BTC : 82193 ₺ ETH : 2876 ₺ XRP : 1.895 ₺ LTC : 366 ₺ USDT : 7.58 ₺ XLM : 0.6003 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Ethereum Classic (ETC) fiyatının neden sert düştüğü ortaya çıktı!

Ethereum Classic (ETC) fiyatının neden sert düştüğü ortaya çıktı!

Ethereum Classic (ETC) fiyatının neden sert düştüğü ortaya çıktı!
0

Ethereum Classic (ETC) fiyatının neden sert düşünün sebebi ortaya çıktı. Bu sabah erken saatlerde, yüzde 51 saldırısı ile karşılaşabileceğini iddia eden bir takım raporlar yayınlandı. 


Ethereum Classic (ETC) fiyatının sert düşme sebebi

Çift harcama ya da bir diğer adıyla %51 saldırısı ağın hash gücünün %51’ini kontrol etmesine verilen addır. Bunu “Hash gücü” ağ üzerindeki işlemleri ve blokları onaylayan bilgisayar gücü demektir. Bunu gerçekleştiren madenci grubu, aynı zamanda ağ üzerindeki işlemleri geri çevirebilir ve çift harcama yapabilir.

Ethereum Classic ile söz konusu rapor Çinli haber portalı CoinNess.com tarafından yayınlandı. Haberde, Çin merkezli bir blockchain güvenlik firması olan SlowMist, Ethereum Classic (ETC) ağının %51 saldırısına maruz kalabileceği ile ilgili alarm gönderdi. Ama konuyla ilgili çok detay vermedi..

koinmedya_brave

ETC fiyatı, bu haberden sonra FUD sebebiyle sert düştü. İlgili uyarı, daha sonra Egg Knight adında internet fenomeni tarafından pekiştirildi. Söz konusu fenomen, bu habere ek olarak çoğu block’un geri alma işlemlerinin sürdüğü ile ilgili yeni bulgular ekledi. Bu paylaşım, SlowMist’in kurucusu tarafından da beğenildi.

Bu haberler karşısında, Ethereum Classic ekibi işin vehametini anladı ve Ethereum Classic topluluğuna güvence vererek FUD’un yersiz olduğunu belirtti. ETC ekibinden yapılan açıklamada:

“Ortalıkta hakkımızda mesnetsiz iddialar dolaşmaktadır. Ethereum Classic topluluğunun bu tarz dedikodulara itibar etmemeleri gerektiğini belirtiyoruz. ETC blockchain’i normaş işleyisine devam etmektedir.”

Ethereum Classic (ETC) fiyatının Ethereum Classic (ETC) fiyatının neden sert düştüğü ortaya çıktı!