1. Anasayfa
  2. İnceleme
  3. Güncel Kin coin rehberi: KIN coin nedir? Temel analiz

Güncel Kin coin rehberi: KIN coin nedir? Temel analiz

Güncel Kin coin rehberi: KIN coin nedir? Temel analiz
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kin coin nedir? Kin’in arkasındaki fikir, içerik oluşumlarını paraya dönüştürmek için reklam gelirlerine güvenmek yerine, içerik yaratıcıları ve tüketicilerin doğrudan işlem yapmasına  izin veriyor.


Kin (KIN) Coin Nedir? KIN Coinin Geleceği Var mı?

 

Kin coin Kanada sosyal medya gruplarından Kik, geçen yıl şaşırtan bir çıkış yaparak bundan böyle başka bir girişim sermayesi hakkında takipte olmayacaklarını söyledi. Bunun yerine değeri 98$ milyona ulaşan bir ICO oluşturdular ve bu anonim , merkeziyetçi olmayan sosyal medyada, Kik’i lider bir ses konumuna getirdi. Bu ICO’nun sonucunda Kin Coin, geçen yıl Ocak ayında pazarlar uçuşa geçtiği esnada büyük bir sıçrama yaptı.

KIN’ın arkasındaki fikir, içerik oluşumlarını paraya dönüştürmek için reklam gelirlerine güvenmek yerine, içerik yaratıcıları ve tüketicilerin doğrudan işlem yapmasına  izin vermek. KIN başarılı ICO’sundan sonra sürekli bir gelişim içinde. Şimdilik bir ERC20 tokeni halinde ancak bu yılın sonunda tokeni Kik uygulamasına entegre etme planları var. (Stellar tokene benzer bir şekilde ölçeklendirebilme için atomik swapları da içerecek.)

Kin (KIN) Nasıl Çalışıyor?

Kin Coin’in piyasaya sürümünün şartlarını anlamak için Kik’e bakmak yardımcı olacak. Kik’in Kin Coin’i piyasaya sürmesindeki motivasyon kısmen felsefi, kısmen finansal ve belki de kısmen de pazarlama hileleri.

Kik bir uygulama ve sosyal medya platformu. Aylık 15 milyonun üzerinde kullanıcıya hitap ediyor. Demografik yapısı çoğunlukla gençlerden oluşuyor. Kullanıcıların çoğu 13-24 yaş aralığında bulunuyor. Kik’in 2017 de yaptığı araştırmaya göre ABD’deki genç çocukların %33’ü Kik Messenger kullanıyor.

Kin (KIN) kullandığınız zaman arkadaşlarınıza mesaj gönderebiliyorsunuz aynı zamanda videolar, krokiler, web sayfaları ses dosyaları ve diğer medya paylaşımları yapabiliyorsunuz. Büyük markalar, onlarla iletişim kurabileceğiniz Kin profillerine sahipler. 20.000’in üzerinde kullanıcılara şaka yapabilen, pizza sipariş veren, ünlülerin en son haberlerini paylaşan Chatbotları mevcut.

 

ilginizi çekebilir: Güncel Bitcoin ve Kripto Para Analiz Rehberi / Uzmanların Strateji ve Taktikleri: Nasıl yatırım yapılır, ne zaman alınır, ne zaman satılır?

 

Kin’in en çok tutulan özelliği anonim olması. Bu hizmeti kullanmak için kimliğinizi ya da telefon numaranızı doğrulamak zorunda değilsiniz. Kaydolmak için isim ve e-mail adresini vermeniz yeterli. Özel yaşamına düşkün kullanıcılar, verilerini parasal dönüşüm için kullananlara karşı bunu övgüyle karşılıyorlar. Sosyal medya devleri kullanıcılarının bilgilerini saklıyorlar. Kik buna büyük oranda karşı çıkıyor. Kik herhangi bir hesap bilgisini saklamıyor ve kullanıcılarının birbirlerine gönderdiği mesajlar/medya, gönderildikten hemen sonra şirketin serverlerinden siliniyor.

Ancak Kik, kimlik doğrulama ve güvenlik yüzünden yaylım ateşine tutuluyor. Genç çocuklara hizmet verdiğinden eleştirmenler istenmeyen içerik ya da dolandırıcılık/taciz olaylarına karşı küçüklerin korunması konusunda endişeliler. Şirket, kullanıcılarının platformda ne yapacaklarını bilecek kadar zeki olduklarına inanıyor ve güvenlik uğruna anonim olma ve mahremiyeti feda etmeyi reddediyor.

KIN coin doğrudan ödüllendirme

Kik’in en son fikri ise kullanıcılarını doğrudan ödüllendirmesi oldu. Bu günün dijital içerik ve sosyal medya şirketleri, reklamcılığı kullanarak web sitelerinden para kazanıyor. Bu model, şirketlerin hızlıca yeni kullanıcılar ekleyerek, büyük ölçekli şirketleri peşinden gerektiriyor. Aynı zamanda kullanıcıların platformda mümkün olduğu kadar kalarak, reklamları görmelerini sağlamak hedefleniyor. Kik bu dikkat (odak) trendinin bir hata olduğunu düşünüyor. Onların kripto para oluşturma konusunda felsefi düşünceleri şöyle: Reklamcılık ve dikkat peşinde koşma, içerik ekosistemini ve ilişkilerimizi zedeliyor. Kin Coin kullanarak tüketicilerin ve geliştiricilere doğrudan ödeme yapabilmesini umuyorlar. Kitlesel kaynaklı himaye, sosyal medyada önemli bir trend. Kickstarter ya da Patreon gibi aldığı ‘like’lar ile ivme kazanmış buna benzer projeler görüyoruz. Bu hizmetler reklamcılara ihtiyaç olmadan insanların üreticilere ve geliştiricilere doğrudan ödeme yapmasını sağlıyor.

 

Kin Coin ödemeyi platforma entegre ederek çıtayı yükseltti. Yazılı içerikler, sanat, video, oyunlar, chatbotlar ve dijital kolleksiyonların satın alım ya da desteklenmeleri için uygulama içinde ödeme yapabiliyorsunuz. Bu haliyle, Kik bir miktar Steem’e benziyor. Ancak Kik mevcut bir izleyici kitlesine sahip ve her çeşit multi medya içeriğine ev sahipliği yapıyor.

 

Kin Coin’i piyasaya sürmeden önce Kik, kullanıcılarının tokenleri kullanıp kullanmayacağını test etti. 2014 ten 2016 ya kadar Kik noktaları oluşturarak deneme yaptılar. Bunlar internal tokenlerdi ve herhangi bir blockchain tarafından desteklenmiyordu, uygulama dışında ticari bir değer taşımıyordu. Deneyin başlangıcında her gün 300.000 üzerinde işlem gerçekleşti. Test sonuna kadar, bu sayı 2 milyona ulaştı. Açıkçası, tokenizasyon ve geliştiricileri için halihazırda harika bir pazar mevcut.

KIN Coinin Geleceği Var mı?

Kin’in geniş, aktif bir kullanıcı kitlesi ile majör bir başlangıç desteği mevcut. Mevcut bir topluluğa kriptonun ne kadar iyi entegre edileceğini görmek için ilginç bir fırsat. Özellikle de kripto hakkında  umursamaz, sadece işlerin yolunda gitmesini isteyen genç bir yaş grubu ile.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.