, Twitter üzerinden olayla ilgili bir dizi açıklama yaptı. CEO, genel cüzdanlar ve Euro hesapların etkilenmediğini bildiriyor. Ayrıca borsaya fon yatırmada kullanılan ödeme kartlarının finansal bilgilerinin de sızmadığını belirtiyor.

İlgili – Hackerlardan 4.5 milyon dolarlık Bitcoin tehdidi!

Kripto borsası hacklendi. Saldırganların borsadaki fonların yaklaşık üçte birini çaldığı bildiriliyor. Toplam kayıp miktarı ise 1.2 milyon Euro değerinde.

Buna rağmen güvenlik ihlali sırasında kullanıcı şifreleri de saldırganların eline geçmiş. Bundan dolayı kullanıcılardan şifrelerini değiştirmeleri isteniyor.

2gether, bu saldırının nasıl gerçekleştiği ile ilgili ayrıntıları açıklamadı. Soruşturma yapılıyor ve hackerlerin borsanın sunucularına nasıl erişebildikleri araştırılıyor. Ayrıca saldırının verdiği zararın boyutları kesin olarak belirlenecek.

Kripto para borsası tüm bilgiler toplandıktan sonra bunların yerel makamlarla paylaşılacağını da bildiriyor.

CEO Ferraz, Başkan Salvador Casquero ve Direktör Luis Estrada, 1 Ağustos’da yaptıkları açıklamada, “bu son derece zor bir durum ve bize çok fazla belirsizlik getirdi” ifadelerine yer verdiler.

Borsa yetkilileri ayrıca platformun şu an normal işleyişine devam etmek için yeterli fona sahip olmadığını da belirtiyorlar. Sonuçta ismi açıklanmaya bir yatırım firması ile yaptıkları acil toplantıda, acil nakit elde etmenin yollarını masaya yatırdılar.

İlgili – Dev şirket hacklendi – Hackerler fidyeyi Monero ile talep ediyor

Buna rağmen henüz bir anlaşmaya varılamadı. Bundan dolayı şu anki tek seçenek kullanıcılara kaybettikleri fonların eşdeğerinde borsanın yerel parası 2GT tokeni önermek.

2GT piyasaya 5 cent değeri ile sürülmüştü. Şimdi çalınan fonlar yerine kullanıcılara bu token öneriliyor. Toplam yatırım fonlarının yüzde 26.79’unun çalındığını da hatırlatalım. Ancak yine de fon arayışları ve kaybın giderilmesi için çalışmalar devam edecek.

Kaynak