BTC : 64566 ₺ ETH : 1687 ₺ XRP : 1.361 ₺ LTC : 310.6 ₺ USDT : 6.857 ₺ XLM : 0.5351 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Eski Coinbase CTO’sundan ilginç açıklama: Kripto para düzenlemeleri gerekli olan bir kötülüktür

Eski Coinbase CTO’sundan ilginç açıklama: Kripto para düzenlemeleri gerekli olan bir kötülüktür

Eski Coinbase CTO’sundan ilginç açıklama: Kripto para düzenlemeleri gerekli olan bir kötülüktür
0
huobi_koinmedya

Kripto para düzenlemeleri tüm dünyanın merak ettiği konular arasında yer alıyor. Ancak yakın bir dönemde netliğin kazanıp kazanmayacağı ile ilgili olarak şu an ağızları bıçak açmıyor.


Eski Coinbase CTO’su Balaji Srinivasan “ABD COVID-19’u kontrol altına almak istiyorsa, bütün sıkıntılara göğüs germemiz gerekecek” diyor.

Kripto para düzenlemeleri Covid -19 gölgesinde

Bitcoin savunucularının ve diğer kripto para birimlerini seven insanların sevmediği bir şey varsa, o da ABD’dir.

Ancak, ABD’nin popüler kripto para borsası Coinbase’in eski CTO’su, Amerikan halkının yeni koronavirüsün yayılmasını önlemek için tam olarak uyması gereken şeyler olduğunu düşünüyor.

koinmedya_brave

İlgili yazı için bakınız: Corona sonrası ekonomilerin kurtarıcısı Bitcoin olabilir mi?

Balaji Srinivasan bugün Coindesk’in Consensus Distributed konferansında yaptığı röportajda ev sahipleri olan Michael Casey ve Laura Shin ile konuştu.

Srinivasan zamanını ağırlıklı olarak Twitter’da melek yatırımcıyı takip eden kimselere şaşırtıcı olmayacak olan COVID-19 hakkında konuşmak için kullandı. Srinivasan aylardır insanları coronavirüsü ciddiye almaları için sürekli olarak uyarıyor.

koinmedya_brave

“Wuhan’da beni ve diğer insanları şaşırtan bir kilitlenme yaşandı. Çünkü Çin hükümeti bizim yaptıklarımızı yapmadı ve net önlemler aldı.

Bir sonraki adım

Virüsü kontrol altına almanın bir sonraki adımı ne olacak? Saldırgan test ve izleme mi olacak? Güney Kore hükümetinin alkışlandığı bir şeyi Srinivasan dile getirdi. Bunun nedeni sadece ülkenin gözetim teknolojisinin, özellikle CCTV’nin, banka kartlarının ve cep telefonu kullanımının izlenmesinin yoğun bir şekilde kullanılmasını kabul etmesidir. ABD gibi daha liberal ülkeler bu tür önlemleri kabul etmeye daha az istekli olabilirler.

Srinivasan zorluklarla mücadele etmemiz gerekebileceğini düşünüyor. Ve soruna hızlı bir blockchain çözümünün olduğunu sanmıyor.

“Bir pandemi ve acil bir durumda kısa sürede merkezi bir çözüm oluşturmak ve çalışmak kolaydır”

İlgili yazı için bakınız: Trend analiz uzmanı Jed McCaleb kripto paraların geleceği hakkında ne düşünüyor?T

Srinivasan, NSA’nın Amerikalıları zaten takip ettiğini ve en azından 2014’ten beri bunun böyle olduğunu söyledi. Bu durumun açığa çıkması ise NSA muhbiri Edward Snowden’ın ajansın veri toplama taktiklerini açıklamasından sonra oldu. Srinivasan bu noktada “En azından bundan biraz faydalanmalıyız” diyor.

Srinivasan son olarak konuyu kripto para düzenlemelerine getiriyor ve bu konunun gerekli bir kötülük olduğunu ifade ediyor.

Kaynak