BTC : 63697 ₺ ETH : 1650 ₺ XRP : 1.373 ₺ LTC : 305 ₺ USDT : 6.899 ₺ XLM : 0.6348 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Baidu ve Google’da Bitcoin satın alma aramalarında artış

Baidu ve Google’da Bitcoin satın alma aramalarında artış

Baidu ve Google’da Bitcoin satın alma aramalarında artış
0
huobi_koinmedya

Baidu ve Google’da Bitcoin satın alma aramalarında artış. BTC ve kripto paraların fiyatı zor dönemlerden geçiyor. Buna rağmen arama sitelerinde artan oranda bir ilgi var. Peki, bu nasıl yorumlanabilir?


Baidu ve Google’da Bitcoin satın alma aramalarında artış

Google ve Baidu, dünyanın en büyük arama motorları. Bu iki kuruluş dünyada Bitcoin satın alma aramalarında artış olduğu ile ilgili verilerini paylaştı. Dünya genelinde karantina ve evde kalarak salgının önleme çabaları devam ediyor. Böyle bir ortamda insanlar Bitcoin işlemleri yaparak muhtemel bir pasif gelir elde etme yollarını arıyor.

Çin raporlarına göre, arama devi Baidu Bitcoin alım ile ilgili artan orandan bir aramalar kaydediyor. Söz konusu arama sitesinde “Bitcoin” anahtar kelimesi aramalarından yüzde 183’ün üzerinde artış var. Ayrıca Bitcoin işlemleri, alma ve diğer kripto ile ilgili aramalarda da bundan daha fazla bir artış görülüyor.

İlgili – Bitcoin Corona virüsü paniğini atlatınca şiddetli alım baskısıyla geri dönebilir

koinmedya_brave

Bir de Google aramaları var. Google arama sonuçlarında 13 Mart’tan sonra Bitcoin ve kripto paralara ilgi zirve yapmıştı. Tam da BTC fiyatının 8,200 dolardan 3,700 dolara düştüğü bir dönemde. Kripto para piyasasında yüzde 50 düşüşün yaşandığı gün, Bitcoin aramaları son bir aylık dönemin en yüksek seviyesine çıkmıştı.

Tabii şunu da söylemek gerekiyor. Arama motorlarındaki ilgili aramalarda yaşanan artışlar hemen Bitcoin alımlarında da bir atış olacağı anlamına gelmiyor. Yine de bu bir şeyin göstergesi. İnsanların her geçen gün Bitcoin’e daha fazla ilgi duyduğu ve farklı kripto para türlerini almaya ilgi gösterdiği şeklinde yorumlanabilir.

İlgili – Google Pay ve Apple Pay kripto para alım ve harcama özelliği

Corona virüs salgını dünya genelindeki finansal piyasaları etkilerken Bitcoin fiyatı da büyük bir çöküş yaşadı ve şu an yaralarını sarıyor. Genel olarak dip yapan fiyatlar traderler için bir alım fırsatı da sunar. Baidu ve Google’da Bitcoin satın alma aramalarında artış da bununla ilgili olabilir.

koinmedya_brave

Kaynak

Etiketler: