BTC : 80661 ₺ ETH : 1.785 ₺ XRP : 44.49 ₺ LTC : 7.718 ₺ USDT : 335.9 ₺ XLM : 0.2314 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Kanada’da Bitcoin üzerinden evlerini satışa çıkardılar

Kanada’da Bitcoin üzerinden evlerini satışa çıkardılar

Kanada’da Bitcoin üzerinden evlerini satışa çıkardılar
0

Kanada’da yaşayan bir çift evlerini Bitcoin üzerinden satışa çıkardı. Çift, ödemeyi sadece Bitcoin üzerinden talep ediyor.


Bitcoin üzerinden evlerini satışa çıkardılar

Kanadalı çift evlerini bankalarla yaşadıkları sorun üzerine Bitcoin üzerinden satmaya karar verdi. Kanada’nın Calgary Eyaletinde yaşayan çift evlerini, 27,1 BTC’de satışa çıkardı. Evin fiyatı yazının kaleme alındığı saatte CoinMarketCap verilerine göre yaklaşık 240 bin dolar ediyor. Ev sahipleri, ödeme için sadece Bitcoin kabul ediyor. Kanada ya da ABD doları kesinlikle kabul edilmiyor.

Kanadalı çift Martin Kanka ve Jennifer Blachette Bitcoin geleceği hakkında oldukça iyimserler. Blachette, geçmiş banka tecrübelerinden hareketle bankaların dolandırıcı olduğunu iddia ediyor. Kanka ise Bitcoin fiyatları hakkında oldukça boğa tahmininde bulunuyor. BTC fiyatlarının gelecek 10 yılda mevcut fiyatını birkaç kez katlayacağını düşünüyor.

Kanadalı çift, evlerinin Great Property Group üzerinden satışa sundu. Emlak şirketinde görevli Kris  Dennis, söz konusu evin uluslararası tekliflere açık olduğunu belirtti. Dennis, ayrıca Bitcoin üzerinden ev alım satım işlemlerinin banka üzerindeki işlemlere nazaran daha hızlı tamamlanacağını söyledi. Dennis, evi almak isteyen birçok kimseye evi gezdirdiklerini de ifade etti.

koinmedya_brave

Great Property Group, Bitcoin üzerinden sadece Kanka ve Blachette çiftinin evini satışa sunmamış. Şirket, geçtiğimiz dönemde 1,2 milyon dolar değerinde bir kilise ile 2,4 milyon dolarlık bir evi Bitcoin üzerinden satışa sunduklarını belirtti.

Bitcoin üzerinden satılan evler, Papa Johns’un 20 bin dolara satılan 2 büyük boy pizzasını hatırlatıyor. Bitcoin’in piyasaya sürüldüğü ilk yıllarda Laszlo Hanyecz isimli bir şahıs 20 bin adet Bitcoin’i bozdurarak 2 pizza almıştı.

Lütfen Bkz: 2010’da iki pizzaya 10000 Bitcoin ödeyen adam konuştu

 Kaynak

Etiketler: