BTC : 85450 ₺ ETH : 2874 ₺ XRP : 2.15 ₺ LTC : 423.1 ₺ USDT : 7.316 ₺ XLM : 0.765 ₺
 1. Anasayfa
 2. Teknik AnalizEthereum Teknik Analiz
 3. Ethereum fiyatı kan kaybetmeye devam ediyor

Ethereum fiyatı kan kaybetmeye devam ediyor

Ethereum fiyatı kan kaybetmeye devam ediyor
0
huobi_koinmedya

Ethereum fiyatı kan kaybetmeye devam ediyor. Sıkılaşmanın ardından gelen düşüşlerin hızlanması ve daha dramatik düşüşlerden endişe ediliyor.ETH teknik Analizi – Ethereum Fiyatı kan kaybediyor

Ethereum fiyatı kan kaybetmeye ve yatırımcısını üzmeye devam ediyor. Bu sabah itibariyle analiz ettiğimiz en büyük altcoin’in kan kaybetmeye devam ettiğini görüyoruz.

ETH/USD ikilisinde zayıf dalgalarla seyreden fiyat akışının yeni bir düşüş dalgasının habercisi olduğunu  belirttiğimiz önceki yazımız için bkz: Ethereum suyu ısındı, sanırım artık zamanı geldi.

Ethereum fiyatının daha ne kadar düşebileceğini, muhtemel seviyeleri, destek bölgelerini, olası hamleleri, gelin birlikte inceleyelim.

koinmedya_brave

Teknik anlamda bakarsak;

 • Fibo0 363$ seviyesinden başlayan ve 190$ civarında destek bularak dip yapan dalgamızın aşıldığını görüyoruz.
 • Gerçekleşen sıkılaşma dalgalanmaları neticesinde fiyat 206$ kritik seviyemizi aşağı yönlü aştı ve uzun bir trendi kırdı.
 • Ayrıca, fiyatın hem MA100 hem de MA200 Hareketli Ortalamalarının altında işlem görmesi, fiyat akışının hızlanmasıyla da birleşince dip seviye olan 190$ da aşılmış oldu.

Genel resimde;

Ethereum fiyatı kan Ethereum fiyatı kan kaybetmeye devam ediyor

 • Bu durumda daha büyük grafikte neler oluyor ona bakmamız gerekiyor. Günlük grafikte 83$-363$ arası çizdiğimiz dalganın geri çekilme senaryosu üzerinden analizimize devam edeceğiz.
 • Burada fiyatın Fibo61 geri çekilme seviyesinde destek bulup konsolide olarak, sonunda bu seviyeyi geçtiği görülüyor.
 • Buna göre fiyatın sonraki durağının 148$ civarında destek bulmasını bekliyoruz.
 • En büyük altcoin’in genel olarak trendinin aşağı yönlü olduğunu düşünüyoruz. Bitcoin cephesindeki birkaç gündür süren gevşemenin altcoinler için pek faydalı olduğu söylenemez.
 • Fiyatın yukarı yönlü bir hamle yaparak MA100 ve MA200 seviyelerinin arasına veya üstüne gelmesiyle yatırımcıların heyecanlanmak için bir sebepleri olacaktır. Aksi durumda senaryomuz aşağı yönlü görünmekte.

Her ne kadar ETH fiyatı şu an olumsuz görüntüler sergilese de, piyasanın yönünü belirleyen Bitcoin, hangi yönde hamle yaparsa piyasa da o yönde fiyatlanıyor. Ancak mevcut duruma baktığımızda, Ethereum fiyatı kan kaybetmeye devam edecek gibi görünüyor. En büyük altcoin’in içinde bulunduğu bu durumdan kurtulmak için teknik olarak, gelecek seviyelerde destek bulmasını beklemekten başka yapılacak pek bir şey yok.

An itibariyle 1 ETH 184 USD değeri üzerinden işlem görüyor.

koinmedya_brave

 

Etiketler: