BTC : 62810 ₺ ETH : 1559 ₺ XRP : 1.225 ₺ LTC : 287 ₺ USDT : 6.899 ₺ XLM : 0.463 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. 2 yıl süren düşüş kırıldığında XRP fiyatı kaç dolar olacak?

2 yıl süren düşüş kırıldığında XRP fiyatı kaç dolar olacak?

2 yıl süren düşüş kırıldığında XRP fiyatı kaç dolar olacak?
0
huobi_koinmedya

Ripple (XRP), 2 yıldır devam eden düşüşü kırmaya hazırlanıyor! Bu trend kırıldığında, XRP fiyatı kaç dolar olur? Teknik görünüm, XRP’nin bu düşüşten kurtulmak üzere olduğuna ve müthiş bir patlamanın gerçekleşeceğine işaret ediyor.


Bir sonraki boğa koşusunda XRP fiyatı kaç dolar olur?

Tam iki yıldır, ayı piyasasından kurtulamayan Ripple’nin kripto para birimi XRP, düşüş trendinin direncini kırmaya hazırlanıyor. Mevcut teknik görünüm, bayrak ya da flama formasyonuna benziyor.

Bu da kriptonun, fiyatında çok hızlı ve büyük bir patlamayı beraberinde getirebilecek bir oluşumun eşiğinde olduğunu gösteriyor. Peki bir sonraki boğa koşusunda XRP fiyatı kaç dolar olacak?

XRP için 14 dolar mümkün mü? 

Ripple, finansal işlemleri daha kolay, ucuz, şeffaf ve daha hızlı yapabilmek amacıyla ödeme ağ teknolojilerine ve kripto para sektörüne odaklanan bir şirkettir. XRP ise, Ripple protokolünün yerel kripto para birimi olarak biliniyor.

koinmedya_brave

Ana şirket ve genellikle aynı adla anılan proje arasındaki ilişki nedeniyle, XRP, çok fazla tartışma konusu oluyor. Ve bu durum, kripto para yatırımcıları tarafından sık sık eleştiriliyor.

Kripto yatırımcıları, Bitcoin ve Ethereum’a kıyasla daha merkezi olduğu için XRP’den hoşlanmıyorlar. Fakat, şirketin yöneticileri mevcut sisteme meydan okumaya devam ediyor.

xrp-fiyati-kac-dolar-koinmedya-comEsasen şirket için, XRP’nin, kripto para birimlerinin doğasına uygun olup olmaması bir anlam ifade etmiyor. Ki zaten Ripple’nin ana hedefi, finansal varlık olarak XRP’nin başarılı olması değil.

Fakat buna rağmen, çoğu altcoinden farklı olarak, XRP bankacılık kurumları ve sınır ötesi ödeme hizmetleri tarafından en yaygın kullanılan dijital paradır.

koinmedya_brave

Aynı zamanda geleneksel finans sektörünü sekteye uğratabilecek potansiyele sahip olması, bu kriptoya aşırı spekülatif bir değer kazandırıyor.

Geçmişteki spekülasyonlar, XRP fiyatının artmasına neden oldu ve bu da erken benimseyenlerin inanılmaz kazançlar elde etmesini sağladı.

Bu arada ünlü emtia ve kripto para uzmanı Peter Brandt dün, Twitter’da takipçilerine, şu ana kadarki en unutulmaz trade deneyiminin ne olduğunu sordu. Ve kendi deneyiminin, ABD’nin Ocak 1991’de Irak’ı bombalamaya başladığında, ham petrol’de long işlem açmak olduğunu söyledi.

O dönemde yaptığı bu işlemin, “Söylentiyi satın al, haberi sat” deyimi için harika bir örnek olduğunu ifade eden Brandt, takipçilerinden de tweetin altına kendi deneyimlerini yazmalarını istedi.

Ünlü yatırımcının takipçileri, daha çok FOMO ve spekülasyon kaynaklı başarısız yatırım girişimlerinden bahsederken, popüler bir kripto para analisti olan Jacop Canfield’in, bu soruya verdiği yanıt oldukça dikkat çekiciydi.

Analist, 009$‘dan XRP ve 005$’dan da XLM aldığını ve bunun neticesinde doktorluğu bırakarak tüm vaktini, alım satım işlemlerine ayırdığını yazdı.

XRP fiyatı ne kadar yükselebilir?

Aslında, XRP’nin geçmişte yaptığı çıkışlar, gelecekteki fiyat hareketleri açısından oldukça önemli. Bu çıkışlar, düşüş trendinin direnci kırıldığında ve toparlanmaya başladığında, bir kez daha fiyatın nereye kadar yükseleceğine dair ipuçları verebilir.

Peki geçmişte XRP ne kadar yükselmişti? Ve mevcut direnç aşıldığında XRP fiyatı kaç dolar olabilir?

xrp-fiyati-kac-dolar

XRP fiyat grafiği

Yukarıdaki grafikte, desteğin üzerinde oluşan bir konsolidasyon tarafından izlenen, uzun, bayrak gönderine benzeyen bir patternin oluştuğu görülüyor. Bu da yukarı yönlü hareketlerin habercisi olan yükselen bayrak formasyonuna işaret ediyor.

Bayrak formasyonu, yüksek hacimli sert bir fiyat hareketinin arkasından gelen yatay hareket alanlarını gösterir. Yükselen bayrak formasyonu emtia, forex ve borsa grafiklerinde genellikle olumlu yorumlanır.

Bayrak büyük olasılıkla direk boyu kadar yukarı kırar, yani kırılma gerçekleştikten sonra fiyatın, bayrak direği kadar hareket etmesi beklenir.

Boğa bayrağında hedefler, başlangıçtaki bayrak direği alınarak ve direncin kırılışının ardından yükselişin ne kadar olacağı tahmin edilerek ölçülür. Kripto paranın fiyatı, daha önce de düşüş trendinin direncini kırdıktan sonra %6000’den fazla değer kazanmıştı. Peki bu kez XRP fiyatı kaç dolar olacak?

Eğer XRP geçmişte bayrak direğini oluşturmak için %6000 yükseldiyse, istatistiksel veriler Ripple’nin bir sonraki kırılmanın ardından %6000 daha yükselebileceğini ve 14$’a kadar ulaşabileceğini gösteriyor. Ayrıca son zamanlarda bazı analistler, XRP fiyatının fırlatma rampasında olduğunu iddia ediyor. 

Tüm bunlar, XRP’yi eleştiren kripto yatırımcıları için imkansız gibi görülse de, XRP’nin şu anda SWIFT’in hâkim olduğu trilyon dolarlık uluslararası ödeme piyasasını altüst edebilecek bir potansiyele sahip olduğu unutulmamalı.

Son olarak, XRP’nin gücüne inanmayanlara, 2017 yılındaki büyük boğa koşusunda bu kripto paranın, yaklaşık %36.000’lik bir artışla en fazla değer kazanan token olduğunu ve Bitcoin’in ise aynı dönemde, %1300 civarında bir artış yaşadığını hatırlatalım.

Peki siz ne düşünüyorsunuz, önümüzdeki yıllarda Ripple fiyatı kaç dolar olur?

Ripple hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak