BTC : 60800 ₺ ETH : 1385 ₺ XRP : 1.333 ₺ LTC : 291.9 ₺ USDT : 6.855 ₺ XLM : 0.4472 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin İddia: Bitcoin, Square Cash App’in gelirini düşürdü

İddia: Bitcoin, Square Cash App’in gelirini düşürdü

İddia: Bitcoin, Square Cash App’in gelirini düşürdü
0
huobi_koinmedya

Bitcoin Square Cash App’in gelirleri üzerinde negatif etkiye mi sahip? Bu yazımızda bu sorunun cevabını rakamlarla vermeye çalışacağız.

Mobil ödeme şirketi Square (SQ), yılın ikinci çeyreği kazanç raporunda % 15’lik bir stok düşüşü kaydetti. Bir analistin attığı yoruma göre bu düşüşün nedeni Bitcoin’di.

Bitcoin Square Cash App’in kapsamında

Square’in Cash App uygulaması geçen yılın Ocak ayından beri kullanıcılarına BTC alım-satım izni veriyor. Yılın ikinci çeyreğinde elde edilen 260 milyon dolarlık gelirin 125 milyon doları Bitcoin ticaretinden geldi. Bu Square’in tek çeyrekte BTC’den elde ettiği en yüksek gelirdi. Geçen yılın tamamında Şirketin Bitcoin’den elde ettiği gelir ise 166 milyon dolar olmuştu. Büyük gelire rağmen şirketin BTC ticaretinden karı ise sadece 2 milyon dolar oldu.

koinmedya_brave

Yahoo Finance’a göre, 30 milyar dolar borsa değeri olan ve tek çeyrekte 562 miyon dolar gelir elde eden bir şirket için 2 milyon dolar çok ufak bir rakam.Şirketin CEO’su  Jack Dorsey (aynı zamanda Twitter CEO’su) tam bir Bitcoin fanatiği.

CryptoGlobe’un haberine göre Dorsey, bu yılın başında ‘Seni seviyoruz Bitcoin’ paylaşımını yaptı. Geçen yılın Mart ayında ise ‘Bitcoin 2028 yılında dünyanın tek para birimi olacak’ sözleri gündeme damgasını vurdu.

BTIG analisti Mark Palmer’a göre Dorsey’in bu çılgınca tutumu şirkete ciddi zarar veriyor. Bazen bir şeye değerinden fazla değer vermenin geri dönülemez sonuçları olacağını kaydeden Palmer sözlerine şöyle devam etti:

Gelecek 10 yıl içinde küresel para birimi Amerikan Doları’nın yerini Bitcoin’in alacağına inanan bir CEO hakkında konuşuyoruz. Bunun mantıklı bir yorum olup olmadığına insanlar kendi karar versin.

Palmer, Dorsey’in Square gibi bir firmada çok fazla işinin olduğunu ve BTC’ye bu kadar vakit harcamasının israf olduğunu dile getirdi. Son birkaç çeyrekte şirketin toplam ödeme hacminin (GPV) düştüğünü ve şu an daha büyük piyasa oyuncularıyla uğraşması gerektiğinin altını çizdi.

koinmedya_brave

Diğer taraftan KeyBanc Capital Markets’dan Josh Beck ise Cash App’ e Bitcoin’i eklemenin harika bir müşteri kazanma taktiği olduğunu Cash App’in büyümesine katkıda bulunduğunu belirtti.

Diğer Bitcoin haberleri için tıklayınız

Kaynak

Etiketler: