BTC : 64678 ₺ ETH : 1601 ₺ XRP : 1.384 ₺ LTC : 318 ₺ USDT : 6.785 ₺ XLM : 0.4728 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri İşte bu! Bitcoin ile Dünya Kupası Biletinizi Satın Alabilirsiniz

İşte bu! Bitcoin ile Dünya Kupası Biletinizi Satın Alabilirsiniz

İşte bu! Bitcoin ile Dünya Kupası Biletinizi Satın Alabilirsiniz
0
huobi_koinmedya

Rus kripto-medyası anlamlı bir soru sordu – neden Bitcoin ile Dünya Kupası biletleri ile satın alınamıyor? Kredi kartı ödemeleri ve banka havaleleri şu anda kabul edilmektedir, ancak stadyuma gitmek isteyen her taraftar için seçenekler yeterli midir? Bitcoin’le bilet almak gerçekten imkansız mı?

Ayrıca bakınız: Rusya Otelleri Bitcoin Kabul Etmeye Hazırlanıyor

“Sayın FIFA, Neden?”

Rusya 2018
Rusya 2018

Hem kripto paranın hem de futbolun artan popülaritesine rağmen, Rusya’da ve dünyanın her yerinde, Mundial ile bitcoin için bir bilet almanın imkansız olduğu söyleniyor… bu doğru mu?

2018 FIFA Dünya Kupası’nın başlamasından iki aydan kısa bir süre önce, kripto / futbol taraftarları, dijital para harcamanın, ev sahibi ülkede, Rusya Federasyonu’nda yapabilecekleri bir şey olup olmadığını bilmek istiyor.

Bugüne kadar 1,7 milyon bilet satıldı, Organizasyon Komitesi bilet satışının ikinci aşamasını tamamladıktan sonra birkaç hafta önce duyurdu. Biletler, online satışın son aşamasının başlaması planlandığı 18 Nisan’da yeniden satışa sunulacak. 1 Mayıs’tan, kalan biletler ayrıca belirlenmiş FIFA  Bilet Merkezlerinde de sunulacak.

koinmedya_brave

Rusya, düzinelerce ülkenin Futbolseverlerine ev sahipliği yapacak. Hizmet verecek olan toplam 12 stadyumla hangi atmosferinin tadını istiyorsanız hepsinde bir bilet satın almanız gerekir. Haziran 14 ile Temmuz 15 arasında gerçekleşecek olan 21. FIFA Dünya Kupası için resmi biletler, Visa- dünya kupasının resmi ortağı- diğer ödeme kartları ve banka havalesi yoluyla online olarak satın alınabilir.

football-fans
football-fans

 

Rus vatandaşı olmayanlar, FIFA.com’dan indirilebilecek bir “bilet başvuru formu” doldurduktan sonra mail atabilirler. Seyircilerin stadyumlara erişim için özel bir Fan ID almaları da gerekmektedir. Organizatörlere göre, bu belge futbol salonlarında “rahatlık ve güvenlik” ve Rus şehirlerindeki “ücretsiz toplu taşıma” garantisidir.

Dünya çapında giderek artan sayıda insan, artık ödemeleri ve sınır ötesi para transferleri için kripto para kullanmayı tercih ediyor. Yüksek enflasyon oranlarına veya uluslararası yaptırımlara tabi olan ülkelerde, bitcoin veya başka bir dijital para birimi kullanmak artık günlük iş haline gelmiştir. Diğer ülkeler için, banka işlemleri üzerinde sıkı hükümet kontrolü ile uğraşırken, uluslararası transferler bir seçenek olmayabilir.

koinmedya_brave

Genel olarak, “neden kripto ile ödeme yapmıyorsunuz?”, Çoğunlukla pratik nedenlerden dolayı iyi bir sorudur. Bu nedenle Rus çıkışlı Bitcrypto News geçtiğimiz günlerde hem Organizasyon Komitesi hem de FIFA’ya kripto para birimlerinin Dünya Kupası biletleri için mevcut ödeme seçenekleri arasında neden olmadığını sordu. Tabii ki, organizatörlerden hiçbiri cevap veremedi. Yine de bir cevap var ve işte burada…

İrade Varsa, Yolda Vardır

Güvence, futbol taraftarları ve bitcoin tutkunları! Kripto paralar Rusya Federasyonu’nda, bir şekilde kabul edilecek. Bir irade olduğunda, söylediği gibi bir yol vardır! Biletler, konaklama, döviz – kriptoparalarınızı geçirmek için birçok fırsat var!

Kalacak bir yer arıyorsanız Kaliningrad’daki bir otel zinciri bitcoin kabul ediyor. Batı Rusya’daki Malina Apartments, kriptolarınızı kabul etmekten mutluluk duyacaktır. Rus parasına mı ihtiyacınız var? Sorun değil – Moskova’da bir kripto buroları  açık. Çevrimiçi olduğunu sandığınız şey değil, ama bir başkentin kalbinde bir kripto değişimi. Bürolardan birini, Moskova’nın ana tren istasyonları olan “Kursky Vokzal”a yakınında bulacaksınız. Elbette, bunlar sadece istisnalar değil.

Bitcoin ile bir futbol oyunu bileti almak ister misiniz? FIFA bunun hakkında henüz bir şey bilmese de bir çözüm var. En az iki şirket artık önde gelen uluslararası ödeme sağlayıcıları tarafından verilen kartlar aracılığıyla hizmet sunuyor. Her ikisi de Rusya’da ve FIFA’nın web sitesinde, aslında başka yerlerde de kullanılabilir.

wirex
wirex

FIFA’nın sponsor seçimine saygı göstermek istiyorsanız, Wirex’i deneyin. Kısa bir vetodan sonra, GBP, EUR, USD ve tabii ki BTC’de birden fazla döviz hesabı olan yeni Visa bankamatik kartları Avrupa’da tekrar mevcuttur. İngiltere gibi belirli ülkelerde müşterilere plastikler ihraç edildi. Sanal kartlar diğer pazarlarda mevcuttur, örneğin – İsveç

Wirex, bir gün önce başvuranlardan birine yaptığı açıklamada, “Avrupa’da 4 hafta içinde plastik kartlar çıkaracağız” dedi. Web sitelerinde kullanılabilirliği kontrol edin, ancak her durumda Mundial için önceden ödenmiş Visa banka kartınızı sipariş edip alabilmeniz gerekir.

epayments
epayments

Rekabeti tercih ederseniz, Epayments web sitesini kontrol edin. Bitcoin ile doldurabileceğiniz bir Mastercard sunuyorlar. Bitcoin cash (BCH) cüzdanlarında litecoin ve ethereum ile birlikte kabul ediliyor. Ayrıca kartınızı fiat – dolar, euro ile yükleyebilir ve ruble, Yandex para ve Qiwi hesaplarıyla kabul edilmektedir.

Epayments kartları da ön ödemeli. Bu arada şirket, kriptolarınızı saklamaz, hemen değiştirir. Ayda 300 Euro harcıyorsanız servis ücreti yoktur. Dünya Kupası gezisi için, en azından, hiçbir şey gibi geliyor. Kartınızı sipariş etmeden önce e-postanıza kaydolarak diğer ücretleri kontrol edin. Ücretsiz olarak gönderebilirsiniz. Çoğu ülke için teslimat süreleri 2 ila 8 hafta arasındadır, ancak ekspres teslimat seçeneği de vardır.

Yani, aynı anda futbol ve bitcoin zevki istiyorsanız, orada var!

 

Etiketler: